تبریز فایننس

دلار و تاثیر نزولی واکسن Covid-19 برقیمت جهانی دلار

تاثیر کرونا بر روند دلار
 • دلار در اوایل تجارت اروپا روز دوشنبه تضعیف شد ، خوش بینی نسبت به احتمال اولیه عرضه واکسن Covid-19 باعث تقاضا برای دارایی های غیرامن شد.

  در ساعت 3:55 AM( A ET 0755 به وقت گرینویچ) ، شاخص دلار ، که ارزش دلار در برابر سبد 6 ارز دیگر را دنبال می کند ، با 0.2٪ کاهش در 92.248 ، کمی بالاتر از پایین ترین ماه ماه 92.129 بود.

  EUR / USD با 0.1٪ افزایش به 1.1870 رسید ، USD / JPY با 0.1٪ کاهش به 103.81 رسید ، در حالی که حساسیت به ریسک AUD / USD با 0.2٪ افزایش به 0.7317 رسید.

  اخبار امیدوار کننده در مورد واکسن ها در هفته گذشته بر ارزش دلار امن تأثیر گذاشته اند. این در روز یکشنبه ادامه داشت ، زمانی که مشاور اصلی علمی “سرعت عمل پیچیدگی” مونسف اسلاوی گفت که سازمان غذا و داروی ایالات متحده می تواند در اواسط ماه دسامبر تأیید نامزد Pfizer را بدهد ، در حالی که اولین افراد در ایالات متحده احتمالاً روزانه واکسن دریافت می کنند بعد از.

  خبر خوب روز دوشنبه ادامه یافت ، زیرا اعلام شد که واکسن Covid-19 ساخته شده توسط AstraZeneca (NASDAQ: AZN ) ، در همکاری با دانشگاه آکسفورد ، در صورت تجویز به بیماران ، تا 90٪ در جلوگیری از ویروس Covid-19 موثر است. نیمی از دوز اولیه و به دنبال آن یک دوز کامل. گفته می شود داروی AstraZeneca می تواند بدون یخچال مخصوص نگهداری شود ، که این امر خصوصاً برای بازارهای در حال ظهور با سیستم های بهداشتی کمتر توسعه یافته مهم است.

  این اخبار دقیقاً قبل از تعطیلات این هفته شکرگذاری منتشر می شود ، هنگامی که میلیون ها آمریکایی انتظار می رود برای دیدار با خانواده و دوستان خود سفر کنند ، با این همه افزایش خطر انتقال باعث می شود.

  دلایل تاثیر نزولی واکسن Covid-19 برقیمت دلار

  همچنین وزن این دلار است که فکر می کنم فدرال رزرو مجبور است سیاست پولی را برای کنار آمدن با توقف بیش از حد در افزایش تعداد موارد Covid-19 ، به ویژه بدون معامله محرک مالی و بعد از هفته گذشته ، کاهش دهد. اقدام غافلگیرانه وزیر خزانه داری استیون منوچین برای پایان دادن به برخی از برنامه های وام دهی اضطراری.

  تحلیلگران در Nordea در یک یادداشت تحقیقاتی گفتند: “مانچین علیه طولانی شدن برخی از برنامه های بحران فدرال رزرو وتو وتو کرد ، اما ممکن است در عوض به انگیزه بانک فدرال برای انجام یک عملیات بزرگ Twist و خرید دارایی های بیشتر منجر شود.”

  داده های کلیدی PMI تولید و خدمات ایالات متحده در آینده در جلسه تمرکز خواهد داشت تا میزان ضربه اقتصادی ناشی از محدودیت های ناشی از آخرین شیوع Covid-19 را بسنجد.

  در جای دیگر ، GBP / USD با افزایش 0.4٪ به 1.3329 افزایش یافت و اخبار واکسن AstraZeneca به کمک آن آمد. علاوه بر این ، ریشی سوناک ، وزیر دارایی انگلیس روز یکشنبه گفت که خوشبین است که به زودی توافق نامه تجارت Brexit با اتحادیه اروپا منعقد می شود.

  با این حال ، حتی اگر توافق تجاری انگلیس و اتحادیه اروپا حاصل شود ، “عدم وجود حق بیمه خطر ابتلا به GBP فقط یک صعود محدود را نشان می دهد” ، تحلیلگران ING در یک یادداشت تحقیقاتی گفتند.

  “با این حال ، با توجه به سیاست و عدم اطمینان روابط انگلیس و اتحادیه اروپا در سال آینده ، این امر باید به GBP کمک کند تا از پویایی ضعیف USD بهره ببرد ، و GBP / USD را بالاتر از 1.40 در سال 2021 ارسال کند.”

  پوند نیز در برابر یورو بیشتر صعود کرد و بالاترین سطح پنج ماهه خود را در اوایل ماه جاری آزمایش کرد.
  در دوره های آموزشی فارکس تبریز فایننس تمامی جوانب تحلیل فاندامنتال آموزش داده میشود

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  adminn

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.