ماشین حساب فارکس آنلاین

یکی از ابزارهای مفید در بازار فارکس، ماشین حساب‌های آنلاین هستند. با استفاده از این ابزار، می‌توانید به سرعت و سهولت بسیاری از محاسبات مربوط به بازار فارکس را انجام دهید. برای مثال، اگر می‌خواهید ریسک یک معامله را به سود آن بدانید یا می‌خواهید مقدار موجودی کش بک از یک معامله را در حسابتان بدانید، با استفاده از ماشین حساب فارکس می‌توانید به سرعت این محاسبات را انجام دهید. با این ابزار محاسباتی، می‌توانید بسیاری از محاسبات مهم در بازار فارکس را به سادگی انجام دهید.

ماشین حساب محاسبه پیپ

ماشین حساب محاسبه سود و ضرر

ماشین حساب محاسبه لات

ماشین حساب محاسبه مارجین

 

نحوه استفاده از ماشین حساب‌های فارکس

استفاده از ماشین حساب‌های فارکس به منظور محاسبات سریعتر در حوزه فارکس امروزه بسیار ارزشمند شده است. به جای تلف کردن زمان خود در محاسبه اطلاعات مورد نیاز، با استفاده از ابزارهای کمکی مانند ماشین حساب فارکس آنلاین یا قابل دانلود، می توانید به سادگی محاسبات خود را انجام دهید. علاوه بر این، ماشین حساب فارکس قابل دانلود است و در بیشتر وبسایت‌ها برای سیستم‌عامل‌های اندروید، ویندوز و آی او اس قرار دارد. در ادامه، بهترین ماشین حساب‌های فارکس را برای شما معرفی می‌کنیم.

 

ماشین حساب محاسبه ارزش هر پیپ

ماشین حساب محاسبه ارزش پیپ یا Pip Calculator در واقع یک ماشین حساب است که براساس نوع حساب شما، ارزش هر پیپ حرکت را در حساب‌های مختلف محاسبه می‌کند. اگر شما قبل از باز کردن یک معامله، ارزش پیپ را می‌خواهید بدانید، می توانید از ماشین حساب محاسبه پیپ استفاده کنید.

 

ماشین حساب برای محاسبه حجم معامله

این ماشین حساب کمک می‌کند تا حجم مناسب معامله را بر اساس زوج ارز، سطح ریسک (به صورت درصد یا مقدار پول) و ریسک معامله برای شما محاسبه کند. ماشین حساب برای محاسبه لات به شما کمک می‌کند تا مدیریت مالی بهتری برای محاسبه حجم معامله در هر موقعیت داشته باشید.

 

ماشین حساب برای محاسبه سود و زیان

این ماشین حساب به شما کمک می‌کند تا میزان سود و زیان به صورت دلاری را براساس تغییرات قیمت، حجم، ریسک، زوج ارز و … محاسبه کنید. ماشین حساب برای محاسبه سود میزان سود یکی از ابزارهای مهم برای مدیریت مالی است.

 

ماشین حساب برای تعیین نقاط فیبوناچی

این ماشین حساب یا همان Extensions به شما کمک می‌کند تا به سرعت نقاط کلیدی و اعداد اصلی فیبوناچی را در محدوده مورد نظر پیدا کنید.

 

ماشین حساب بسط فیبوناچی

ماشین حساب فیبوناچی در واقع به دنبال نقاط مهم بر اساس اصول فیبوناچی می‌گردد، که شامل اعداد ۲۳.۶٪، ۳۸.۲٪، ۵۰٪، ۶۱.۸٪، ۷۶.۴٪، ۱۰۰٪، ۱۳۸.۲٪ است. کافیست فقط حد بالا و حد پایین منطقه‌ای که نیاز به بررسی فیبوناچی آن را دارید را در ماشین حساب وارد کنید.

 

ماشین حساب محاسبه ریسک به پاداش

ریسک به پاداش به واقع فاصله‌ی نقطه ورود تا سقف ضرر و فاصله‌ی نقطه ورود تا هدف سود را می‌سنجد. با استفاده از این ماشین حساب، می‌توانید بفهمید که سهمی که می‌خواهید خریداری کنید چه نسبتی از ریسک به پاداش دارد و آیا این معامله ارزشمند است یا خیر. 

 

ماشین حساب محاسبه مارجین

زمانی که می‌خواهید از ماشین حساب محاسبه مارجین استفاده کنید، می‌توانید با توجه به واحد پولی حسابتان، جفت ارزی که می‌خواهید در آن معامله کنید، اهرم مالی و حجم معامله، میزان مارجین لازم برای این موقعیت معاملاتی را به‌راحتی محاسبه کنید.

 

ماشین حساب نقاط محوری

ماشین حساب محوری می‌تواند فاصله بین دو نقطه اصلی بر روی محور را محاسبه کند. به طور معمول، شما می‌توانید یک قیمت باز شدن و یک قیمت بسته شدن (که معمولاً مربوط به نمودار روز قبل است) را وارد کنید. این ماشین حساب قادر است نقاط متمرکز روز جاری را برای شما محاسبه کند. 

 

ماشین حساب کش بک یا ریبیت

ماشین حساب کش بک ریبیت به شما کمک می‌کند مقدار پولی که به عنوان بازگشت نقدی از یک معامله برای شما بازگردد را محاسبه کنید. این ماشین حساب مناسب برای تریدرهایی است که حجم معاملات بالایی دارند.

 

شرایط استفاده از ماشین حساب فارکس آنلاین

شما هم می‌توانید به‌صورت آنلاین از ماشین حساب فارکس آنلاین استفاده کنید و هم دانلود ماشین حساب فارکس برای ویندوز را انجام دهید. مسئله مهم در ماشین حساب‌ها، نحوه صحیح ورود اعداد داخل آن است تا بتوانید نتیجه درست را بگیرید. اکثراً پارامترهای مانند نوع حساب، نوع ارز حساب، حجم، اهرم و …. را از شما می‌خواهند که برای دقیق شدن اندازه‌گیری ماشین حساب فارکس باید آن‌ها را به‌دقت وارد کنید.

 

همراهان گرامی جهت مشاهده اخبار بروز ارز دیجیتال و فارکس می توانید به وبسایت تبریز فایننس مراجعه کنید.