تبریز فایننس

تنگل (Tangle) چیست؟ مکانیزم پردازش تراکنش های آیوتا!

 • تنگل (Tangle) چیست : تنگل جایگزینی قدرتمند برای تکنولوژی بلاک چین است که هدف آن کاهش هزینه ها و بهبود زمان تراکنش است به طوری که به اندازه ی کافی برای کمک کردن به مکانیزم های اقتصادی مانند پرداخت های خودکار ماشین ها و اینترنت اشیا است.

   

  (به افرادی که نمی دانند اینترنت اشیا چیست، باید توضیح دهیم که این حوزه بیانگر این است که کامپیوترها چگونه به طور مستقل و بدون هیچ نیروی انسانی، فرآیند پرداخت را عملی میکنند. البته این موضوع قابل تعمیم به کامپیوترهایی میباشد که به طور مستقیم با همدیگر در ارتباط هستند).

   

  تنگل پتانسیل قابل توجهی دارد ولی باید بررسی شود که آیا موفقیت آمیز خواهد بود یا خیر. به هر حال، ما مشخصات این تکنولوژی را در قسمت بعدی بیان خواهیم کرد. همچنین در فصل بعدی این کتاب، هنگامی که در حال صحبت درباره چشم اندازها و احتمالات تطبيق هستیم، به این موضوع بازمی گردیم. معروف ترین ارز دیجیتال که براساس شبکه ی تنگل می باشد، آیوتا نام دارد که جزو ده ارز دیجیتال ارزشمند دنیا است.

   

  تنگل (Tangle) چیست؟

   

  نخست اینکه، تنگل همانند بلاک چین کلاسیک شبکه ای توزیع شده است؛ یعنی کنترل مرکزی روی ارز وجود ندارد. تراکنش ها باید اجماعی ایجاد کنند تا اعتبارسنجی شوند. به خاطر دارید که بلاک چین چگونه به نظر میرسید؟ بلاکی وجود داشت که با ترتیبی خاص از بقیه دنباله روی می کرد. اما، تنگل کاملا متفاوت است. تنگل به جای افزودن پی در پی و ترتیبی بلوکها به زنجیره، از گرافهایی به شکل زیر استفاده می کند که بسیار گیج کننده است:

   

  تنگل (Tangle) چیست؟

   

  سیستم از چپ به راست کار می کند. بلوکهای خاکستری (رئوس) انتهایی ترین بخش بلاک چین هستند. امیدواریم به خاطر داشته باشید که در تکنولوژی بلاکچین، احتمال های مختلفی از استخراج کردن بلوکهای جدید به منظور ایجاد اجماع داشتیم.

   

  (الگورتیم اثبات کار از استخراج کننده ها برای اعتبارسنجی تراکنش ها استفاده می کند. این استخراج کننده ها با هزینه های تراکنش و سکه های استخراج شده پاداش داده می شوند).

   

  برای اینکه بتوانید تراکنشی را در شبکه ی تنگل ارسال کنید، باید دو تراکنش دیگر را که بایستی اعتبارسنجی شوند، تأیید کنید. ممکن است برخی بلوکها بیش از یکبار تأیید شوند چون این کار بر اساس انتخاب تصادفی است. این بدان معناست که تفاوتی بین یک گره، گره کامل و استخراج کننده وجود ندارد. هر گره در صورتی که بخواهد تراکنش انجام دهد به استخراج کننده تبدیل میشود.

   

  بر این اساس، این امکان را به کاربر می دهد که تراکنش هایی بدون کارمزد انجام پذیرد. مزیت دیگری در برابر الگوریتم کلاسیک بلاک چین دارد، اینکه افراد بیشتری از یک رمزارز مانند آیوتا (که مبتنی بر تنگل است) استفاده می کنند و تراکنش سریع تر انجام خواهد شد؛ به طور مختصر: تنگل مقیاس پذیری نامحدود دارد.

   

  برخلاف بلاک چین کلاسیک، تنگل به صورت گاوصندوق کوانتومی توصیف می شود، بدین معنا که تهدید قابل توجهی در رابطه با هک شدن، آن هنگام که کامپیوترهای کوانتومی اختراع شوند، وجود ندارد.

   

  با توجه به شبکه ی تنگل که آیوتا استفاده می کند، این شبکه بر مبنایی منطقه ای کار می کند. بدین معنا که افراد اطراف شما تراکنش ها را تأیید خواهند کرد.

   

  (به عنوان مثال، هنگامی که شما در بخش غربی آلمان هستید، باید تراکنش های مرسوم از آلمان غربی را تأیید کنید. این مسئله برای هر منطقه دیگری هم صادق است).

   

  مشکلات تنگل (Tangle) چیست؟

   

  یکی از مشکلات این سیستم این است که انگیزه اصلی برای هر تراکنش تأیید قبلی است، چه درست باشد چه غلط. البته تراکنش اشتباه، یافت شده و لغو می شود ولی اگر تراکنشی، فرایند پیشینش اشتباهی داشته باشد، این خطر وجود دارد که تأیید نشود. از آنجایی که این تکنولوژی کاملا جدید است، هنوز اثبات نشده است که دقیق کار می کند یا خیر.

   

  مشکل نظری دیگر این است که آسیب پذیری آن در برابر حملات ۳۴ درصد است. از لحاظ تئوری، تنگل در صورتی که فردی ۳۴درصد یا بیشتر از ۳۴ درصد شبکه را کنترل کند، می تواند ناامن باشد. آیوتا، محبوب ترین ارز، این مشکل را با گرهی با نام «هماهنگ ساز» حل کرده است (این یک گره قدرتمندتر است که شبکه را کنترل می کند. هماهنگ ساز، «تصاویر » تنگل را جمع آوری کرده و آنها را ذخیره می کند تا شبکه را ایمن سازد).

   

  از طرف دیگر این گره، داده ها را به صورت متمرکز شده ذخیره می کند و بنابراین مخالف اصول رمزارزها است. با وجود اینکه آیوتا توضیح داد که تنها یک حرکت موقت برای حفاظت شبکه کافی است، انتقادهایی را به همراه داشته است.

   

  جمع بندی

  تکنولوژی تنگل بسیار متفاوت با چیزی است که می دانیم و البته یک جایگزین جالب برای بلاکچین است. با توجه به اینکه کاملا جدید است هنوز چند نکته وجود دارد که ممکن است باعث مشکلاتی شوند. از این نظر، قادر نیستیم قضاوت کنیم که آیا این تکنولوژی موفق خواهد بود یا اینکه سرمایه گذاری خوبی است یا خیر؛ ولی به دلیل احتمال تطبیق پذیری زیاد آن، به شدت فریبنده است. در فصل بعدی این کتاب هنگامی که درباره ی پیامدهای عملی صحبت می کنیم، به سراغ این روش بازمی گردیم.

   

  آکادمی تبریز فایننس در تلاش است تا با برگزاری دوره هایی چون  دوره ارز دیجیتال ، دوره پرایس اکشن نوین و دیگر دوره ها اطلاعات و دانش کافی جهت ورود به بازار های مالی جهان را در اختیار شما قرار دهید.با شرکت در دوره های تبریز فایننس می توانید مثل آب خوردن بازار های مالی را تحلیل کرده و سرمایه خود را گسترش دهید.

   

  همچنین اگر شما علاقه مند به سرمایه گذاری در بازار جهانی فارکس هستید ، می توانید با استفاده از آموزش ها و مقالات رایگان ارز دیجیتال در وب سایت تبریز فایننس ، تمامی اصطلاحات و دانش اولیه جهت ورود به این بازار را فرا بگیرید و سپس با شرکت در  دوره ارز دیجیتال تبریز فایننس ، سرمایه گذاری بی نظیری را در بازار فارکس ثبت کنید. تبریز فایننس شما را به یک تریدر حرفه ای تبدیل می کند !

   

   

   

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  adminn

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.