تبریز فایننس

هشگراف چیست؟

هشگراف چیست؟
 • روش اجماعی که در این مقاله قصد داریم درباره آن بحث خواهیم کنیم، هشگراف است. این تکنولوژی جدیدترین مدل ایجاد اجماع بدون بلاک چین است. هشگراف در اواخر سال ۲۰۱۷ سروصدای زیادی به راه انداخت و پتانسیل زیادی برای آینده دارد؛ بنابراین، نگاه جزئی تری می اندازیم تا ببینیم کل داستان درباره چیست؟

   

  هشگراف چیست؟

  همان طور که قبلا ذکر کردیم، هشگراف جایگزینی دیگر برای بلاکچین است و از نظر برخی افراد، این تکنولوژی نسل بعدی دفاتر کل توزیع شده است (شبکه های غیر متمرکز). این تکنولوژی به دنبال الگوریتمی برای رأی گیری است.

   

  هشگراف چیست؟

   

  الگوریتم رأی گیری روشی برای اعتبار سنجی تراکنش ها بر مبنای همتا به همتا است. یعنی گره ها با یکدیگر صحبت کرده و بعد از رسیدن به اجماع، آن را تأیید می کنند.

  (این روش از تأیید تراکنش عالی است؛ چون متمرکزسازی آن غیرممکن است. همچنین بسیار حساس و دقیق است چون پیام های زیادی باید ارسال شوند. بنابراین، این روش تا زمانی که هشگراف ایجاد نشده بود، استفاده نشد)

   

  هشگراف چیست؟

   

  هشگراف اختراع شد تا این این شیوه استفاده شود و «پروتکل شایعه پراکنی» نامیده شد. همان طور که از نامش پیداست، این پروتکل بر مبنای این است که یک گره، اطلاعاتی را به گره دیگر می دهد. این گره به صورت تصادفی انتخاب می شود و سپس هر چیزی که می داند را به بعدی می گوید و الى آخر.

   

  مانند آنچه در زندگی واقعی اتفاق می افتد، شایعات بسیار سریع پخش می شوند و این دقیقا کاری است که پروتکل شایعه پراکنی قصد دارد انجام دهد. اطلاعاتی که بین گره ها پخش می شوند حاوی سه سؤال اصلی هستند: 1) چه چیزی؟ چه شده است؟ ۲) چه کسی؟ چه کسی اطلاعات را فراهم کرد؟ ۳) چه زمانی؟ چه زمانی اطلاعات فراهم شدند؟

   

  به همین دلیل است که ادعا می شود هشگراف بسیار منصفانه است (منصفانه بودن به مرتبه تراکنش در حال پردازش مربوط است. ممکن است به خاطر داشته باشید که در
  PoW، استخراج کننده تراکنشی را از بین آنهایی که می خواهد پرداخت کند، انتخاب می کند که بیشترین کارمزد تراکنش را دارد؛ منظور از منصفانه بودن این است). هشگراف تضمین می کند که تراکنش ها به ترتیبی که ارسال شده اند، پردازش میشوند (بر اساس سوال سوم، چه زمانی؟» مرتب می شوند).

   

  روش رأی گیری که اینجا به کار می رود، «رأی گیری مجازی» نامیده می شود. لازم نیست که هر گره با دیگری صحبت کند چون به سادگی مشخص است که آخرین گره تمام چیزهایی که گره های قبلی می دانستند و به او گفته اند را می داند، این فرایند به سیستم بسیار کمک می کند تا سریع تر و کارآمدتر کار کند.

   

  (هشگراف ادعا می کند قادر است ۲۵۰۰۰۰ تراکنش را در هر ثانیه انجام دهد).

   

  مشکلات هشگراف چیست؟

   

  متأسفانه تکنولوژی هشگراف مشکل قابل توجهی دارد. این تکنولوژی ثبت اختراع شده است یعنی نمی توانید بدون کسب اجازه از فرد ثبت کننده از آن استفاده کنید. برای استفاده از آن، باید در خواست یک کیت نرم افزاری کنید و دسترسی آزاد وجود ندارد. یعنی در حال حاضر به عنوان یک مینا برای رمز ارز قابل استفاده نیست.

  آنچه که شرکت سازنده ی هشگراف، سویرلدز ، می خواهد با این تکنولوژی انجام دهد، نامشخص است. بسیاری گمان می کنند آنها می خواهند این تکنولوژی را از صنعت دور نگاه دارند تا به شرکتهای بزرگ خدمت کنند.

   

  سخن پایانی

  واقعیت این است که تکنولوژی هشگراف ، بسیار جالب است و پتانسیل گسترده ای دارد. بنابراین ضروری است که مشخصات اصلی آن را برای روزی که موفقیت آمیز باشد به شما آموزش دهیم. با توجه به حق ثبت اختراع، | ممکن است این تکنولوژی در آینده ای نزدیک به دنیای رمزگذاری مربوط شود.

   

  آکادمی تبریز فایننس در تلاش است تا با برگزاری دوره هایی چون  دوره ارز دیجیتال ، دوره پرایس اکشن نوین و دیگر دوره ها اطلاعات و دانش کافی جهت ورود به بازار های مالی جهان را در اختیار شما قرار دهید.با شرکت در دوره های تبریز فایننس می توانید مثل آب خوردن بازار های مالی را تحلیل کرده و سرمایه خود را گسترش دهید.

   

  همچنین اگر شما علاقه مند به سرمایه گذاری در بازار جهانی فارکس هستید ، می توانید با استفاده از آموزش ها و مقالات رایگان ارز دیجیتال در وب سایت تبریز فایننس ، تمامی اصطلاحات و دانش اولیه جهت ورود به این بازار را فرا بگیرید و سپس با شرکت در  دوره ارز دیجیتال تبریز فایننس ، سرمایه گذاری بی نظیری را در بازار فارکس ثبت کنید. تبریز فایننس شما را به یک تریدر حرفه ای تبدیل می کند !

   

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  adminn

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.