تبریز فایننس

دلار استرالیا و قیمت سنگ آهن دو محرک اصلی AUDUSD در بازار فارکس

دلار استرالیا
 • دلار استرالیا و قیمت سنگ آهن : هفته گذشته شاهد افت قیمت دلار استرالیا در مقایسه با سایر رقبا بودیم.همچنین بازار کار استرالیا نیز در هفته گذشته عملکرد خیلی ضعیفی داشته است. این موضوع نیز قابل توجه است که افت شدید اشتغال و ایجاد بیکاری در استرالیا برخلاف پیش بینی بازار بوده است . در این میان قیمت سنگ‌آهن هم کاهش قابل‌توجهی داشته است. سنگ‌آهن کالای صادراتی اصلی استرالیاست. به نظر می‌رسد که سقوط قیمت سنگ‌آهن بیش از افزایش نرخ بازدهی اوراق قرضه بر جفت ارزهای AUD تأثیر داشته است.

  انتظار می‌رود که مداخلات دولت چین همچنان بر قیمت سنگ‌آهن تأثیر منفی بگذارد. کاهش سطح تولید فولاد تقاضا برای سنگ‌آهن را پایین آورده است. این یعنی معامله گران دلار استرالیا بایستی به تقاضای سنگ‌آهن چین توجه کنند. افزایش تقاضای چین باعث تقویت ارزش دلار استرالیا و کاهش تقاضای سنگ‌آهن چین باعث تضعیف دلار استرالیا خواهد شد.

  در بازار اوراق قرضه، تفاوت نرخ بازدهی اوراق قرضه ۱۰ ساله استرالیا و آمریکا در حال رسیدن به برابری یک به یک است. اگر نرخ بازدهی اوراق استرالیا از اوراق خزانه‌داری آمریکا فراتر رود، شاهد رشد AUDUSD در بازار فارکس خواهیم بود.

  در هفته پیش رو نشست بانک‌های مرکزی هم در کانون توجهات خواهند بود. روز سه‌شنبه گزارش آخرین نشست بانک رزرو استرالیا موسوم به RBA Minutes منتشر خواهد شد. در ادامه مقامات بانک رزرو استرالیا هم سخنرانی خواهند داشت. در ادامه هفته، نشست تعیین نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا برگزار خواهد شد و بازار به زمان‌بندی احتمالی خروج فدرال رزرو از سیاست‌های انبساطی توجه خواهد کرد. از آنجایی که داده‌های اقتصادی اخیر آمریکا ضعیف بودند، بازار انتظار تغییر چشم‌انداز سیاست‌های انبساطی را ندارد.

  آکادمی حرفه ای تبریز فایننس روزانه اخبار مهم بازارهای مالی همچون بازار فارکس، بورس، بازار ارز دیجیتال را در اختیار شما عزیزان قرار می دهد تا بتوانید بهترین و مناسبترین تصمیم را نسبت به سرمایه و دارایی خود در این بازار ها اتخاذ کنید. همچنین ازطریق این اخبار می توانید از مهمترین وقایع و اتفاقات بازار های مالی باخبر شوید.

  علاوه براین موضوع مجموعه تبریز فایننس با استفاده از کادر حرفه ای خود استاندارد ترین دوره ها را با بهترین و به روز ترین متدهای اموزشی نظیر: دوره فارکس ، دوره پرایس اکشن نوین و…. را در اختیار علاقه مندان و فعالان حوزه ارز دیجیتال قرار می دهد که شخص بعد از پایان دوره به راحتی میتواند بهترین تحلیلها را روی سرمایه و یا سهام انجام دهد و به یک معامله گر حرفه ای در حوزه دلخواه خود تبدیل شود.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  adminn

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.