تبریز فایننس

دلار پس از دو سقوط متوالی روی ریل صعودی قرار گرفت.

دلار و ریل صعودی | تبریز فایننس
 • صعود دلار :فدرال رزرو در مورد قطعیت افزایش نرخ بهره در سال 2023 با کمک دلار در برابر سایر ارزهای امن صحبت کرده است. ریچارد کلاریدا ، معاون فرماندار فدرال رزرو آمریکا گفت: ما ابزار کافی در اختیار داریم و در نتیجه ما چارچوبی بسیار انعطاف پذیر داریم. در بلندمدت ، هدف این است در ابتدا نرخ تورم را از سطح فعلی کاهش داده و سپس در محدوده 2 درصد تثبیت کنیم.

  اگرچه برآورد دقیقی از خسارت ناشی از کرونا به اقتصاد جهانی وجود ندارد ، اما به منظور افزایش رشد اقتصادی ، حجم عظیمی از نقدینگی به بخش های مختلف تزریق شده است که به نوبه خود پیامدهای تورمی دارد. صندوق بین المللی پول IMF در بیانیه ای

  اعلام کرد که حدود 650 میلیارد دلار کمک نقدی در قالب هزینه های برداشت ویژه به کشورهای مختلف در برابر کرونا ارائه می دهد. کریستالینا جورجیوا ، رئیس صندوق بین المللی پول ، این تصمیم را تاریخی دانست و گفت که این تصمیم به ثبات مالی جهانی کمک می کند.

   

  دلایل دلار و ریل صعودی

  تا پایان ماه جولای میزان اوراق قرضه آمریکا در اختیار کشورهای خارجی به هفت تریلیون و 98 میلیارد و 842 میلیون دلار رسید. کسری تجاری ایالات متحده در سال جاری تا این ماه 1.114 میلیارد دلار برآورد شده است که 345 میلیارد دلار و 205 میلیون دلار آن مربوط به تجارت با چین بوده است. این کسری بودجه عظیم همواره یکی از موضوعات اصلی مناقشه با چین بوده است و این کشور متعهد شده است که این رقم را در مرحله اول توافق تجاری خود با ایالات متحده کاهش دهد.

  اقتصاد آمریکا به آرامی در حال بهبود است. از مارس سال گذشته ، دولت ایالات متحده ، مانند بسیاری از کشورهای دیگر ، مجبور به تعطیلی تعداد زیادی از مشاغل و قرنطینه آنها در سراسر کشور شده است. در نتیجه این محدودیت ، بیش از 23 میلیون آمریکایی شغل خود را از دست دادند.

  حدود 9 میلیون نفر از آنها هنوز بیکار هستند. دولت حدود 6 تریلیون دلار نقدینگی تزریق کرده است و بانک مرکزی با برنامه خرید اوراق قرضه به دنبال کاهش اثرات مخرب کرونا بر اقتصاد است.

  بر اساس گزارش مرکز آمار اتحادیه اروپا ، تا پایان ماه ژوئن نرخ بیکاری در منطقه یورو 0.2 درصد نسبت به ماه قبل کاهش یافته و به 7.7 درصد رسیده است. در سطح اتحادیه اروپا ، این نرخ نسبت به ماه قبل 0.3 درصد کاهش یافت و به 7.1 درصد رسید. این پایین ترین نرخ بیکاری در اتحادیه اروپا در پنج ماه گذشته است. برآورد شده است که 14 میلیون و 916 هزار زن و مرد تا پایان ماه جاری در اتحادیه اروپا بیکار خواهند بود که از این تعداد 12 میلیون و 517 هزار نفر ساکن منطقه یورو هستند.

  نقل وقول وزارت بازرگانی ایالات متحده از صعود دلار

  وزارت بازرگانی ایالات متحده داده های اولیه سه ماهه اول سال جاری را منتشر کرد که نرخ رشد مثبت 6.5 درصد را نشان می دهد که 0.2 درصد بیشتر از سه ماهه قبل و 2.0 درصد کمتر از سه ماهه قبل است. پیش بینی شده است. سطح تولید ناخالص داخلی در ایالات متحده 3.5 درصد نسبت به قبل از شروع بحران کرونا است. این رشد اقتصادی که سومین رشد فصلی متوالی در کشور است ، بیشترین تأثیر را بر رشد خدمات و کالاهای غیر مصرفی داشته است.

  رفتار معامله گران ارز در مقایسه با هفته های گذشته محتاط تر است. بسیاری از تحلیلگران بازار ارز معتقدند که سیگنال کلیدی بعدی در تعیین جهت دلار زمانی خواهد بود که فدرال رزرو آمریکا زمان تغییر سیاست های جاری و افزایش نرخ بهره را از پایین اعلام کند. دلار که در ماه های ابتدایی امسال از وضعیت ضعیف تری نسبت به رقبای خود برخوردار بود ، به ویژه یورو و پوند ، اکنون به تدریج موقعیت خود را بازیابی کرده و به سمت قله های ثبت شده در ماه های پایانی سال گذشته حرکت می کند.

   

  ارزش دلار در جهان افزایش یافت

   

  صندوق بین المللی پول IMF نسبت به افزایش تورم هشدار داده و نگرانی ها را در مورد چشم انداز اقتصادی افزایش داده است ، وضعیتی که به ویژه در کشورهای توسعه یافته مانند ایالات متحده و منطقه یورو بسیار وخیم است. تورم به ویژه در بخش غذایی قابل توجه است و با توجه به تزریق شدید نقدینگی ، انتظار می رود بانک های مرکزی برای کاهش تورم تلاش زیادی کنند. این هشدار در حالی مطرح می شود که تورم ایالات متحده برای اولین بار در دو دهه گذشته از 5 درصد عبور کرده است.

  افزایش بیماری عروق کرونر قلب در سراسر جهان اعتماد اپراتورهای اقتصادی را به ثبت آمار رشد قابل توجه حتی در میان کسانی که قبلاً واکسن دریافت کرده اند ، کاهش داده است. نظرسنجی موسسه مطالعات اقتصادی آلمان نشان می دهد که اعتماد اقتصاددانان آلمانی در ماه های آینده 0.8 درصد کاهش یافته است که سیگنال غیر منتظره ای از احتمال برخورد محتاطانه در بزرگترین اقتصاد اروپا است. این امر ارتباط زیادی با تجارت و تشکیل سرمایه ثابت دارد.

   

  دولت بایدن در تلاش است تا کنگره و سنا را برای دریافت بسته حمایتی 1.4 تریلیون دلاری دیگر متقاعد کند که در صورت اجرا ، احتمالاً آخرین بسته محرک اصلی برای حمایت از بخشهای مختلف اقتصاد و کاهش اثرات کرونا خواهد بود. با این حال ، تعدادی از منتقدان این طرح ، به ویژه جمهوری خواهان و برخی از بانکداران مرکزی ، نگران پیامدهای اجرای چنین بسته ای بر تورم هستند که قبلاً در بالاترین سطح در تاریخ معاصر قرار گرفته است.

   

  تاکنون بیش از 200 میلیون و 672 هزار و 624 مورد ابتلا به کرونا گزارش شده است که از این میان 4 میلیون و 265 هزار و 820 نفر جان خود را از دست داده اند. در بین کشورهای مختلف ، بیشترین تلفات مربوط به ایالات متحده با 630.582 ، برزیل با 558.597 ، هند با 426.319 ، مکزیک با 241.936 و پرو با 196،598 بوده است.

   

  استیون دالی ، استراتژیست ارشد ارزی در اتحادیه کسب و کار ، می گوید: موضع فدرال رزرو همچنان باقی است که برنامه خرید اوراق قرضه و تزریق نقدینگی باید ادامه یابد. انتظار داشتیم زودتر از این شاهد پایان چنین وضعیتی باشیم. بیشتر رفتارهای محتاطانه بانک مرکزی به این دلیل است که رشد اقتصادی آمریکا کند شده است. تورم با سرعت کمتری نسبت به ماه های گذشته در حال افزایش است ، اما هنوز باید احتیاط کنیم.

   

  جهت آشنایی با اخبار فداندامنتال می توانید در بزرگ ترین دوره فارکس که یکی از بهترین دوره فارکس در تبریز و ایران است شرکت کننید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  adminn

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.