تبریز فایننس

کاهش قیمت طلا به پایین ترین سطح

کاهش قیمت طلا | تبریز فایننس
 • کاهش قیمت طلا

  خب گذاری ایسنا با اعلام گزارشی در مورد سقوط قیمت طلا گفت: قیمت طلا در معامله هایی که در روز چهارشنبه انجام گرفته بود، به دلیل وجود نگرانی هایی که سرمایه گذاران از افزایش زود هنگام نرخ بهره آمریکا 4.4 درصد کاهش یافت و به پایین ترین حد خود در 4 ماه گذشته رسید.

  قیمت طلا برای تحویل فوری بخشی از کاهش در ساعات اولیه معامله ها توانست جبران کند و قیمت طلا توانست 1.4 درصد کاهش بیابد و به قیمت 1738.53 دلار برسد. قیمت بازار در ساعت های اولیه روز توانست به قیمت 1684 دلار و 37 سنت عقب نشینی کند که پایین ترین قیمت موجود در بازار از تاریخ 31 مارس است.

  در بازار حال حاضر آمریکا ، هر اونس طلا 1.4 درصد کاهش یافت و به 1739 دلار رسید.

  جفری هالی ، تحلیل گر ارشد OANDA گفت: «طلا نتوانسته دوباره به قیمت 1750 دلار بازگردد و چشم انداز قیمت این فلز گران بها در حال کاهش است و مسیر نزولی خود را طی می کند.» حقوق و دستمزد غیر کشاورزی در روز جمعه و لایحه زیر ساخت های ایالات متحده در این هفته امکان تعدیل برنامه محرک فدرال رزرو را تقویت کرده است.

  آماری که وزارت کار آمریکا روز جمعه منتشر کرده بود نشان می داد که کارفرمایان آمریکایی بیشترین میزان اشتغال را در ماه جولای در حدود یک سال داشته اند و رشد دستمزد همچنان ادامه دارد. آمار های اخیر امکان تعدیل زودرس اقدامات محرک مالی را که در طول همه گیری انجام شده است ، تقویت کرده است. این ارقام باعث افزایش بازده خزانه داری 10 ساله ایالات متحده شد و به جذابیت طلا به عنوان دارایی امن آسیب رساند.

  در همین حال ، شاخص دلار در روز دوشنبه توانست به بالا ترین سطح دو هفته گذشته خود برسد.

  به گزارش خبر گذاری رویترز ، ذخیره طلای SPDR Gold Trust ، بزرگ ترین صندوق ETF با پشتوانه طلا در جهان ، از 1.027.61 تن در روز دوشنبه به 1.025.28 تن در روز جمعه کاهش یافت.

  کاهش قیمت طلا

  در سایر فلزات گران بها ، نقره برای تحویل فوری 7.5 درصد کاهش یافت و به 22.50 دلار در هر اونس خود رسید که پایین ترین سطح در بیش از هشت ماه گذشته بود و آخرین بار 1.9 درصد کاهش یافت.

  قیمت هر اونس پلاتین برای تحویل فوری 0.9 درصد کاهش یافت و به قیمت 971.5 دلار رسید. قیمت هر اونس پالادیوم نیز برای تحویل فوری به قیمت 2626.56 دلار رسید.

  قیمت نفت برنت 70 دلار کاهش یافت

  قیمت نفت روز دوشنبه در میان افزایش ارزش دلار و نگرانی از محدودیت های جدید بیماری جدید به نام دلتا کرونا در آسیا ، به ویژه چین ، 2 درصد کاهش یافت و هفته گذشته نیز روند نزولی خود را ادامه داد.

  قیمت هر بشکه نفت برنت 1.41 دلار یا 2 درصد کاهش یافت و به 69.29 دلار در هر بشکه رسید. نفت برنت هفته گذشته 6 درصد کاهش یافت که بزرگ ترین افت هفتگی در چهار ماه گذشته بود.

  قیمت هر بشکه نفت وست تگزاس اینترمدیت با 1.9 درصد کاهش به 66.96 دلار در هر بشکه رسید. شاخص نفت آمریکا هفته گذشته حدود 7 درصد سقوط کرد که بزرگ ترین افت هفتگی در 9 ماه گذشته است.

  گوردون رمزی ، تحلیل گر RC گفت نگرانی ها در مورد احتمال کاهش تقاضای جهانی برای نفت با گسترش دلتا کرونا دوباره ظاهر شده است.

  تحلیل گران گروه بانکی ANZ محدودیت های جدید در چین را عامل اصلی تیره شدن چشم انداز افزایش تقاضای نفت عنوان کردند. این محدودیت ها شامل لغو پرواز ها ، 46 هشدار سفر در شهر ها و محدودیت در حمل و نقل عمومی و خدمات تاکسی در 144 شیوع ویروس کرونا است. چین روز دوشنبه 125 مورد جدید ابتلا به کووید 19 را گزارش کرد که از 96 مورد در روز یکشنبه بیشتر بود.

  تحلیل گران کالای ANZ در یادداشتی نوشتند: «اگرچه نرخ شیوع در چین در حال حاضر پایین است ، اما درست در اوج سفر های تابستانی رخ داده است و این وضعیت نشانه های رشد شدید تقاضا در سایر مناطق را تحت الشعاع قرار داده است.»

  در مالزی و تایلند ، میزان بروز روزانه هنوز بیش از 20000 نفر است.

  به گزارش رویترز ، یکی دیگر از عواملی که قیمت نفت را پایین آورد افزایش دلار آمریکا به بالا ترین سطح چهار ماه پس از انتشار گزارش ماهانه اشتغال بهتر از حد انتظار و تقویت انتظارات در مورد احتمال تقویت سیاست پولی آمریکا بود. دلار قوی تر معاملات نفت را برای خریداران غیر آمریکایی گران تر می کند.

  بازار های آسیایی روز دوشنبه به دلیل تعطیلات در ژاپن و سنگاپور آرام بودند.

  آکادمی تبریز فایننس در تلاش است تا با برگزاری دوره هایی چون دوره ارز دیجیتال ، دوره پرایس اکشن نوین و دیگر دوره ها اطلاعات و دانش کافی جهت ورود به بازار های مالی جهان را در اختیار شما قرار دهید.با شرکت در دوره های تبریز فایننس می توانید مثل آب خوردن بازار های مالی را تحلیل کرده و سرمایه خود را گسترش دهید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  adminn

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.