ماشین حساب محاسبه پوزیشن سایز (لات سایز)

ماشین حساب محاسبه پوزیشن سایز؛ سیستم محاسباتی خودکاری است که حجم معامله (لات) را بر اساس فاکتورهای ورودی چون میزان ریسک، اهرم، بالانس، جفت ارز و … محاسبه می‌کند. شما با استفاده از ماشین حساب پوزیشن سایز که یکی از ماشین حساب های فارکس سایت ایران ریبیت است، به‌ راحتی می‌توانید حجم معاملات ورودی خود را بر اساس یک مدیریت مالی و مدیریت ریسک صحیح محاسبه کنید.

 

محاسبه لات

میزان حجم ورود در هر معامله یکی از مهم‌ترین فاکتورهای مدیریت مالی است. بسیاری از تریدرها چون نمی‌توانند با سرعت و دقت کافی حجم معاملات خود را محاسبه کنند، سعی می‌کنند کل تریدهایشان را با یک حجم مشخص شده از قبل وارد کنند. این در حالی است که شما باید حجم هر معامله را بر اساس تمامی فاکتورهای آن معامله مشخص کند. برای آسان‌تر شدن این موضوع شما می‌توانید برای محاسبه لات سایز از ماشین حساب پوزیشن سایز استفاده کنید.

 

روش استفاده از ماشین حساب پوزیشن سایز

برای استفاده از ماشین حساب پوزیشن سایز باید فیلدهای زیر را پر کنید، ما قدم به قدم این فیلدها را برای شما توضیح می‌دهیم و راهنمایی می‌کنیم که هرکدام از این گزینه‌ها چه کاربردی دارد و برچه اساسی باید پر شود:

ماشین حساب فارکس | محاسبه لات

 

۱. Instrument: در این گزینه باید ابتدا جفت ارز خود را مشخص کنید، سپس در جلوی آن دو تیک دارید که باید تعیین کنید جفت ارز شما مربوط به فارکس است یا ارز دیجیتال.

۲. Deposit Currency: این بخش مربوط به نوع ارز معاملاتی شماست. یعنی حساب معاملاتی که ایجاد کرده‌اید چه نوع ارزی (یورو، دلار، پوند و…)

۳. Risk & Risk Type: در این بخش می‌توانید میزان ریسک معامله خود را به درصد یا به میزان دلاری تعیین کنید.

۴. Account Balance: میزان بالانس کلی حسابتان را به‌صورت کامل وارد کنید.

۵. Stop Loss (Pips): در معامله‌ای که می‌خواهید باز کنید استاپ‌لاس خود را مشخص کنید و اندازه آن را به pips یا price وارد کنید.

۸. Pip: در این بخش باید اندازه هر پیپ را بر اساس کارگزاری خود وارد کنید.

بعد از وارد کردن موارد بالا دکمه محاسبه (calculate) را فشار دهید تا میزان پوزیشن سایز شما مشخص شود.

 

همراهان گرامی جهت مشاهده اخبار بروز ارز دیجیتال و فارکس می توانید به وبسایت تبریز فایننس مراجعه کنید.