تبریز فایننس

ساتوشی ناکاموتو کیست؟

 • ساتوشی ناکاموتو کیست ؛ ساتوشی همه جا هست و هیچ کجا نیست.او می تواند هر یک از ما باشد یا هیچ یک از ما نباشد ! ساتوشی از ناکی آمد و در ناکی محو شد اما سکه های او همه جا هست.ساتوشی گذشته اینده و حالی ندارد اما چیزی را که خلق کرد ابدی جاودان است. ساتوشی یک ایده است که الهام بخش همه ی ما شد .ساتوشی یک افسانه است.

  مری رز بزرگ پا مثلث برمودا هیولای لاكنس و بانوی بابوشکا. اینها همه اسطوره هایی هستند که در طول تاریخ سرگردان شدند افسون شدند و از رده شدند.شما میتوانید ساتوشی ناکاموتو کیست؟ را هم به این لیست اضافه کنید

   

  اویک سیستم پول دیجیتال کاملا جدید را اختراع کرد که می تواند جهانی را که می شناسیم کاملا متحول سازد .او در دورهای شاهد رشد این پدیده در بازار سرمایه تا حدود ۱۲ میلیارد دلار بود که این مقدار با ارزش ارزی پول یک کشور کوچک برابری می کند. نیمی از جستجوهای اینترنتی به او و دانستن درباره او اختصاص دارد و ارزش او بیش از نیم میلیارد دلار است.

   

  با این حال او موفق بوده تا به امروز ناشناس باقی بماند . باور کردنی نیست. هر کسی می تواند مدعی شود ساتوشی است و هر کسی می تواند این موضوع را تکذیب کند.

   

  اگر کسی بتواند با استفاده از اسناد و مدارکی که هویت او را ثابت کنند او را شناسایی کند ساتوشی براحتی می تواند همه چیز را انکار کند بدون دسترسی به اسناد و مدارک موجود در کامپیوتر او هیچ جیز را نمی توان ثابت کرد.

   

  من مدت بسیار زیادی را صرف این جستجوی کاراگاهانه کرده ام بسیار بیش از آنچه پیشبینی کرده بودم این راز همچنان وسوسه انگیز است. این نابغه کامپیوتر که هیچ وقت خود را نشان نمیدهد کیست؟ چرا خود را به صورت یک راز حفظ میکند؟ ایا چیز دیگری را برای پنهان کردن دارد؟

   

  و من بسیاری مشکلات و معماهای شخصی دارم که همیشه مجبور بودم با آنها دست و پنجه نرم کنم. من فهمیده ام که ساتوشی ناکاموتو کیست. ایا باید این موضوع را فاش کنم؟ او اقدامات فوق العادهای برای پنهان نگه داشتن هویتش انجام داده است به طور قطع ناشناس ماندن و داشتن حریم خصوصی چیزهایی است که او به دنبال آن است.

   

  ایا من باید کسی باشم که آنها را به هم می زند؟ ایا اگر ما بدانیم چه کسی خالق بیت کوین است موقعیت آن راتضعیف می کند؟ و ایا با توجه به مبالغی که در حال حاضر بر روی بیت کوین سرمایه گذاری شده و قدرتی که او دارد (او مالک ده درصد از کل سکه هاست) دانستن این موضوع به صلاح عموم است؟

   

  ساتوشی ناکاموتو کیست

   

  ساتوشی ناکاموتو کیست و چگونه معروفترین مجله امریکایی ساتوشی را اشتباه گرفت؟

   

  مؤسسه نیوز ویک که در سال ۱۹۳۳ تأسیس شد رقابتی سخت در تبدیل شدن به مشهورترین مجله خبری امریکا با مجله تایم دارد . شاید بتوان از انتشار خبر رسوایی مونیکا لوینسکی که ریاست جمهوری بیل کلینتون را به خطر انداخت به عنوان مهمترین بخش جذاب این مجله یاد کرد.

   

  اما وب نحوه دسترسی ما به اخبار را تغییر داد و قدرتهای بزرگی که کنترل رسانه ها را در اختیار داشتند به چالش کشید. نیوز ویک هم مانند خیلی های دیگر نتوانست این تکنولوژی را بپزیردو دچار افت شدیدی شد .

   

  بر خلاف تلاشهای بیشمار برای قالب بندی دوباره مجله و تغییر کانون توجه آن تعداد فروش تا قبل از ۲۰۱۰ انچنان کاهش یافت که مجله تنها با قیمت یک دلار به فروش میرفت .۳۱ دسامبر ۲۰۱۲ تاریخ انتشار اخرین نسخه چاپی این مجله بود اما در ماه مارچ ۲۰۱۴ تلاش دیگری برای راه اندازی مجدد آن صورت گرفت .نسخه های چاپی قرار بود دوباره منتشر شود وویراستاران نیاز به یک داستان بزرگ برای روی جلد داشتند .

   

  آنها به این نتیجه رسیدند که این داستان بزرگ می توانست افشای هویت ساتوشی باشد گزارشگری به نام لیچ مک گراد گود من به این کار گمارده شد برای این داستان ۲ ماه وقت صرف کردو ۲ دانشمند قانونی را به کار گرفت تا به او کمک کنند . او توانست با جستجو در یک پایگاه داده که شامل اطلاعات ثبت شده شهروندان تابع امریکا بود یک ساتوشی ناکاموتو پیدا کند.

   

  او در سال ۱۹۴۹ در ژاپن متولد شده و ده سال بعد به امریکا مهاجرت کرده بود. اما بعد از فارق التحصیلی از دانشگاه پلی تکنیک ایالت کالیفرنیا در سن ۲۳ سالگی با حذف ساتوشی اسم خود را به دوریان پرنتيل ساتوشی نا کا موتو تغییر داد و آن را به صورت دوریان اس ناکا موتو ثبت کرد .لیچ کاووش عمیق تری انجام داده و با گفتگو با خانواده ناکاموتو و همکارانش برای او پروفایلی تشکیل داد.

   

  در اینجا یک ازادی خواه داشتیم مردی که همیشه به تفسیر سیاست و روابط کشورهای جهانی می پرداخت یک نابغه ریاضی که عاشق تکنولوژی بود . در خانه خود کامپیوتر میساخت و اگر بچه هایش به آنها نزدیک میشدند آنها را توبیخ می کرد. یک انسان گوشه گیر که از قبل از بیدار شدن فرزندانش و تا بعد از به خواب رفتن آنها کار می کرد .

   

   

  تجربه کاری او شامل ساخت تجهیزات الکترونیکی دفاعی و مخابراتی برای ارتش آمریکا مهندسی کامپیوتر برای خدمات اطلاعات دارایی و مهندسی نرم افزار برای اداره فدرال حمل نقل هوایی در نیوجرزی در زمان حمله های تروریستی ۱۱ دسامبر و همچنین کارهای زیادی دیگر.

   

  اما ناگهان او دیگر به ایمیل های لیچ پاسخ نداد . لیچ به خانه او رفت اما او حاضر به صحبت کردن نشدو پلیس را خبر کرد . گود من مطمین شد مردی که دنبالش میگشت پیش چشمانش پنهان شده بود و داستان خودش را منتشر کرد .

   

  ساتوشی ناکاموتو کیست

   

  او نوشت پدر بیت کوین در حالی که به طور ضمنی نقش خود در این پروژه را تأیید می کرد با چشمانی خل در کنار من ایستاده بود نیوز ویک یک خبر دسته اول به دست اورده بود و آن را با سر وصدای زیاد منتشر کرد و داستان با سرعت زیادی شیوع پیدا کرد . گود منحتی عکسهای او و ادرس خانه اش که یک جای دور افتاده در قسمت فقیر نشین حومه ی کالیفرنیای جنوبی بود منتشر کرد و داستان ساتوشی طرفداران زیادی پیدا کرد.

   

  رسانه ها از همه جای دنیا به خانه ناکاموتو هجوم آوردند و در آنجا با یک مرد ۶۴ ساله بازنشسته ژاپنی که چهره ای مهربان بسیار مبهوتی داشت روبرو شدند . او بسیار شبیه پروفسورهای عجیب و خنده دار بود .او گفت تا ۳ هفته قبل که گود من برای اولین بار در مورد بیت کوین به او گفته بود چیزی در این باره نشنیده بود.

   

  در حالی که خبرنگران با دوربین ها و سؤال هایشان به او هجوم میبردند او اظهار داشت که فقط با یک نفر صحبت می کند و ندا شخص هم باید او را به ناهار دعوت کند. او گفت: من یک ناهار مجانی می خواهم. ناکامتو به همراه خبرنگاری از اسوشیتدپرس رفت، و بدین ترتیب جنون آغاز شد و بدین ترتیب یک تعقیب و گریز واقعی در لوس آنجلس آغاز شد.

   

  من مایوسانه این مقاله را در حالی که به ماه ها تحقیق خود در باره ساتوشی و ۱۲۰۰۰ کلمه ای که در این مورد به هدر داده بودم فکر می کردم خواندم؛ اما یک چیزی درست نبود. مقاله گودمن چنان لحن بعدی داشت که انگار او داشت از ناکامتو به خاطره تماس با پلیس انتقام میگرفت. تعصب زیاد و بزرگنمایی های بسیاری در مقاله ی او موج میزد.

   

  او نوشته بود، او به پا خواسته اما نه به نشان پایداری بلکه با سستی مردی که مدتهاست در نبردی مبارزه کرده و اکنون قبری ندارد” این یک تفسیر ذهنی است. او شاید در وضعیت خوبی نباشد اما چرا تحقیر؟ لحن لیچ بسیار مصمم و حتی متکبرانه بود.

   

  همه ی کسانی که ماه ها وقت بی ثمر را برای پیدا کردن ساتوشی تلف کرده اند به زودی معنی حقارت را میاموزد. سن او هم درست نبود. همان طور که توضیح خواهم داد ۴سال خیلی زیاد است. از همه مهمتر این که در داستان او هیچ حرفی از گروه سایفرپانک یا حتی هیچ نشانی از این که او در مورد آنها تحقیق کرده بود وجود نداشت.

   

  وب به سرعت به کار افتاد. مثال هایی از چیزهایی که ناکامتو نوشته بود پیدا شد – یاداشتهای آمازون، نامه هایی به مجلات و مقامات محلی. نگارش او با دقت وسواسانهی ساتوشی متفاوت بود.

   

  یاداشت های آمازون او در واقع به نام خودش ثبت شده بود. آیا ساتوشی مرموز چنین کاری می کرد؟

   

  به نظر می رسد در یادداشتی دوریان از تیغاصلاحی که خریده بود راضی نبود بود: بعد از فقط دو بر استفاده شروع کرد به کند شدن. من فقط می توانم ۱۵-۱۲ بار با آن اصلاح کنم در حالی که با کی مارت بی نم و نشان تاسیو پنج بار هم می شود اصلاح کرد. و من تيغها را کاملا خشک می کنم.

   

  هر دوی آنها رابر خلاف این که روی بسته بندی اولی نوشته شده نیازی به این کار نیست. به یادداشت باشید دلیل اصلی دوام کم زنگ زدگی است که شما اصلا به آن اهمیت نمیدهید. تیغهای مرکور خیلی گرانند من دیگر آنها و نمیخرم.

   

  هشدار: کی مارت تیغ های بی نام و نشان دیگری هم داشت که به درد نمیخوردند اما این آخری که چهار ماه پیش خریدم هنوز هم خوبست.

  به نظر می رسد او از خرید چند کلوچه ی رویال دنیش تقریبا راضی بوده است: کلوچه ای کره ای رویال دنیش در قوطی های چهار پوندی آبی طعم کارهای زیادی دارند. خدمات ارسال آن هم خوب است. بچه های من از آن تعریف کردند و برای کریسمس و موقعیت های دیگر هم خوب است.

   

  یکی از ایمیل هایی که او به خدمات حمل و نقل مترو فرستاده بود پیدا شدن

   

  سلام! من به خاطره پروژه بالا به مترو رای میدهم. این پروژ باید طوری انجام شود که درامد مغازه های تجاری کمترین تأثیر را بگیرد. سیستم امنیتی خوب در مقابل به کار گیری ریل به عنوان یک راه در رو به معنی جرم و دزدی زیاد در اثر درامد كمدر منطقه شرق لوس آنجلس است.

   

  همه ی اینها باید در نظر گرفته شود. من از ایده ی استفاده از یک قطار مدرن و ارزان از سیرا مادر گلد به لیتل توکیو خوشم میاید. هزینه پارکینگ و بنزین از خانه ی من تا آن جا ده دلار است و من اغلب به همراه مادرم برای خرید می روم آنجا.

   

  ساتوشی ناکاموتو کیست

   

   

  ساتوشی ناکاموتو کیست و چرا ساتوشی ناپدید شد؟

   

  ساتوشی در دسامبر ۲۰۱۰ آخرین پست خود را در اینترنت قرار داد و ناپدید شد. چرا؟ شاید به این دلیل که می خواست با توجه به بالا گرفتن توجه رسانه ها به این موضوع هویت ناشناس خود را حفظ کند و فا توجه به نگرانی های که ویکی لیکس به وجود آورده بود امنیت خود را تأمین کند.

   

  همچنین ممکن است ناپدید شدن او به علت بیماری بوده باشد. در سال ۲۰۰۹ تشخیص داده شد که فینی به بیماری لوگریگ-اسکلروزیس آمیوتروفیک جانبی- از همان بیماری ای که استیفن هاوکینگ از آن رنج میبرد. این بیماری ای است که در اغلب مورد مرگ آور است و در عرض ۲ياه سال جان بیمار را می گیرد.

   

  او می گوید علائم من در ابتدا بسیار ضعیف بود و من به کار خود ادامه میدادم اما خواستی و مشکلات صدا مرا مجبور به بازنشستگی در اوایل سال ۲۰۱۱ کرد. از آن موقع تا به حل بیماری به پیشروی بی راهم خود ادامه داده است.

  در مارث ۲۰۰۳ او گفت امروز من به معنای واقعی فلج هستم، به من از طریق یک لوله غذا میدهند و تنفسم هم به وسیله ی ی یک لوله ی دیگر ممکن می شود. من با استفاده از یک سیستم پیگیری حرکت چشم با کامپیوتر کار می کنم، این سیستمیک بخش نوشتار به گفتار هم دارد و حالا صدای من اینگونه است.

   

  من تمام روز را در ویلچر مجهز خود سپری می کنم و با استفاده از یک برد آردوینو رابطی را طراحی کردم که با استفاده از آن می توانم با حرکات چشمانم موقعیت ویلچر خود را تغییر دهم. اینکاریک جور تطبیق با شرایط است اما زندگی من زیاد هم بد نیست.

   

  من هنوز میتونم بخانم، به موسیقی گوش دهمو تلویزیون و فیلم تماشا کنم و به تازگی هم کشف کرده ام که حتی می تونم برنامه نویسی کنم. هر چند که خیلی در این کار کند هستم. شاید ۵۰ بار کندتر از آنچه که بود ماما من هنوز برنامه نویسی را دوست دارم و این کار به من هدف میدهد. آیا ممکن است یک بیماری وحشتناک موجب عقب کشیدن ساتوشی شده باشد؟

   

  آکادمی تبریز فایننس یکی از بهترین مجموعه ها در غرب کشور است که سعی دارد بستری مناسب برای علاقه مندان در حوزه ی ارز دیجیتال با برگزاری دوره هایی مثل دوره ارز دیجیتال و دوره پرایس اکشن نوین و دوره های دیگر ایجاد کند.

   

  شما می توانید با شرکت در این دوره ها سرمایه گذاری بی نظیری در کارنامه مالی خود ثبت کنید و به یک تریدر حرفه ای تبدیل شوید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  adminn

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.