تبریز فایننس

استاندارد 20-ERC چیست؟

 • استاندارد 20-ERC چیست : یک استاندارد فنی با نام “20-ERC ” مجموعه ای از توابع پایه ای است که برای ایجاد قراردادهای هوشمند در بلاک چین اتریوم برای ایجاد توکن ها به وجود آمده است. عدد ۲۰ نشان دهنده یک شناسه خاص برای پروتكل “20-ERC” است.

   

   

  استاندارد “20-ERC” به شرکت ها و استارت آپ ها اجازه می دهد تا از طریق عرضه اولیه سکه (ICO) جذب سرمایه کنند. در این صورت توکن ایجاد شده به عنوان توكن “20-ERC” شناخته مي شود. برای این کار بایستی 6 تابع و 2 رویداد خاص در قرارداد هوشمند توكن شما پیاده سازی شده باشد که به شرح زیر هستند :

   

   

  • تعداد تمام توکن های عرضه شده را نشان می دهد
  • با توجه به آدرس صاحب حساب موجودی حساب آن را نمایش می دهد
  • مقدار توکن را برای آدرس گیرنده ارسال می کند و نتیجه موفقیت و یا عدم موفقیت انجام تراکنش را نشان می دهد. این تابع در واقع رویداد انتقال را صدا میکند
  • این تابع شباهت زیادی به تابع انتقال دارد با این تفاوت که مقدار را از ارسال کننده به گیرنده می فرستد و همچنین رویداد انتقال را صدا می زند و در پی آن نتیجه انجام تراکنش را نشان میدهد
  • نوعی کنترل کننده است که اجازه می دهد تا مادامی که حساب صفر نشده است خرج کننده چند بار از حساب بردارد
  • مقداری که خروج کننده اجازه برداشت از صاحب حساب دارد را نشان می دهد
  • این رویداد زمانی که تراکنش توکن ها صورت گرفت اجرا می شود
  • وقتی تابع مربوط به تأیيد صدا زده می شود این رویداد اجرا می شود تا آن را اجرایی کند

   

  در واقع این یک رابط کاربری برای ایجاد قرارداد هوشمند در بستر اتریوم است و توسعه دهندگان نرم افزار برای مطابقت با این استاندارد بایستی ابتدا این تابع ها و رویدادها را به کاربرند تا بتوانند بقیه اجزای برنامه خود را توسعه دهند.

   

  استاندارد 20-ERC چیست

   

  استاندارد ERC-20 اولین استاندارد برای توکن های اتریوم بوده و دارای نقاط ضعف فنی است. برای مثال اگر بخواهید توکن را به آدرس کسی بفرستید باید از انتقال کمک بگیرید و اگر بخواهید توکن را برای یک قرارداد هوشمند بفرستید باید از تأييد و فرم انتقال به طور هم زمان استفاده کنید تا از این طریق با کمک تأييد اجازه برداشت توکن را بدهید و با کمک فرم انتقال مقدار موردنظر را برداشت و برای توکن بفرستید.

   

   

  حالا تصور کنید که تصادفی به جای فرم انتقال از انتقال استفاده کنیم. در این صورت تراکنش انجام می شود و قرارداد آن را دریافت می کند ولی آن را در حساب اعمال نمی کند یعنی توکن منتقل شده و از حساب شما کسر می شود ولی در حساب دریافت کننده وارد نمی شود.

   

   

  اگر برنامه استرداد اضطراری پول توسعه داده نشده باشد به هیچ عنوان نمی توان توكن ارسال شده را باز پس گرفت و توکن گم می شود. به خاطر این ضعف، سیستم اتریوم میلیون ها دلار را از دست داده است. برای حل این مشکل استاندارد ERC223 پیشنهاد شد که در آن تراکنش توکن ها به همان صورتی که اثر تراکنش می شود انجام شود تا از گم شدن توکن با مدیریت تراکنش جلوگیری گردد.

   

   

  سخن پایانی

  در این مقاله ، به طور خیلی مختصر با هم بررسی کردیم که استاندارد 20-ERC چیست و کاربرد آن در دنیای ارز های دیجیتال چیست . هم چنین با هم مزایا و معایب استاندارد 20-ERC را گفتیم ، اگر شما قصد دارید بیشتر با اصطلاح های دنیا کریپتو کارنسی آشنا شوید ، پیشنهاد می کنیم حتما مقاله ها و آموزش های رایگان ارز دیجیتال تبریز فایننس را از بخش آموزش اکادمی مطالعه نمایید .

  آکادمی تبریز فایننس یکی از برترین و بهترین آموزشگاه بازار های مالی در سطح شمال غرب و تبریز است.تبریز فایننس برگزار کننده دوره ارز دیجیتال دوره فارکس دوره بورس اوراق بهادار و پرایس اکشن است.اگر می خواهید درباره تبریز فایننس بیشتر بدانید می توانید از مقالات و جزئیات دوره ها ، اخبار های وب سایت مارا دنبال کنید.

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  adminn

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.