تبریز فایننس

مالیات بین المللی توسط G20 تصویب شد

مالیات بین المللی توسط G20 تصویب شد
 • شرکت های چند ملیتی با سیل جدیدی از قوانین مالیاتی روبرو خواهند شد. رهبران G20 در جلسه خود با تصویب نشستG20 در ماه گذشته و حمایت از 132 کشور، قوانین جدید مالیاتی را تصویب کردند.


   مالیات بین المللی توسط G20 تصویب شد:این مصوبات برای جلوگیری از فرار مالیاتی شرکت هایی است که دفاتر خود را در کشورهایی با نرخ مالیات پایین ثبت می کنند تا مالیات کمتری به دولت ها بپردازند. همچنین تصویب حداقل نرخ مالیات برای این شرکت ها برابر با شرایط مالیاتی کشورهای مختلف است. این تفاهم نامه می تواند فعالیت شرکت های بزرگ فناوری یا خودرو را تغییر دهد.الیات بین المللی توسط G20 تصویب شد

  پذیرش دستور کار مالیاتی گروه G20

  مالیات بین المللی توسط G20 تصویب شد

  اجلاس G20 با دستور کار مالیاتی بین المللی برگزار شد. بزرگترین اقتصادهای جهان حمایت کامل خود را از پیمان اصلاح مالیات در تجارت جهانی اعلام کرده اند.

  هدف از این قرارداد تحمیل حداقل مالیات به شرکت های چند ملیتی و تحت فشار قرار دادن چند کشور برای امضای قرارداد است. وزرای اقتصاد G20 و بانکداران مرکزی، که روز شنبه در ونیز برگزار شد، بیانیه مشترکی در مورد معامله مالیاتی را تأیید کردند، که ماه گذشته توسط کشورهای G20 تصویب شد و 130 کشور در مذاکرات در پاریس حمایت کردند


  در این اطلاعیه که به نام توافق نامه بیان شد. اینطور اعلام شد که:
   توافقی تاریخی در مورد معماری مالیاتی بین المللی با ثبات تر و عادلانه تر خوانده شده و از کلیه کشورهای عضو G20 خواسته شده که به سازمان بین المللی همکاری و توسعه اقتصادی که هنوز متعهد به توافق نیستند، ملحق شوند.
   این سازمان از همه کشورها در مذاکرات می خواهد تا سریعاً به موارد باقیمانده رسیدگی کرده و عناصر طراحی و نقشه راه را تا زمان جلسه بعدی G20 در ماه اکتبر نهایی کنند.

  جانت یلن وزیر خزانه داری آمریکا گفت: جی 20 تلاش دارد کشورهایی مانند ایرلند و مجارستان را به توافق برساند، اما رضایت آنها برای پیشبرد معاهده ضروری نیست. وی ادامه داد: G20 در تلاش است تا کشورهای معلق را متقاعد کند که این توافق را بپذیرند، اما برای حرکت به جلو این ضروری نیست.

   وزیر دارایی فرانسه، برونو لومیر توافق مالیاتی را انقلاب مالیاتی قرن خواند و گفت:
  اصلاحات مالیاتی بین المللی توافق شده است و دیگر بازگشتی وجود ندارد.

  حساب مالیاتی وزرای اقتصادی برای شرکت ها

  در مفاد این تفاهم نامه آمده است که شرکت های چند ملیتی باید هر کجا محصولات یا خدمات می فروشند مالیات بیشتری بپردازند. در حال حاضر ، هر شرکتی می تواند میلیاردها دلار درآمد در یک کشور خاص داشته باشد، اما مالیات کمی بپردازد.


   به این دلیل که آنها می توانند دفاتر خود را در کشوری با نرخ مالیات پایین تر مستقر کرده و در آنجا سود کسب کنند. طبق این تفاهم نامه، می توان از شرکتهایی که بیش از 10٪ سود فروش در هر کشور دارند، مالیات گرفت. سودهای بالاتر از این سطح مشمول 20٪ مالیات خواهد بود. قسمت دوم توافق نامه حداقل نرخ مالیات شرکت های بزرگ است که 15 درصد تعیین شده است. هدف جلوگیری از کاهش نرخ مالیات توسط دولت ها برای جذب شرکت های چند ملیتی است.

  خبر های ویژه درباره مالیات بین المللی که توسط G20 تصویب شد

  این توافق نامه ها شامل موافقت نامه های مهندسی شده ای است كه به برخی از كشورها اجازه می دهد برای تشویق به سرمایه گذاری به طور رایگان از این پیمان خارج شوند.

  در حالی که تصویب سیاسی G20 تلاشی برای دستیابی به توافق نهایی است، اما موضوعات مهم فنی باقی مانده و بعید است تا جلسه بعدی حل شوند و انتظار می رود تفاهم نامه تا سال 2023 نهایی شود.

  انتظار می رود مخالفت جمهوری خواهان در کنگره آمریکا یکی دیگر از موانع تفاهم نامه باشد.

  جو بایدن حداقل برای برخی از عناصر پیشنهادی نیاز به تأیید کنگره دارد. کوین بردی، یک مقام ارشد جمهوری خواه در کمیته راه و روش مجلس نمایندگان، این توافق را یک تسلیم اقتصادی خطرناک توصیف کرد که باعث ارسال مشاغل به ایالات متحده در خارج از کشور می شود.

  میانگین امتیازات ۳ از ۵
  از مجموع ۴ رای
  adminn

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.