تبریز فایننس

بهترین راه برای خرید و ذخیره بیت کوین چیست؟

بهترین راه برای خرید و ذخیره بیت کوین چیست
 • بهترین راه برای خرید و ذخیره بیت کوین چیست : برخی ها از پی پال یا رابین هود برای خرید و ذخیره بیت کوین استفاده می کنند. من شخصأ علاقه ای به این دو ندارم. چراکه هیچ یک به شما اجازه نمی دهند بیت کوین هایتان را برداشت کرده و در انبار سرد نگاه دارید.

   

  بهترین راه برای خرید و ذخیره بیت کوین چیست و اگر کلید خصوصی رمزارز خود را در دست نداشته باشید، در واقع آن رمزارز متعلق به شما نیست.

   

  اگر شخص دیگری کلیدهای خصوصی شما را (مثل پی پال، رابین هود یا هر صرافی دیگری) در دست دارد، در اصل کنترل ارزهایتان در دست خودتان نیست. واقعأ نباید آن دارایی را به نام خودتان بدانید. چراکه ممکن است گم، هک، توقیف و یا مصادره شود. اگر از طریق پی پال بیت کوین بخرید و همان جا نگاه دارید و بعد پی پال تصمیم بگیرد حساب شما را مسدود سازد، هیچ کاری نمی توانید بکنید.

   

  یک جمله معروف در میان حرفه ای ها وجود دارد:

  اگر کلید خصوصی تان را در دست ندارید، هیچ رمزارزی هم ندارید.

  اگر مشاهده دارایی تان مثلا بیت کوین، مستلزم ورود به یک حساب کاربری است، این بدان معناست که احتمالا شخص دیگری به جای شما کلیدهای خصوصی تان را در دست دارد. آن فرد دیگر «متولی شخص ثالث» خطاب میشود.

  از سویی دیگر، اگر رمزارزهای خود را روی یک کیف پول سخت افزاری نگاه دارید، به این معناست که کلیدهای خصوصی خود را در دست دارید.

   

  بگذارید بیشتر توضیح دهم. در بیت کوین، آدرس های عمومی و کلیدهای خصوصی داریم. آدرس عمومی مثل ایمیل است که از طریق آن میتوانید بیت کوین دریافت کنید. دادن آدرس عمومی بیت کوینتان به فردا دیگری، کار خطرناکی نیست و با آن آدرس می توانند برای شما بیت کوین ارسال کنند.

   

  از روی آدرس عمومی می توان مشاهده کرد که چه میزان بیت کوین در آن آدرس نگهداری میشود اما سرقت بیت کوین از آن آدرس ممکن نیست مگر آنکه کلید خصوصی متعلق به آن آدرس را داشته باشید. آدرس عمومی بیت کوین چیزی شبیه به این است.

   

  کیف پول سخت افزاری می تواند هر زمان که نیاز داشته باشید آدرس های عمومی جدیدی را تولید کند. بهتر این است که از آدرس های عمومی استفاده چندباره نداشته باشید، چرا که توسط تحلیل های بلاک چین قابل ردیابی هستند.

   

  بنابراین شکل کارکرد یک آدرس عمومی این گونه بود. کلید خصوصی بیت کوین مثل رمز عبور ایمیل یا اکانت شماست. هرگز رمز عبورتان را با کسی به اشتراک نمی گذارید و به همین ترتیب نباید کلید خصوصی رمزارزتان را هم با کسی به اشتراک بگذارید. نه عکسی از آن بگیرید و نه آن را جایی در فضای اینترنت آپلود کنید.

   

  کلید خصوصی بیت کوین شما گشاینده قفل بیت کوینی است که در آدرس عمومی تان نگهداری میشود و به شما امکان جابه جایی آن را می دهد. بیت کوین شما روی حافظه کامپیوترتان، روی گوشی موبایلتان یا روی کیف پولتان ذخیره نمیشود. در واقع روی بلاک چین خود بیت کوین ذخیره شده و کپی هایی از آن را می توان روی گره های کامل هر جای این کره خاکی یافت.

   

  میزان بیت کوین متعلق به شما در یک آدرس عمومی خاص (یا چندین آدرس) در بلاک چین ذخیره می شود و تنها از طریق کلید خصوصی امکان دسترسی | جابه جایی / خرج کردن آن وجود دارد. کلید خصوصی بیت کوین چیزی شبیه به این است.

   

  کلید خصوصی یک عبارت هگزادسیمال کرکتری است که قفل بیت کوینتان را باز کرده و به شما امکان میدهد آن را به هرجایی که می خواهید ارسال کنید. ممکن است بخواهید آن را برای کسی بفرستید یا آن را به یک صرافی انتقال دهید و در عوض یورو و دلار دریافت کنید.

   

  لازم به ذکر است که آن آدرس عمومی و کلید خصوصی را از یک جست وجوی سریع در گوگل برداشتم. لطفا از آنها استفاده نکنید. حتی مطمئن نیستم که آیا وجود دارند یا خیر، یا اگر واقعی باشند متعلق به چه کسی هستند.

   

  بدیهی است که نباید کلید خصوصی تان را روی کاغذ نوشته یا پرینت گرفته و روی میز کارتان رها کنید یا در ایمیلتان نگهداری کنید. اگر هر کس دستش به کلید خصوصی تان برسد می تواند بیت کوین شما را به آدرس عمومی خود منتقل کند و دیگر به آن دسترسی نخواهید داشت. متأسفانه کلید خصوصی یک عبارت طولانی است که به خاطر سپردن آن تقریبا غیرممکن است و البته ذخیره کردن آن در فضای اینترنت هم کار خطرناکی است. پس باید چه کرد؟

   

  بهترین راه حل استفاده از کیف پول سخت افزاری است. یک کیف پول سخت افزاری وسیله ای است فیزیکی شبیه به یک USB فلش که معمولا صفحه نمایش کوچکی هم دارد. این وسیله به پورت USB کامپیوترتان متصل میشود و به شما این امکان را میدهد تا کلیدهای خصوصی رمزارزتان را به صورت آفلاین نگهداری کنید.

   

  بهترین راه برای خرید و ذخیره بیت کوین چیست

   

  از نظر ما این بهترین روش برای ذخیره ایمن کلید خصوصی است. یک کیف پول سخت افزاری دو کارکرد اصلی دارد:

   

  ١. کلیدهای خصوصی تان را به صورت آفلاین نگهداری می کند و این امکان را میدهد که هر زمان بخواهید، پس از تأیید از سوی شما به بیت کوینتان دسترسی داشته باشید یا آن را جابه جا کنید.

   

  ٢. کیف پول به عنوان یک مکانیزم پشتیبان برای کلیدهای خصوصی تان عمل می کند. وقتی برای اولین بار کیف پولتان را راه اندازی می کنید به شما این فرصت را میدهد تا از کلید خصوصی تان یک نسخه پشتیبان تهیه کنید که در صورت خراب شدن کیف پول به هر دلیلی مثل آتش سوزی، سیل یا حتی گم شدن، مورد استفاده قرار گیرد.

   

  کیف پول های سخت افزاری نمونه هایی از کیف پول های سرد هستند. به اینترنت متصل نیستند و حتی اغلب اوقات به کامپیوتر هم متصل نیستند. باید آگاه باشید همیشه پس از اتمام کار با کیف پول، آن را از کامپیوتر جدا کنید.

   

   

  کیف پول های گرم ، کیف پول های متصل به اینترنت هستند. اگر یک برنامه کیف پول روی گوشی خود یا روی کامپیوترتان نصب کرده اید، از کیف پول گرم استفاده می کنید.

   

  کیف پول های گرم از آنجایی که به اینترنت متصل هستند، امنیت بسیار کمتری داشته و در معرض هک شدن قرار دارند. کیف پول گرم را همانند کیف پول جیبیتان در نظر بگیرید. احتمالا بیش از ۲۰۰ دلار در کیف پول جیبی تان نگه نمیدارید و با خود حمل نمی کنید، به کیف پول گرم نیز باید همین طور بنگرید. کیف پول های گرم مناسب دریافت و ارسال ارقام کوچک هستند.

   

  مبلغی را که درون کیف پول جیبی تان نگه نمی دارید، نباید در کیف پول گرم هم نگاه دارید.

  کیف پول های سرد بهترین روش برای ذخیره ارقام بزرگتری است که قصد دارید آنها را به عنوان یک سرمایه گذاری بلندمدت نگاه دارید.
  حال در موقعیتی هستیم که می توانیم در مورد چگونگی خرید و نگهداری بیت کوین صحبت کنیم. من خودم شخصا از صرافی کوین بیس پرو برای خرید استفاده می کنم.

   

  بعد از خرید بلافاصله بیت کوین را برداشت کرده و در یک کیف پول سخت افزاری مثل ترزور نگهداری می کنم. برنامه ای مثل کش اپ۵۲ هم به شما کمک می کند تا با تلفن همراه خود بیت کوین بخرید و آن را به کیف پول سخت افزاری خود انتقال دهید.

   

  باید عنوان کنم که من هیچ وابستگی ای به نهاد یا شرکت خاصی ندارم و از هیچیک نیز پولی دریافت نکرده ام تا نام آنها را در این کتاب ذکر کنم. کوین بیس از نظر خدمات مشتری شرایط اسفناکی دارد ولی این شرایط در مورد سایر صرافی هایی هم که با آنها کار کرده ام، همین طور بوده است.

   

  برای شروع لازم است در یک صرافی، مثلا کوین بیس، حساب باز کنید. شما باید اطلاعات شخصی خود را وارد کنید که طبق مقررات برای شناسایی مشتری و مبارزه با پولشویی موردنیاز است.

   

  وقتی داخل صرافی حساب ایجاد کردید، می توانید از حساب بانکی خود پول به حسابتان در صرافی واریز کنید. بعد از احراز هویت و انتقال پول به حساب خود در صرافی، میتوانید بیت کوین یا هر رمزارز دیگری خریداری کنید. البته بعضی صرافی ها امکان پرداخت در همان لحظه را هم دارند. نگاه داشتن پول و یا رمزارز در حساب صرافی همیشه ریسکهایی دارد. ریسک هک شدن صرافی و سرقت داراییتان وجود دارد.

   

  ها بله، صرافی هایی مثل کوین بیس بیمه هستند ولی باید جزئیات قرارداد را بخوانید. اگر حجم آسیب ناشی از هک عظیم باشد، به احتمال زیاد بيمه كل مبلغ از دست رفته را تحت پوشش قرار ندهد و شما تنها به بخشی از دارایی تان خواهید رسید.

  ما از کوین بیس و جمینی استفاده کرده ایم و هر دو سرویس در حال حاضر کمترین نرخ کمیسیون معامله را دارند – چیزی در حدود (۰.۳۰٪ تا ۰.۵۰٪).

   

  در مقابل اگر از کش اپ استفاده کنید، این نرخ بیش از ۱٪ است. گفتنی است برخی صرافی ها حساب کاربری ویژه یا حرفه ای دارند که امکان کاهش هزینه کمیسیون برای کاربران را فراهم می آورد.

   

  اطمینان حاصل کنید که توکن یا کوین های اشغال نخرید! چیزهایی مثل بیت کوین کش یا بیت کوین ساتوشی ویژن. هر دو فورکهای شکست خورده بیت کوین هستند و هرگز شما را پولدار نخواهند کرد. در هنگام خرید به نماد بیت کوین توجه کنید.

   

  کیف پول سخت افزاری محبوب من ترزور مدل T است. با قیمت ۱۷۰ دلاری، خیلی هم ارزان به نظر نمی رسد، اما اگر مقادیر قابل توجهی بیت کوین دارید، استفاده از آن منطقی است. حتی اگر ارزش بیت کوین شما در حال حاضر کم است به این فکر کنید که اگر قیمت بیت کوین ۱۰۰ برابر شود آن وقت اوضاع چطور خواهد بود؟ آیا بازهم خیالتان راحت است که بیت کوینتان را روی یک کیف پول گرم و با حضور یک متولی شخص ثالث ذخیره کنید؟

   

  کیف پول ترزور منبع باز است، به این معنا که افراد زیادی در سرتاسر جهان کدها را پویش کرده و در پی نواقص یا حملات احتمالی هستند. کیف پول لجر منبع باز نیست بنابراین آن را دوست ندارم. همچنین لجر سابقه هک شدن پایگاه داده مشتریانش و پخش شدن آن در فضای اینترنت را دارد. از کیف پول کولد کارد هم خوشم می آید اما راه اندازی آن به آسانی ترزور نیست.

   

  هرگز کیف پول سخت افزاری دست دوم خریداری نکنید. ممکن است فروشنده بدافزارهایی را روی کیف پول بارگذاری کرده باشد که به وی این امکان را بدهد تا از راه دور بیت کوین شما را سرقت کند. هرچه تعداد واسطه ها کمتر باشد، امنیت بیشتر است.

   

  بعد از خرید ترزور اطمینان حاصل کنید که بسته بندی از قبل باز نشده باشد و هولوگرام ترزور نیز دست نخورده باشد. وقتی برای اولین بار ترزور را به پورت USB متصل می کنید آخرین فریمور را روی سیستم شما نصب می کند. اگر چنین نشود، یک جای کار ایراد دارد. احتمال دارد فرد دیگری از قبل بدافزار خود را روی کیف پول نصب کرده باشد. در صورت مشاهده چنین اتفاقی، با پشتیبانی کیف پول تماس بگیرید.

   

  اطمینان حاصل کنید که از مرورگر کروم استفاده می کنید و قبل از اتصال ترزور، به وب سایت اصلی مراجعه کرده اید. اگر به آدرس دیگری بروید، ممکن است وارد یک سایت جعلی شده باشید که هدفش سرقت رمزارزهای شماست.

   

  قبل از انتقال بیت کوین یا هر رمزارزی به ترزور، ثبت عبارت بازیابی بسیار مهم است. در زمان راه اندازی ترزور، وب سایت کیف پول این گزینه را در اختیارتان قرار می دهد. عبارت بازیابی روی صفحه نمایش نشان داده میشود و باید آنها را به همان ترتیبی که ردیف میشوند روی کاغذ یادداشت کنید.

   

  از یک کاغذ تمیز و نو استفاده کنید و مطمئن شوید که هنگام نوشتن عبارت جای کلمات روی میز یا کاغذ زیرین منتقل نشود. عبارت بازیابی شما چیزی شبیه به این  است. این کلمات به صورت خودکار از یک مجموعه حاوی ۲۰۴۸ لغت انگلیسی انتخاب می شوند، که این مجموعه در این سایت قابل مشاهده است.

  عبارت بازیابی ۱۲ یا ۲۴ لغت انگلیسی است که به ترتیب ردیف می شوند. ثبت ترتیب این لغات بسیار مهم است. عبارت بازیابی نمایانگر کلیدهای خصوصی مرتبط با کیف پول شما هستند. اگر کیف پول ترزور شما آسیب ببیند یا گم شود، می توانید کیف پول سخت افزاری جدیدی با استاندارد BIP خریداری و عبارت بازیابی خود را در این کیف پول وارد کنید.

   

  بهترین راه برای خرید و ذخیره بیت کوین چیست

   

  حتی اگر شرکت ترزور به فعالیت خود خاتمه دهد، می توانید از عبارت بازیابی خود در کیف پول سخت افزاری دیگری متعلق به شرکت متفاوتی استفاده کنید. شرکت ترزور هرگز قادر به مشاهده عبارت بازیابی یا میزان موجودی ذخیره شده در کیف پول شما نخواهد بود. در خاطر داشتن این نکته بسیار مهم است:

   

  بهترین راه برای خرید و ذخیره بیت کوین چیست و دارنده عبارت بازیابی همان مالک رمزارز است

   

  از این رو، بسیار مهم است که عبارت بازیابی خود را در یک مکان امن نگهداری و چند رونوشت از آن تهیه کنید. عبارت بازیابی را با کسی که به او اعتماد ندارید، به اشتراک نگذارید. برخی هم دوست دارند کاغذی را که به عبارت بازیابی خود را روی آن نوشته اند درون یک گاوصندوق ایمن در خانه شان نگه دارند. اگر واقعا می خواهید عبارت بازیابی را درون یک محفظه نسوز و ضدزنگ نگاه دارید، می توانید سایفرویل یا چیزهایی مشابه آن را امتحان کنید.

   

  در مورد عبارت بازیابی، توجه به این نکات نیز ضروری است

  • هرگز عبارت بازیابی را درون ایمیل خود یا به هر شکل دیگری در مرورگر اینترنت وارد نکنید.
  • هرگز از عبارت بازیابی عکسی نگیرید و آن را در فضای ابری ذخیره نکنید.
  • هرگز عبارت بازیابی خود را در فضای آنلاین مثل اورنوت و گوگل درایو ذخیره نکنید.
  • هنگام نوشتن عبارت بازیابی کلمات را با خود زمزمه نکنید.
  • عبارت بازیابی را در یک اتاق کاملا خصوصی و بدون وجود هیچ تلفن هوشمندی یادداشت کنید.

   

  اگر مقدار کمی رمزارز را نگهداری می کنید، ذخیره آن در صرافی ها یا کیف پول های گرم نمی تواند ایده بدی تلقی شود. نگذارید پیچیدگی نگهداری رمزارز مانع از ورودتان به دنیای رمزارزها شود. مثلا اگر فقط به ارزش ۱۰۰ دلار بیت کوین دارید منطقی نیست که ۱۷۰ دلار صرف خرید کیف پول کنید. اولین قدم این است که شروع کنید و رمزارزی خریداری کنید.

   

  کم کم با رشد رمزارزتان یاد بگیرید که چطور آنها را از صرافی به کیف پولتان انتقال دهید، یا بالعکس. برای امتحان، ابتدا با مقدار کمی شروع کنید تا اگر اشتباهی مرتکب شدید مبلغ زیادی از دست ندهید. هر بار که رمزارز خود را جابه جا کنید، مثلا بیت کوین، هزینه تراکنش اندکی دریافت می شود که مستقیما به ماینرهای بیت کوین پرداخت می شود. این هزینه های تراکنش بسته به عرضه و تقاضای بلاک اسپیس بیت کوین در آن زمان متفاوت خواهد بود.

   

  با افزایش ارزش بیت کوینتان، به فکر یک راه حل ذخیره سازی چند امضایی باشید. این روش راه حلی ایمن تر برای ذخیره بیت کوین است که برای جابه جایی رمزارز مستلزم چندین امضا از کیف پول های سخت افزاری متفاوت است.

   

  من خودم از این راه حل چند امضایی برای ذخیره بیت کوین استفاده می کنم و هیچ کیف پول سخت افزاری یا عبارت بازیابی ای در خانه خودم نگهداری نمی کنم. افراد پیرامونم میدانند که بیت کوین دارم بنابراین مجبور بوده ام که اقدامات احتیاطی را انجام دهم. اگر در کمین یک بیت کوینر نشسته اید، اهداف بهتری نسبت به من وجود دارند. من هرگز نهنگ بیت کوین به حساب نمی آیم.

   

   

   

  آکادمی تبریز فایننس یکی از برترین و بهترین آموزشگاه بازار های مالی در سطح شمال غرب و تبریز است.تبریز فایننس برگزار کننده دوره ارز دیجیتال دوره فارکس دوره بورس اوراق بهادار و پرایس اکشن است.اگر می خواهید درباره تبریز فایننس بیشتر بدانید می توانید از مقالات و جزئیات دوره ها ، اخبار های وب سایت مارا دنبال کنید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  adminn

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.