تبریز فایننس

حمله 51 درصدی در شبکه بلاک چین چیست ؟

 • حمله ۵۱ درصدی در شبکه بلاک چین چیست :  این حمله وقتی صورت می گیرد که گروهی بتواند بیش از ۵۰ درصد از استخراج گران شبکه را در دست بگیرد، در این حالت می توان تراکنش ها را کنترل کرد و برای مثال همه تراکنش ها را متوقف کرد.

   

  این پیش بینی وجود دارد که این حمله نمی تواند سکه جدید ایجاد کند و یا بلاکها را تغییر دهد ولی می تواند صدمات سنگینی به آن وارد کند. خطر دیگر این است که با کنترل می توانند از پرداختی که انجام شده مجددا استفاده کنند که به این امر پرداخت دو برابر می گویند. در این حالت برای مثال یک کپی از رمز ارز گرفته شده و برای طرف دیگر فرستاده می شود، در حالی که کسی دیگر آن هنوز وجود دارد.

   

  در ارز واقعی این مشکل نیست برای اینکه تولید پول باید با تأييد انجام شود و هر کسی قادر به تولید ارز نیست و افرادی که در تراکنش حضور دارند قابل پیگرد هستند، اما در رمز ارزها این مشکل وجود دارد چون ارز توسط عام تولید شده و انتقال یابد. این نوع حمله برای کمتر از ۵۰ درصد نیز امکان پذیر است، اما احتمال موفقیت بسیار کم است.

   

  در جولای ۲۰۱۶ میلادی یکی از خدمات استخراج گر به نام “استخر ماینینگ ” بیش از ۵۰ درصد در استخراج رسید که به دلخواه خود این مقدار را کاهش داد و اعلام کرد که از این پس سهم ماینرهای شرکت به بیشتر از 40 درصد نخواهد رسید.

   

  در می ۲۰۱۸ میلادی بیت کوین طلایی (در آن زمان در مجموع ۲۹ رمز ارز متفاوت از بیت کوین وجود داشت) دچار حمله ۵۱ درصدی شد و حمله کنندگان توانستند ارزش آن را بالا برده و برای چند روز از پرداخت دو برابر استفاده کرده و بیت کوین به ارزش بیش از ۱۸ میلیون دلار سرقت کنند.

   

  حمله ۵۱ درصدی در شبکه بلاک چین چیست

   

  به روش های مختلف می توان حمله ۵۱ درصدی را اجرایی کرد. به طور کلی اگر بیش از ۵۰ درصد از استخراج گران را در دست داشته باشی این حمله قابل اجرایی شدن است. پک روش ایجاد “بوت نت ” است که در آن کامپیوترها و سیستم های افراد دیگر را بدون اجازه آن ها در دسترس قرار داده و برای استخراج استفاده می کنیم.

   

  روش دیگر می تواند از کار انداختن بقیه استخراج گرها باشد که یک روش برای این کار حمله “دیداس ” است، در مورد تنگل حمله ۳۶ درصد حساب می شود یعنی بیش از یک سوم را اگر کنترل بگیریم، | این امکان وجود دارد که کل تنگل را تحت کنترل بگیریم و این به دلیل الگوریتم مورد استفاده در تنگل است.

   

   سخن پایانی

   

  این مطلب که خواندید مربوط به این بود که حمله ۵۱ درصدی در شبکه بلاک چین چیست و چگونه یک حمله 51 درصدی اتفاق می افتد . شما به سادگی می توانید با ورود به بخش آموزش های آکادمی وبسایت آکادمی تبریز فایننس ، از آموزش های رایگان و مقالات مرتبط با انواع بازار های مالی نظیر : بازار فارکس ، بازار بورس و بازار جهانی ارز دیجیتال ،مطالعه نمایید که قطعا تاثیرات خوبی در روند معاملاتی شما می گذارد .

   

  همچنین این مجموعه بوسیله تیم و اساتید حرفه ای خود اقدام به برگزاری دوره های مختلف مثل : دوره فارکس ، دوره پرایس اکشن نوین  و دیگر دوره ها کرده است. که پس از اتمام دوره ها فرد به راحتی میتواند در این بازار ها ترید کرده و سرمایه گذاری بهینه ای داشته باشد.

   

  لازم به ذکر است که وبسایت تبریز فایننس ، بخشی از وبسایت خود را تحت عنوان اخبار ، در دسترس شما عزیزان قرار داده که شما می توانید با ورود به این بخش از مهم ترین رویداد ها و همچنین تحلیل های هفتگی و روزانه ، تیم تبریز فایننس مطلع گردید. با آکادمی تبریز فایننس ، به یک تریدر حرفه ای تبدیل شوید.

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  adminn

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.