تبریز فایننس

فورک چیست و انواع آن کدامند ؟

فورک چیست و انواع آن کدامند
 • فورک چیست و انواع آن کدامند :  در حوزه رمز ارزها مفهومی به نام فورک وجود دارد که نامی برای به روزرسانی نرم افزار یا پروتکل است. درواقع در فورک قوانین و پروتکل های مربوط به بلاک تغيير داده میشود و بلاک های جدید با قوانین و تغییرات جدید به وجود خواهند آمد.

  فورک یک نسخه متناوب از بلاک چین رمز ارز مربوطه را ایجاد می کند و به بلاک چین اجازه می یابند در بخش های مختلف شیکه به طور همزمان اجرا شوند که البته این موضوع به نوع فورک تیز بستگی دارد. از حیث اینکه فورک ایجاد شده با بلوک های قبلی سازگار باشد و یا نباشد به دو دسته تقسیم می شوند که عبارت اند از :

   

  فورک چیست و انواع آن کدامند , سافت فورک

   

  در این حالت کد تغییر کرده و شرایط جدید یا تغییراتی بر آن اعمال می شود، در این حالت پلاک های جدید با تغییرات اعمال شده و با قوانین جدید به وجود خواهند آمد ولي با بلاک چین اصلی در ارتباط است و آن را معتبر می داند.

   

  فورک چیست و انواع آن کدامند , هارد فورک

   

  در این حالت کد به گونه ای تغییر می کند که نسخه قبلی که فورک از آن ناشی شده است نامعتبر می شود، برای مثال اگر شما بر روی بلاک چین بیت کوین یک هارد فورک انجام دهید، تمام بلاک های قبلی نامعتبر می شود و گویا شما یک بلاک چین کاملا جدید درست کرده اید که ارتباطی با بلاک چین اصلی ندارد و از آن مجزا است.

   

  در این حالت شما دو بلاک چین مجزا خواهید داشت، یکی بلاک چین اصلی که از آن فورک گرفته شد و دیگری بلاک چین جدید که با کمک بلاکچین اصلی به وجود آمده است، البته کاملا مجزا از آن عمل می کند. برای مثال رمز ارزهای بیت کوین کش، بیت کوین گلد، بیت کوین دایموند و سوپر بیت کوین و …ناشی از هارد فورک بیت کوین هستند.

   

   

  سخن پایانی

  در این مقاله ، به طور خیلی مختصر با هم بررسی کردیم که فورک چیست و انواع آن کدامند . و عملکرد های هر کدام از فورک ها را در بلاک چین بررسی کردیم ، اگر شما قصد دارید بیشتر در رابطه با بلاک چین ها بدانید ، پیشنهاد می کنیم حتما مقاله موارد استفاده از فناوری بلاک چین  و چگونگی ایجاد ساختار بلاک ها در بلاک چین تبریز فایننس را مطالعه کنید .

   

   

  آکادمی تبریز فایننس یکی از برترین و بهترین آموزشگاه بازار های مالی در سطح شمال غرب و تبریز است.تبریز فایننس برگزار کننده دوره ارز دیجیتال دوره فارکس دوره بورس اوراق بهادار و پرایس اکشن است.اگر می خواهید درباره تبریز فایننس بیشتر بدانید می توانید از مقالات و جزئیات دوره ها ، اخبار های وب سایت مارا دنبال کنید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  adminn

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.