تبریز فایننس

توکن های برتر اتریوم

 • توکن های برتر اتریوم

  در این مقاله قصد داریم توکن های برتر اتریوم را بررسی کنیم. ارز دیجیتال اتریوم بعد از بیت کوین به عنوان بزرگ ترین ارز دیجیتال از لحاظ ارزش بازار می باشد. این ارز دیجیتال هم اکنون با قیمت حدودا 3100 دلار در حال معامله می باشد و 20 درصد از سهم بازار را در اختیار دارد.

   


  اتریوم

  نکته ای که ارز دیجیتال اتریوم را منحصر به فرد می کند، تکنولوژی به کار رفته در بلاک چین آن است. در واقع بلاک چین اتریوم به دلیل ویژگی هایی که دارد، به عنوان بزرگ ترین میزبان توکن هایی که شبکه اختصاصی ندارند، می باشد. هر چند شبکه هایی مانند شبکه TRC20ترون هم اکنون بسیار قوی تر از شبکه اتریوم عمل می کنند، اما بازم به دلیل قدمت و محبوبیتی که شبکه ERC20 اتریوم نزد کاربران شبکه دارد، بازم شبکه اتریوم بعد از بیت کوین، به عنوان پرکاربرد ترین بلاک چین نام برده می شود. اولین انتخاب توسعه دهندگان برای اجرای یک برنامه غیرمتمرکز(DAPP)، بلاک چین اتریوم می باشد.

  علت این امر هم این است که وقتی پلتفرم هایی مانند کیف پول های ارز های دیجیتال و صرافی ها، از شبکه ERC20 اتریوم پشتیبانی می کنند در واقع از تمامی توکن های ERC20 نیز پشتیبانی می کنند. این اتفاق باعث می شود دیگر توسعه دهندگان برای ارائه یک ارز دیجیتال جدید، مجبور نباشند بلاک چین جدید بسازند.

  اساس کار بلاک چین اتریوم، قراردادهای هوشمند است. در واقع تمامی پروژه های بلاک چین از منطق این قراردادها استفاده می کنند. این قراردادها به گونه ای طراحی شده اند که اگر شروطی برقرار شود، کاری را انجام می دهند. نکته قابل توجه در رابطه با قراردادهای هوشمند اتریوم این است که، حتی خود سازنده نیز نمی تواند این قراردادها را دستکاری یا متوقف کند. قراردادهای هوشمند با زبان برنامه نویسی سالیدیتی نوشته شده اند.


  توکن های برتر اتریوم

  1_چین لینک(LINK)

  چین لینک(LINK)

  ارز دیجیتال لینک به عنوان یکی از بهترین توکن های اتریوم است که همانند دیگر توکن های اتریوم، از استاندارد ERC20 پیروی می کند. چین لینک خود یک شبکه غیرمتمرکز می باشد که ارتباط بین قراردادهای هوشمند را با دنیای واقعی، از طریق اوراکل ها برقرار می کند.(در واقع ارز دیجیتال چین لینک خود، اصطلاحا یک ساختار اوراکل است.) چین لینک هم اکنون بر روی بلاک چین اتریوم فعالیت می کند و راه حل های بلاک چینی را برای امور مالی سنتی در دنیای واقعی، ارائه می دهد.

  همان طور که گفته شد قراردادهای هوشمند اتریوم بر اساس داده ها در بلاک چین عمل می کنند و ارتباطی با دنیای بیرون ندارند، هدف از برنامه چین لینک در واقع ایجاد این ارتباط بوده است. کاربرد دیگر چین لینک برای توسعه دهندگان می باشد، در واقع چین لینک، بلاک چین های ارائه دهنده قراردادهای هوشمند را قادر می سازد تا پرداخت های خود را در دیگر شبکه ها با دیگر ارز های دیجیتال انجام دهند. همچنین پروژه چین لینک به کاربران اجازه می دهد تا به حساب های خارج از زنجیره خود وصل شوند و پرداخت های خود را در صرافی های غیرمتمرکز انجام دهند.

  توجه داشته باشید که ارز دیجیتال لینک یک توکن ERC20 است، پس تمامی کیف پول ها و صرافی هایی که از ارز دیجیتال اتریوم پشتیبانی می کنند، از رمز ارز لینک نیز پشتیبانی می کنند. اما چین لینک قصد دارد در آینده شبکه بلاک چین خود را تاسیس کند، لذا بعد از این اتفاق دیگر وضعیت پشتیانی این ارز دیجیتال در پلتفرم ها متفاوت می باشد.


  2_ارز دیجیتال تتا(THETA)

  ارز دیجیتال تتا(THETA)

  یکی دیگر از توکن های اتریوم، تتا می باشد که رویکردی متفاوت نسبت به دیگر ارز های دیجیتال دارد. اگر به دنیای ارز های دیجیتال نگاه کنیم، میبینیم که هدف پشت اکثر پروژه های ارز های دیجیتال، ذخیره سازی داده، بهبود عملکرد، افزایش سرعت و امنیت در دنیای غیرمتمرکز می باشد. اما پروژه ارز دیجیتال تتا، مربوط به، پخش محتوای ویدئویی و تبلیغات دیجیتال است.

  در سالی که کاربرد بلاک چین و ارز های دیجیتال به اوج خودش رسید، پلتفرم های استریم ویدئو آنلاین نیز پیشرفت چشمگیری کرد. همین موضوع موجب شد تا افراد علاقه مند به این دو حوزه، با همکاری یکدیگر، یک پلفترم ارسال ویدئو طراحی کنند که با استفاده از ارز دیجیتال تتا کار می کند و از شبکه بلاک چین اتریوم استفاده می کند.

  در واقع بستری که این ارز دیجیتال ایجاد کرده است، اینترنت را از افرادی که اینترنت قوی دارند، می گیرد و در شبکه پخش می کند، با این کار افرادی که اینترنت ضعیفی دارند نیز می توانند ویدئو های آنلاین را ببینند. در عوض این کار، به افرادی که اینترنت خود را در اختیار این شبکه قرار می دهند، ارز دیجیتال تتا داده می شود. این ارز دیجیتال قابلیت تبدیل شدن به دلار و یا معامله در صرافی های مختلف را دارد.


  3_ارز دیجیتال ماتیک(MATIC)

  ارز دیجیتال ماتیک(MATIC)

  شبکه پلی گان(Polygon) و یا متیک، در واقع یک پلتفرم توسعه دهنده و مقیاس پذیر برای اتریوم است. با استفاده از این شبکه، تراکنش های ERC20 اتریوم می توانند در کم تر از چند ثانیه انجام شوند. در مجموع هدف اصلی این شبکه این است که کار را برای کاربران شبکه و توسعه دهندگان آسان کند. شبکه ماتیک دارای 4 لایه می باشد: لایه اتریوم، لایه امنیت، لایه پلی گان و لایه اجرایی.

  ارز دیجیتال اصلی این شبکه، رمز ارز متیک می باشد که یکی دیگر از توکن های معروف اتریوم است. با توجه به ارزش بالای بازار این ارز دیجیتال، تقریبا می توان گفت در تمامی صرافی های معتبر از جمله: بایننس، یونی سواپ، هات بیت و کوین بیس، می توانید این ارز دیجیتال را معامله کنید. این ارز دیجیتال هم اکنون با قیمت حدودا 1.46 دلار در حال معامله می باشد و با توجه به تکنولوژی و پروژه های پشت این شبکه، می توان گفت این رمز ارز، یکی از ارز های دیجیتال آینده دار دنیای امور مالی غیرمتمرکز دیفای می باشد.


  4_ارز دیجیتال یونی سواپ(UNI)

  ارز دیجیتال یونی(UNI)

  یکی از محبوب ترین صرافی های غیرمتمرکز، صرافی UNISWAP می باشد که بر روی بلاک چین اتریوم اجرا شده است. یکی از ویژگی های صرافی یونی سواپ این است که در آن هیچ محدودیتی برای افراد وجود ندارد و خبری از احراز هویت های سخت گیرانه برای افراد مختلف در این صرافی نیست.

  تیم توسعه دهنده صرافی یونی سواپ در سال اخیر توکن اصلی خود را با نام UNI در پلفترم خود عرضه کرد. در هنگام عرضه این توکن، تیم توسعه دهنده، به کاربران قدیمی صرافی خود، 150 میلیون از این توکن را با عنوان ایردرآپ یا جایزه، عرضه کرد. هدف اصلی این توکن ارائه ی پروتکلی برای برای تبادل توکن های ERC20 است. در واقع این توکن بستری برای کاربران شبکه ایجاد می کند تا کاربران بتوانند بدون واسطه و به طور مستقیم معاملات خود را انجام دهند.

  اساس کار پروتکل های این توکن نیز، قراردادهای هوشمند است و دو قرارداد Exchange و Factory مخصوصا برای کار این پلفترم ایجاد شده است. با توجه به ویژگی هایی که صرافی یونی سواپ و ارز دیجیتال یونی دارد، توکن یونی یکی دیگر از بهترین توکن های شبکه ERC20 اتریوم می باشد.


  5_ارز دیجیتال آوه(AAVE)

  ارز دیجیتال AAVE

  کلمه آوه در زبان فنلاندی به معنی روح است. هدف پلتفرم آوه ایجاد یک زیر ساخت شفاف است که در نهایت قصد دارد یک بازار مالی غیرمتمرکز ایجاد کند. فعالیت اصلی این شبکه در حوزه وام می باشد، در واقع این پلفترم متشکل از وام دهندگان و وام گیرندگان است.

  در فرآیند گرفتن وام در ارز های دیجیتال، عده ای هستند که به منظور سرمایه گذاری، دارایی خود را در شبکه استیک می کنند، این دارایی استیک شده در قبال گرفتن سودی از افراد، وام داده می شود. تفاوت عده ی وام در ارز های دیجیتال و دنیای واقعی، در نوع وثیقه گذاری می باشد. در وام ارز های دیجیتال، وثیقه در واقع همان ارز دیجیتال می باشد. شما با وثیقه گذاری ارز دیجیتالی، می توانید تا 75% آن را وام بگیرید. اما چه چیزی سیستم وام دهی آوه را برتر جلوه می دهد؟ در واقع یکی از محدودیت های یک سیستم وام دهی غیرمتمرکز، نبودن موجودی کافی برای وام دهی می باشد، اما در پلفترم آوه در اکثر اوقات نه تنها کمبود توکن وجود ندارد بلکه در برخی اوقات، شبکه آوه به کاربران قدیمی خود بدون وثیقه نیز وام می دهد!

  توکن اصلی پروتکل آوه، ارز دیجیتال AAVE می باشد که از بلاک چین اتریوم استفاده می کند. این توکن در واقع توکن اصلی برای فرآیند های وام دهی و استیک کردن در شبکه آوه می باشد.

   

  دوره های تبریز فایننس را با کلیک در اینجا می توانید مشاهده فرمایید و در سایت صرافی تبریز فایننس راحت و امن ارز های خود را بفروشید و یا ارز بخرید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  tabrizfinance

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.