ماشین حساب محاسبه مارجین

یکی از ماشین حساب های فارکس، ماشین حساب محاسبه مارجین تبریز فایننس است. این ماشین حساب به شما کمک می‌کند قبل از ورود در یک معامله، بفهمید چه مقدار مارجین مورد نیاز خواهید داشت. محاسبه مارجین بسیار مهم است، زیرا به شما کمک می‌کند بدانید که اگر قصد دارید چند معامله همزمان داشته باشید، هر معامله چقدر مارجین شما را در بر خواهد گرفت و تا چه حد محدودیت در باز کردن معاملات بر اساس ضرر خود دارید.

 

مارجین چیست؟

مارجین میزان پولی است که در حساب شما بر اساس ضریب اهرم وجود دارد. بسته به اندازه معامله شما، یک بخشی از این مارجین در یک معامله استفاده می‌شود. هر چه ضریب اهرم بیشتر باشد، میزان مارجین برای ورود به معامله کمتر می‌شود، اما ریسک شما نیز بیشتر می‌شود. بنابراین اگر قصد دارید چند معامله همزمان داشته باشید، باید در نظر داشته باشید که چه مقدار از مارجین کل خود را استفاده خواهید کرد، زیرا اگر چند معامله در ضرر به پایان برسند، مارجین شما کاهش خواهد یافت و ممکن است به مشکل برخورد کنید. ماشین حساب محاسبه مارجین، ابزاری مطمئن برای به دست آوردن میزان مارجین هر معامله است.

 

روش استفاده از ماشین حساب محاسبه مارجین

یک تریدر نیاز دارد که قبل از ورود به معامله بداند چه میزان مارجین را درگیر خواهد کرد. بنابراین شما می‌توانید از ماشین حساب محاسبه مارجین این صفحه استفاده کنید. برای این کار لازم است تا موارد زیر را به‌صورت کامل پرکنید:

ماشین حساب فارکس | محاسبه مارجین

۱. نوع جفت ارز: در این گزینه باید ابتدا جفت ارز خود را مشخص کنید، سپس در جلوی آن همان‌طور که می‌بینید دو تیک وجود دارد که باید تعیین کنید که جفت ارز شما مربوط به فارکس است یا ارز دیجیتال.

۲. واحد پول سپرده: این بخش مربوط به نوع ارز معاملاتی شماست. یعنی حساب معاملاتی که ایجاد کرده‌اید چه نوع ارزی (یورو، دلار، پوند و…)

۳. اهرم: در این بخش باید میزان اهرم معاملاتی که حسابتان دارد را مشخص کنید.

۴. اندازه معامله: میزان حجمی (لات) در نظر دارید در این معامله وارد شوید پس از وارد کردن موارد بالا، دکمه محاسبه (ماشین حساب) را بزنید تا میزان مارجین مورد نیاز آن معامله به شما نشان داده شود.

 

همراهان گرامی جهت مشاهده اخبار بروز ارز دیجیتال و فارکس می توانید به وبسایت تبریز فایننس مراجعه کنید.