تبریز فایننس

دامیننس بیت کوین (BTCD) چیست؟

دامیننس بیت کوین (BTCD)
 • دامیننس بیت کوین (BTCD) : اگر شما نیز از فعالان حوزه ارز دیجیتال باشید، می‌دانید که ارز دیجیتال بیت کوین توسط ساتوشی ناکاموتو در سال 2008 متولد شد و استخراج بیت کوین برای اولین بار در سال 2009 شروع شد. بیت‌کوین به عنوان اولین ارز دیجیتال، کل بازار را اشغال کرد و در نتیجه تسلط کامل بر بازار داشت.

   

  ولی با گذشت زمان و ظاهر شدن آلت کوین های مختلف، سلطه بدون چالش بر بازار بیت کوین شروع به لغزش کرد. در سال 2013، بیت‌کوین همچنان 94 درصد تسلط بازار داشت، اما همه اینها در سال 2017 با محبوبیت ارزهای دیجیتال شروع به تغییر کرد و بسیاری از عرضه‌های اولیه سکه (ICO) شروع به افزایش ارزش بخش یا ارزش بازار (market cap) کردند.

   

   

  در فوریه 2017، تسلط بیت کوین (BTCD) به 85.4 درصد رسید که اتریوم (ETH) 5.7 درصد از سهم بازار و ریپل (XRP) 1.1 درصد دیگر را از آن خود کردند. با این حال، چهار ماه بعد، ارزش BTCD تنها به 40 درصد رسید و نقدینگی به جای آن به سمت آلتکوین ها حرکت کرد.

   

  امروزه، بیش از 13000 سکه و توکن ارزهای دیجیتال مختلف در Coinmarketcap فهرست شده است، که کسب مجدد آن ارتفاعات قبل از 2017 را برای BTC دشوار می کند.

   

  دامیننس بیت کوین (BTCD) چیست؟

   

   

  به زبان ساده ، دامیننس بیت کوین (BTCD) به درصدی اطلاق می شود که بیت کوین در مقابل کل ارزش بازار ارزهای دیجیتال اشغال می کند. درصد BTCD را می توان با نگاه کردن به بالای صفحه اصلی Coinmarketcap پیدا کرد – جایی که به طور مداوم لیست شده است، یا به سادگی می توان آن را به روش زیر محاسبه کرد:

   

  ارزش بازار BTC ($) / کل ارزش بازار ارزهای دیجیتال ($) = تسلط BTC (%)

   

  1,161,096,644,198 دلار / 2,625,952,307,009 دلار = 44.21%

   

  این فرمول می تواند برای محاسبه تسلط بر بازار هر کوین، توکن یا استیبل کوین در بخش کریپتو ، نیز استفاده شود.

   

  دامیننس بیت کوین(BTCD)

   

   

  دامیننس بیت کوین (BTCD) چیست و چگونه Bitcoin Dominance کاهش می یابد در حالی که ارزش بیت کوین در حال افزایش است ؟

   

   

  وقتی به نمودار بالا نگاه می کنیم، می بینیم که BTCD در یکی از پایین ترین نقاط خود قرار دارد، که نشان می دهد افراد کمتری در BTC سرمایه گذاری می کنند. با این حال، می دانیم که ارزش بیت کوین اخیراً به نقطه عطف جدیدی رسیده است و در پایان اکتبر 2021 به نزدیک به 66000 دلار رسیده است.

   

   

  بنابراین، چگونه BTC می تواند همزمان کاهش و افزایش یابد؟ این به این دلیل است که علیرغم وجود هزاران آلتکوین جدید که نقدینگی را از بیت کوین دور می کند، ارزش بازار بخش ارزهای دیجیتال به طور کلی به طور مداوم در حال افزایش است.

   

   

  به عنوان مثال: تصور کنید که بیت کوین 94 درصد از ارزش بازار این بخش را در اختیار دارد، اما ارزش بازار آن تنها 1 میلیون دلار است. این بدان معنی است که ارزش بیت کوین پایین خواهد بود، اما تسلط آن بسیار زیاد است.

   

   

  پس از این، ارزش بازار این بخش به 1 میلیارد دلار افزایش می یابد، اما تسلط بیت کوین به 43 درصد کاهش می یابد. اکنون این بدان معناست که بیت کوین، که تنها یک سکه است، دارای ارزش بازار 430 میلیون دلاری است در حالی که 570 میلیون دلار باقیمانده بین هزاران آلتکوین موجود در بازار تقسیم می شود.

   

   

  بیت کوین در حال حاضر حجم نقدینگی کمتری نسبت به بقیه بازار دارد، به این معنی که تسلط آن به کمتر از 50 درصد رسیده است. با این حال، نقدینگی سرمایه گذاری شده در آن به طور قابل توجهی افزایش یافته است، به این معنی که با وجود اینکه دیگر بر بازار تسلط ندارد، ارزش آن نیز به شدت افزایش یافته است.

   

   

  بعلاوه، BTC با وجود عدم تسلط بر بیش از 50 درصد بازار، جایگاه مهم خود را حفظ می کند، اما بیت کوین به عنوان یک سکه همچنان تقریباً نیمی از بازار را در اختیار دارد، در حالی که بقیه بازار بین هزاران نفر تقسیم می شود.

   

  سرمایه گذاری در بیت کوین در مقایسه با سرمایه گذاری در سایر ارز های دیجیتال قدری عظیم است که هر اتفاقی برای بیت کوین بیفتد کل بازار را تحت تأثیر قرار می دهد – از این رو عبارت “همه ارز ها دیجیتال از بیت کوین پیروی می کنند.” در میان تحلیل گران بازار رایج است.

   

  دامیننس بیت کوین (BTCD) نشان دهنده چیست؟

   

  دانستن این که دامیننس بیت کوین (BTCD) چیست و چگونه محاسبه می شود خوب است ، اما بدون دانستن اینکه چه چیزی نشان می دهد و چگونه از آن استفاده کنید، فایده چندانی ندارد.

   

  مدتی است که BTCD به عنوان شاخصی از آنچه بازار انجام می دهد و همچنین آنچه که قرار است انجام دهد ، استفاده می شود. این می تواند نشانگر خوبی برای زمان مناسب برای خرید BTC و همچنین زمان فروش باشد. با این حال، باید به عوامل دیگر نیز توجه کنیم .

   

   

  برای درک اینکه BTCD چه چیزی را نشان می دهد و چه معنایی برای سرمایه گذار می تواند داشته باشد، باید تاریخچه BTCD  را مطالعه کنیم . یک مثال خوب برای بیان تفاوت های فاحش در ضرر و زیان ، دوره صعودی 2017/2018 و سقوط کریپتو متعاقب آن در سال 2018 است. در این مدت ارزش ارز دیجیتال افزایش یافت، سپس سقوط کرد و دوباره صعود کرد. پس چرا این اتفاق افتاد و این اتفاق به چه معناست؟

   

   

  دامیننس بیت کوین(BTCD)

   

  چرا دامیننس بیت کوین (BTCD) در سال 2017 به شدت تغییر کرد؟

   

  در مارس 2017 – BTCD شروع به کاهش می کند: از نمودار بالا می توان دریافت ، در ژانویه 2016 و تا مارس 2017 که BTCD روند افزایشی داشته و ارزش قابل توجهی داشت ولی با آغاز اولین فصل آلتکوین ICO ، شاهد افزایش سریع تسلط آلت کوین ها بر بازار و در نتیجه کاهش BTCD بودیم.

   

  تا ژوئن 2017، دامیننس بیت کوین (BTCD) تنها به 37.84 درصد کاهش یافته است که اتریوم (ETH) با 31.17 درصد در رده دوم قرار دارد و مابقی ، در میان آلتکوین های دیگر مانند XRP ریپل، دوج کوین (DOGE) و تتر (USDT) توزیع شده است. این کاهش دامیننس بیت کوین(BTCD) ، نتیجه مستقیم افزایش رقابت پس از افزایش علاقه به ارزهای دیجیتال غیرمتمرکز بود.

   

  در ژوئیه 2017 – BTCD شروع به افزایش می کند: با وجود ICO های بسیار و سرمایه گذاری بسیار زیادی در رمزارزها، داستان های میلیونرهای یک شبه در رسانه ها مطرح شد و سرمایه گذاران به دنبال کاهش سود خود بودند. با این حال، با وجود هزاران آلتکوین موجود در بازار، عموم مردم هنوز واقعاً فناوری پشت رمزارز را درک نکرده بودند.

   

  بنابراین، بسیاری از آنها مطرح ترین و معتبرترین ارز دیجیتال را انتخاب کردند: (بیت کوین). بنابراین، نقدینگی به سوی بیت کوین سرازیر شد و تسلط آن بر بازار دوباره افزایش یافت و در دسامبر 2017 به نزدیک به 63 درصد رسید.

   

  در ژانویه 2018 – BTCD یک بار دیگر شروع به کاهش می کند: با افزایش ارزش BTC یک بار دیگر، کسانی که سود کرده بودند چشم خود را به آلت کوین ها معطوف کردند. به ازای یک بیت کوین، یک سرمایه گذار می توانست صدها یا هزاران آلتکوین داشته باشد.

   

  بنابراین، بسیاری شروع به پوشش شرط‌های خود کردند، به این امید که آلتکوینی که روی آن شرط‌بندی کردند ، جایگزین بیت کوین باشد. این امر منجر به حرکت گسترده نقدینگی شد و بنابراین BTCD یک بار دیگر کاهش یافت.

   

  تغییرات در دامیننس بیت کوین (BTCD) برای سرمایه گذار چه معنایی دارد؟

   

  حرکت دامیننس بیت کوین(BTCD) در سال 2017 را می توان یک روند در نظر گرفت و همانطور که سرمایه گذاران می دانند، روندها تکرار می شوند. در آینده، این احتمال وجود دارد که ارزش بیت کوین یک بار دیگر افزایش یابد. این می‌تواند به دلیل تکمیل یک به‌روزرسانی جدید و مهم باشد یا صرفاً به این دلیل که رسانه‌ها با داستان‌های مثبت زیادی روی آن کار می‌کنند.

   

  وقتی این اتفاق بیفتد، سرمایه‌گذاران برای کاهش قیمت تلاش می‌کنند و دامیننس بیت کوین(BTCD) افزایش می‌یابد. در مرحله بعد، با افزایش ارزش بیت کوین، سرمایه گذاران به دنبال به حداکثر رساندن سود خود با انتقال دارایی های خود به سمت سود هستند. پس از این، آنها آلتکوین هایی را خریداری می کنند که اکنون به دلیل BTCD با کمترین هزینه هستند.

   

   

  تغییرات در BTCD همچنین ممکن است نشان دهنده فرصتی برای سرمایه گذاری و پول نقد در لحظه مناسب باشد. با خواندن روند BTCD، یک سرمایه گذار می تواند کارهای زیر را برای کسب درآمد سریع انجام دهد:

   

  • زمانی که تسلط و هزینه بازار در کمترین حد خود است، بیت کوین بخرید.

   

  • صبر کنید تا تسلط بر بازار بیش از 50٪ (در حالت ایده آل 55-65٪) افزایش یابد.

   

  • پول را در آلتکوین هایی سرمایه گذاری کنید که شانس افزایش دارند.

   

  • همانطور که BTCD شروع به کاهش می کند و تسلط آلت کوین شروع به افزایش می کند، یا پول نقد کنید یا زمانی که به اندازه کافی کند شد دوباره در BTC سرمایه گذاری کنید.

   

   

   

  آکادمی تبریز فایننس یکی از برترین و بهترین آموزشگاه بازار های مالی در سطح شمال غرب و تبریز است.تبریز فایننس برگزار کننده دوره ارز دیجیتال دوره فارکس دوره بورس اوراق بهادار و پرایس اکشن است.اگر می خواهید درباره تبریز فایننس بیشتر بدانید می توانید از مقالات و جزئیات دوره ها ، اخبار های وب سایت مارا دنبال کنید.

   

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  adminn

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.