تبریز فایننس

جفت ارزهای غیر عادی در بازار فارکس

جفت ارزهای غیر عادی در بازار فارکس
 • جفت ارزهای غیر عادی در بازار فارکس : جفت ارزها در بازار ارز به طور معمول به سه نوع عمده، فرعی و عجیب و غریب تقسیم می شوند. جفت ارزهای اصلی آنهایی هستند که اغلب معامله می شوند و نقدشوندگی بیشتری دارند. جای تعجب نیست که همه آنها از یک طرف شامل دلار آمریکا می شوند.

   

  به طور کلی در نظر گرفته می‌شود که EUR/USD، USD/JPY، GBP/USD و USD/CHF جفت‌های «چهار بزرگ» را تشکیل می‌دهند و به دنبال آن ارزهای به اصطلاح کالایی AUD/USD، USD/CAD و NZD/USD قرار دارند.

   

  جفت‌های فرعی (که گاهی اوقات جفت ارز متقاطع نیز نامیده می‌شوند) دارای دلار آمریکا نیستند و شامل جفت‌هایی مانند EUR/GBP، GBP/JPY و EUR/AUD می‌شوند.

   

  جفت های عجیب و غریب معمولاً از یک ارز اصلی در کنار یک ارز نازک معامله شده یا یک ارز اقتصادی در بازارهای نوظهور تشکیل می شوند. به عنوان مثال می توان به USD/TRY، USD/MXN یا EUR/HUF اشاره کرد.

   

  یک مزیت برای تجارت جفت های عجیب و غریب این است که ممکن است به دلیل نوسانات گسترده قیمت، بازده بالقوه بالاتری ارائه دهند. با این حال، این بدان معنی است که آنها برای تجارت ریسک بیشتری دارند.

   

  جفت های عجیب و غریب سهم کمتری از کل بازار فارکس را تشکیل می دهند. آنها به طور کلی نقدشونده نیستند، فاقد عمق بازار هستند و دارای حجم معاملات کم و اسپرد گسترده تر هستند.

   

  بنابراین، هرکسی که به معامله جفت‌های عجیب و غریب فکر می‌کند، باید یک معامله‌گر باتجربه و آگاه باشد که تجربه‌ی قوی و مثبتی در بازار دارد.

   

   

  ارزهای عجیب و غریب اغلب ارزهای کشورهای در حال توسعه هستند و بنابراین می توانند در معرض نوسانات بیشتر قیمت و نوسانات قیمت بیشتر باشند.

  ارزهای اصلی به اقتصادهای قوی و باثباتی مانند دلار آمریکا و یورو متصل هستند و تمایل دارند با تفاوت نرخ بهره و داده های اقتصادی حرکت کنند. با این حال، ارزهای عجیب و غریب اغلب به شدت تحت تأثیر بی ثباتی سیاسی و اقتصادی هستند. چنین رویدادهایی می توانند باعث کاهش سریع ارزش یک ارز عجیب و غریب شوند.

   

   

  بحران ارز در ونزوئلا را در نظر بگیرید، جایی که تورم سالانه در ژانویه سال 2019، بر اساس شاخص کافه کان لچه بلومبرگ به 224900 درصد رسیده بود، و دلار آمریکا در اوایل ژانویه با 638 بولیوار در مقایسه با حدود 213 بولیوار در ژانویه فروخته می شدیعنی دقیقا کمی پیشتر از آن درست در تاریخ دسامبر 2018.

   

   

  نقدینگی ناچیز همچنین می‌تواند باعث حرکت شدید قیمت در جفت‌های عجیب و غریب شود، زیرا کمبود نسبی معامله‌گران به این معنی است که تنوع نظرات کمتری وجود دارد. بنابراین وقتی یک حرکت قیمت اتفاق می‌افتد، اجماع به سرعت تغییر می‌کند و باعث حرکت شدید می‌شود.

   

   

   

  به طور کلی، جفت‌ ارزهای فارکس عجیب و غریب برای معامله‌گران جدید یا بی‌تجربه، مناسب نیستند. تجارت در اگزوتیک نیازمند مهارت‌های تجاری پیشرفته و دانش بازار است. فقط در صورتی که آماده پذیرش ریسک بازار و نوسانات موجود هستید، باید جفت ارزهای عجیب و غریب را در برنامه معاملاتی خود بگنجانید.

   

   

  این مطلبی که خواندید مربوط به جفت ارزهای غیر عادی در بازار فارکس بود.  شما به سادگی می توانید با ورود به بخش اخبار وبسایت آکادمی تبریز فایننس ، از مهمترین اخبار و رویدادهای دیگر انواع بازار های مالی نظیر : بازار فارکس ، بازار بورس و بازار جهانی ارز دیجیتال مطلع شوید.

   

   

  همچنین این مجموعه بوسیله تیم و اساتید حرفه ای خود اقدام به برگزاری دوره های مختلف مثل : دوره بورس اوراق بهادار  ، دوره پرایس اکشن نوین  و دیگر دوره ها کرده است. که پس از اتمام دوره ها فرد به راحتی میتواند در این بازار ها ترید کرده و سرمایه گذاری بهینه ای داشته باشد.

   

  لازم به ذکر است که وبسایت تبریز فایننس ، آموزشهای رایگان را در اختیار شما عزیزان قرار داده است و می توان گفت این آموزشها مکمل دوره ها هستند و میتوان تضمین کرد که شما با این مطالب(دوره ها و آموزش های رایگان) به یک تریدر حرفه ای تبدیل خواهید شد.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  adminn

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.