تبریز فایننس

نفت سرازیری رفت

نفت سرازیری رفت
 • نفت سرازیری رفت : بنا به خبر های هاکی از کاهش قیمت نفت، هر بشکه نفت خام برنت با 40 سنت افت به 75 دلار و 77 سنت و WWI با 30 سنت افت به 74 دلار و 86 سنت رسید.


   قیمت نهایی شاخص نفت خام برنت ، 76 دلار و 17 سنت و قیمت شاخص WWI آمریکا 75 دلار و 16 سنت بود که اخیرا با 40 سنت افت به 75 دلار و 77 سنت و WWI با 30 سنت افت به 74 دلار و 86 سنت رسید.

  قیمت نفت امروز در بازار های جهانی کاهش یافت زیرا نگرانی ها در مورد کاهش رشد اقتصاد جهانی بیشتر از کمبود جهانی نفت پس از شکست مذاکرات اوپک پلاس بود.

  کاهش قیمت نفت خبری که از اوپک پلاس می رسد


  گفتگو های حساس اعضای اوپک پلاس پس از اختلاف نظر در مورد سیاست افزایش تولید نفت ، باعث کاهش قیمت نفت در بازار شد.
  اوپک پلاس روز جمعه به افزایش 2 میلیون بشکه در روز تولید از آگوست تا دسامبر 2021 رأی داد و حد عرضه فعلی را تا پایان سال 2022 تمدید کرد ، اما به دلیل اعتراضاتی که امارات متحده عربی اعلام کرد ، باعث مانع تصویب توافق شد.

  این یک اختلاف عمومی بی سابقه بین اعضای گروه است که منافع ملی مختلفی دارند و این اختلاف بر سیاست اوپک پلاس تأثیر می گذارد.
  در حالی که سرمایه گذاران و بازرگانان منتظر مذاکرات اصلی بین سازمان کشور های صادرکننده نفت (اوپک) و متحدان آن (اوپک پلاس) پس از اختلافات در این ائتلاف بودند که می تواند تولید تولید کننده های عمده را تقویت کند و سهم بازار را به دست آورد، امروز قیمت نفت کاهش یافت و شاخص برنت پس از 4 روز افت کرد.

  تحلیلگران بانک استرالیا (ANZ ) در یادداشتی گفتند: «تحولات جدید ، انتظارات از اوپک پلاس را افزایش داده است ، ائتلاف اتحاد زیادی نشان داده و در نهایت به تعادل بازار پس از کاهش تقاضا کمک کرده است.»

  چرا نفت سرازیری رفت؟

  یک شکاف می تواند محدودیت های همه را برطرف کند ، که می تواند منجر به کاهش قیمت ها نیز شود
  به گزارش رویترز، قیمت نفت امروز در بازار های جهانی کاهش یافت ، زیرا نگرانی در مورد رشد آهسته اقتصاد جهانی بیش از عرضه جهانی نفت پس از شکست مذاکرات اوپک پلاس بود.
  هر بشکه نفت خام برنت با 91 سنت کاهش 74.64 دلار معامله شد. نفت خام آمریکا با 89.67 دلار کاهش 73.67 دلار معامله شد.


  روز شنبه اقتصاد های بزرگ مانند G20 هشدار دادند که گسترش ویروس کرونا و نا برابری در دسترسی به واکسن ها ، در حال تهدید بهبود اقتصاد جهانی است.


  یک تاجر سنگاپوری گفت: «ما هنوز تاثیری در بازار نفت ندیده ایم ، اما دیر یا زود کرونا به تقاضای نفت در بازار ضربه خواهد زد.»
  قیمت نفت در روز سه شنبه پس از عدم دستیابی اوپک پلاس به توافق برای افزایش تولید از مرداد ماه (آگوست) کاهش یافت. این اتفاق به دلیل عدم توافق امارات با تمدید 8 ماهه توافق نامه کاهش تولید این گروه اتفاق افتاد.


  شیوع ویروس کرونا در انواع مدل های خطرناک و دسترسی نا برابر به واکسن های کرونا، در حال تهدید کردن بهبود اقتصاد جهانی است.
  هوای لی، تحلیلگر بازار در OCBC، بانک واقع در سنگاپور، گفت: «تا زمانی که بین اوپک پلاس بن بست وجود داشته باشد ، قیمت ها ثابت نخواهد بود.»


  «به نظر می رسد که این باید قیمت ها را افزایش دهد، اما هنوز این خطر وجود دارد که شکست کامل در توافق نامه منجر به یک جنگ قیمت مانند سال گذشته شود.»

  اما وی در ادامه سخنان خود افزود كه «بعید به نظر می رسد که این اتفاق بیفتد.»
  بزرگ ترین صادر کننده نفت جهان که عربستان سعودی است ، تقاضای کامل قرارداد پنج خریدار نفت خام خود را در ماه آگوست به انجام رساند ، اما در این بین دو درخواست برای حجم اضافی را قبول نکرد.


  هفته گذشته برای نفت خام آمریکا، ششمین هفته متوالی از افزایش متوسط ​​قیمت ها بود ، پس از آن که اداره اطلاعات انرژی ایالات متحده در گزارشی اعلام كرد كه ذخایر نفت خام و بنزین آمریكا كاهش یافته و تقاضا برای بنزین به بالا ترین سطح از 19 – 2 تا 19 رسیده است.

  در واکنش به افزایش قیمت نفت ، شرکت های انرژی ایالات متحده تعداد دکل ها و سکو های فعال نفت و گاز طبیعی را برای دومین هفته متوالی افزایش دادند.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای
  adminn

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.