تبریز فایننس

چرا واریز سود شرکت‌ها از طریق سجام به تاخیر افتاد؟

چرا واریز سود شرکت‌ها از طریق سجام به تاخیر افتاد

 چرا واریز سود شرکت‌ها از طریق سجام به تاخیر افتاد : طبق گزارشات اخیر ، قائم مقام و نایب رئیس هیات مدیره شرکت سپرده‌گذاری مرکزی در بیانیه ای اعلام کرد : از آغاز سال جدید تا به امروز ،232 ناشر ، سود تقسیمی  از طریق شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار ، دریافت کرده اند .علاوه بر این طبق درخواست‌های ارائه شده ،  ۳۰ ناشر دیگر تا پایان سال، سود تقسیمی خود را از طریق این شرکت (سمات) دریافت خواهند کرد.

 

 

غلامرضا ابوترابی اظهار داشت : بعضی از شرکت‌ها زیان ده بودند و طبیعتاً سود تقسیمی در میان نبود و یا جلسات عمومی عادی سالانه آن‌ها بر اساس دلایل زیادی برگزار نشده که این میزان از کل شرکت‌های ثبت شده در سازمان بورس و اوراق بهادار کسر شده است. از طرفی دیگر نیز ، بسیاری از شرکت‌ها هنوز مجامع عادی و عمومی سالانه خود را به خاطر نرسیدن سال مالی برگزار نکرده اند که آن‌ها نیز از جمع شرکت‌های مندرج کم می شوند.

 

 

هم اکنون زمینه های لازم در شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و هم چنین تسویه وجوه برای پرداخت کردن سود تقسیمی شرکت‌ها به صاحبان سهامی که در سامانه سجام ثبت نام کرده و احراز هویت کرده اند فراهم شده ، به شکلی که از قبل نیز با بسیاری از بانک‌ها در زمینه فراهم آوردن زیر ساخت‌های لازم برای اجرای صحیح و بدون نقص این امر تدبیرات لازمه انجام گرفته است.

 

 

قبل تر نیز اعلام شده بود که 20 شرکت در انتظار کامل کردن مدارک خود جهت توزیع سود به وسیله سامانه سجام هستند و تقریبا 20 شرکت دیگر نیز بوسیله  سامانه  کدال یا همان سامانه جامع اطلاع رسانی ناشران ، قابلیت و آمادگی خودشان را به منظور پرداخت سود از طریق این سامانه اعلام نموده اند.

 

 

ولی نکته قابل توجه این است که اگر در صورتی که شرکت ها مجبور به پرداخت کردن سود صاحبان سهام بوسیله شرکت سپرده‌گذاری بشوند و برای این کار اقدامی نکنند ، مرتکب تخلف شده و مطابق مقررات حتما از طریق نهادهای لازمه با آن شرکتها برخورد های لازمه انجام خواهد گرفت.

 

 

این خبری که خواندید مربوط به این بود که چرا واریز سود شرکت‌ها از طریق سجام به تاخیر افتاد ؟ شما به سادگی می توانید با ورود به بخش اخبار وبسایت آکادمی تبریز فایننس ، از مهمترین اخبار و رویدادهای دیگر انواع بازار های مالی نظیر : بازار فارکس ، بازار بورس و بازار جهانی ارز دیجیتال مطلع شوید.

 

 

همچنین این مجموعه بوسیله تیم و اساتید حرفه ای خود اقدام به برگزاری دوره های مختلف مثل : دوره بورس اوراق بهادار  ، دوره پرایس اکشن نوین  و دیگر دوره ها کرده است. که پس از اتمام دوره ها فرد به راحتی میتواند در این بازار ها ترید کرده و سرمایه گذاری بهینه ای داشته باشد.

 

لازم به ذکر است که وبسایت تبریز فایننس ، آموزشهای رایگان را در اختیار شما عزیزان قرار داده است و می توان گفت این آموزشها مکمل دوره ها هستند و میتوان تضمین کرد که شما با این مطالب(دوره ها و آموزش های رایگان) به یک تریدر حرفه ای تبدیل خواهید شد.

adminn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *