تبریز فایننس

ترندهای بلاک چین در سال ۲۰۲۲ چه موضوعاتی هستند؟

 • ترندهای بلاک چین در سال ۲۰۲۲ چه موضوعاتی هستند؟

  یکی از داغ‌ترین موضوعات حال حاضر دنیا، بلاک‌ چین است و این تکنولوژی دیگر محدود به ارزهای دیجیتال نیست. برنامه‌های متعدد مبتنی بر بلاک‌چین‌های مختلف ارائه می‌شوند و افراد زیادی روی آن‌ها سرمایه‌گذاری می‌کنند. همه روزه برنامه‌های تجاری مختلفی معرفی می‌شوند که از مدل‌های PoS (گواه اثبات سهام) و NFTها(توکن بی‌همتا) استفاده می‌کنند که بسیاری از آن‌ها ضروری هستند. به‌علاوه راه‌حل‌های بسیار دیگری نیز برای پشتیبانی از عملیات و توسعه‌ی برنامه‌هایی که بر روی بلاک‌ چین طرح‌ریزی شده‌اند، در آینده بوجود خواهد آمد. در ادامه این مقاله نگاهی به جذاب‌ترین برنامه‌ها و ترندهای بلاک چین در سال ۲۰۲۲ خواهیم داشت.

  ۱. سرمایه‌گذاری در بلاک‌ چین

  سرمایه گذاری و ترندهای بلاک‌چین در سال ۲۰۲۲

  به احتمال زیاد در آینده شاهد سرمایه‌گذاری‌های بزرگ‌تری در مکانیسم بلاک‌ چین خواهیم بود. بدیهی است که امور مالی به احتمال زیاد بیشترین پذیرش را در این زمینه دارند زیرا موارد استفاده از بلاک‌چین در دنیای مالی به اوج بی‌نظیری رسیده‌است. اما جدای از این، سرمایه‌گذاری در بلاک‌ چین بر اختراعات و نوآوری‌ها نیز تاثیر خواهد گذاشت. به عنوان مثال، در زمینه مراقبت‌های بهداشتی، سرمایه‌گذاری و ظهور ترندهای بلاک‌چین به طور چشمگیری افزایش خواهد یافت.

  در کنار جذب شرکت‌ها، چندین توسعه‌دهنده نیز به این صنعت علاقه نشان داده‌اند. توسعه‌دهندگان مشتاقانه منتظر فرصت‌هایی هستند که این فناوری قرار است در آینده به ارمغان بیاورد. برای ساخت ابزارهایی که محدود به ویجت‌ها نیستند و می‌توانند ارزش واقعی کسب‌و‌کارها را نشان دهند، توسعه‌دهندگان بیشتری به سمت تکنولوژی بلاک‌ چین حرکت خواهند کرد.

  ۲. رفع ابهامات نظارتی

  در بیشتر تغییرات اقتصادی، روند فناوری بلاک‌ چین در حال راه‌اندازی است، با این حال در دنیای ارزهای دیجیتال هنوز قانون گذاری جامعی صورت نگرفته است. بر اساس گزارش‌ها، صنعت کریپتو در آینده تحت نظارت دقیق قرار خواهد گرفت. در واقع افراد بیشتری روی بلاک‌چین سرمایه‌گذاری می‌کنند، اما مشکل اصلی عدم قطعیت نظارت بر این صنعت است. این امر مانع پذیرش گسترده می‌شود و یکی از بزرگترین چالش‌هایی است که کارآفرینان بلاک‌چین با آن مواجه هستند.

  شاید استارتاپ‌ها و سازمان‌های مالی قدیمی درگیر بلاکچین و قوانین آن نشوند، اما این موضوع می‌تواند هنگام بزرگ و مقیاس‌پذیر شدن، نقش قابل توجهی داشته باشد. این امر منجر به ایجاد تفکر «اول توسعه و بعد قانون» می‌شود. بلاک‌چین می‌تواند فرصتی عظیم برای نوآوری و ساده‌سازی عملیات و بهبود تجربه کاربران ارائه دهد.

  ۳. ظهور استراتژی‌های جدید NFT

  حتما با NFTها برخورد کرده‌اید. این توکن‌ها از مکانیسم‌های بلاک‌ چین و خدمات توسعه بلاک‌چین برای نشان دادن مالکیت و ارزش‌گذاری انواع مختلف دارایی‌ها استفاده می‌کنند. مکانیسم توکن غیر قابل تعویض تقویت‌شده با بلاک چین، بازارهایی از آیتم‌های دیجیتالی مانند آثار هنری سه‌بعدی ایجاد می‌کند که نمی‌توانید آن‌ها را به راحتی در بازارهای معمولی معامله کنید.

  با این حال ما هنوز به پتانسیل کامل استفاده از توکن‌های بی‌همتا نرسیده‌ایم و ارزش آن هنوز به طور کامل لمس نشده است. در حال حاضر بازارهای ان‌اف‌تی عمدتا فقط در مورد مالکیت دارایی‌ها هستند، اما بازارهای بیشتری ممکن است ایجاد شود. به عنوان مثال، ترکیب ان‌اف‌تی و اینترنت اشیا با هم می‌تواند واقعیت و متاورس را به هم متصل کند و مالکیت دارایی‌های واقعی را ارائه دهد.

  ۴. گواه اثبات سهام (Proof-of-Stake)

  گواه اثبات سهام (Proof-of-Stake)

  چیزی که نمی‌توان انکار کرد این است که استخراج ارزهای دیجیتال انرژی قابل توجهی را مصرف می‌کند و این انرژی بر محیط زیست تاثیر منفی می‌گذارد. لذا مردم به این دلیل که برق به وضعیت هر کاربر در شبکه متصل است و یک کنسرسیوم می‌تواند آن را تعیین یا تغییر دهد، به گواه اثبات سهام ایمان دارند.

  کاربران این حق را دارند که با مدل‌های حکومتی موافقت و مرزها را تثبیت کنند. این امر دقیقا برخلاف گواه اثبات کار (Proof-of-Work) است که در آن قدرت شما در شبکه با قدرت محاسبات مرتبط است. شرکت‌هایی هستند که سعی می‌کنند شبکه‌های بلاک‌چین خود را روی پا نگه دارند یا تلاش می‌کنند کل صنعت را بالا ببرند، اما گواه اثبات کار می‌تواند برای آنها ناپایدار باشد. همچنین به محیط زیست آسیب می‌رساند؛ بنابراین PoS می‌تواند برای ایجاد همکاری در شبکه‌های درجه یک سازمانی مناسب‌تر باشد. بیشتر پلتفرم‌های توسعه بلاک‌چین، استفاده از PoS (گواه اثبات سهام) را در امور توصیه می‌کنند؛ به‌همین خاطر یکی از ترندهای بلاک چین در سال ۲۰۲۲، گواه اثبات سهام و استفاده از آن است.

  ۵. ظهور راه‌حل‌های دوآپس (DevOps) بلاک‌چین

  دوآپس(DevOps)

  نفوذ بلاک چین همچنان کم است؛ زیرا استفاده از آن دشوار است. توسعه‌هایی که مبتنی بر بلاک‌ چین هستند هنوز غیرقابل دسترس بوده و دانش فنی خاصی برای اجرا و درک آن لازم است. مقابله با کلیدهای خصوصی و گرفتن کلید نیز دشوار و پیچیده است. بلاک‌چین می‌تواند از طریق DevOps مدیریت شود که یکی از ترندهای نوظهور محبوب در بلاک‌ چین است. دوآپس یک چرخه توسعه عملیات قابل اعتماد از طریق همکاری است که شامل فرآیندهای ادغام توسعه و فعالیت‌های پس از توسعه همچون امنیت، مدیریت و تضمین کیفیت در حین عملیات می‌شود.

  علاوه بر این ماهیت غیرمتمرکز و تغییرناپذیری بلاک‌ چین باعث اصطکاک آن با devops می‌شود. سازمان‌ها ممکن است شروع به انتخاب راه‌حل‌های بلاک‌چینی کنند که پتانسیل اجرا شدن در موسسه‌های آزمایش‌محور را داشته باشند. همه این راه‌حل‌ها احتمالا با استفاده از ابزارها و فرآیندهای DevOps که قبلا توسعه یافته‌اند، توانایی توسعه را تسریع می‌کنند.

  مزایای روزافزون بلاک چین

  علاقه به فناوری‌های دفتر کل توزیع‌شده و بلاک‌ چین به‌طور روزافزون افزایش خواهد یافت و این به نوبه خود منجر به ظهور چندین شرکت توسعه‌دهنده اپلیکیشن بلاک‌چینی می‌شود. مزیت اصلی بلاک‌ چین این است که جهانی را به وجود می‌آورد که شفافیت و اعتماد بیشتری دارد.

  بلاک‌ چین اثبات اصالت را تسهیل می‌کند، این به طور خلاصه یعنی داده‌ای که در مقطعی به آن داده شده‎‌ باشد، توسط آن تایید می‌شود. داشتن چنین دانشی به کاربران یک شبکه کمک می‌کند تا هرچه می‌خواهند را با اطمینان ثابت کنند. این امر می‌تواند فساد را از جامعه حذف کند و همچنین ارزش و پتانسیل همکاری بیشتری را ایجاد کند. درواقع نیازی نیست که شما به یک شخص اعتماد کنید، اما می‌توانید به اطلاعاتی که او در اختیار شما قرار می‌دهد اعتماد کنید. این امر باعث افزایش شفافیت در مقیاس بزرگ می‌شود.

  سخن پایانی

  در این مقاله سعی کردیم شما را با موضوعات جدید و ترندهای بلاک چین در سال ۲۰۲۲ آشنا کنیم. حقیقت این است که بلاک‌ چین هنوز در مرحله نوپایی است و از نظر پذیرش با چالش‌های متعددی مواجه است. برای ادغام بلاک‌ چین با سایر حوزه‌ها، جامعه باید به این فناوری اعتماد کند و بر برخی چالش‌های دیگر مانند کاهش مصرف انرژی، پاسخ به قوانین قریب‌الوقوع و افزایش قابلیت استفاده توسعه‌دهندگان غلبه کند. بنظر شما کدام بخش از فناوری بلاک‌ چین بیشتر مورد استقبال جامعه است؟ شما نیز چند نمونه از ترندهای بلاک‌ چین را با ما به اشتراک بگذارید.

  مجموعه تبریز فاینس بزرگترین برگزار کننده دوره بازار های مالی هست که میتوانید با شرکت در دوره ها مجموعه از لذت درآمد دلاری بهره ببرید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  tabrizfinance

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.