تبریز فایننس

انواع توکن و فرق بین کوین و توکن چیست؟

انواع توکن
 • انواع توکن : در حال حاضر دسته بندی واحدی برای توکن ها وجود ندارد گرچه تلاش هایی از طرف کمیسیون بورس و اوراقی آمریکا و اداره نظارت بر بازار مالی سوئیسی برای رفع این مشکل انجام شده است.

  هر دو سازمان توکن ها را به دو دسته گسترده تقسیم بندی کرده اند :

  انواع توکن و توکن های سهام با توکن های سرمایه ای

  این دسته بندی طبق کمیسیون بورس و اوراق آمریکا با عنوان توکن های سهام و طبق نام گذاری اداره نظارت بر بازار مالی سوئیس توکن های سرمایه ای نام گذاری شده است. این نوع تا حدودی شبیه سهام یا اوراق بهادار است و به نام های سهام توکنیزه شده و توکن های سهام نیز شناخته می شود.

   

  این دسته از توکن ها نشان دهنده دارایی هایی مانند مشارکت در شرکت ها، با جریان های در آمد، یا حتی دریافت سود سهام و یا پرداخت سود است. از لحاظ عملکرد اقتصادی نیز توکن ها مشابه سهام، اوراق قرضه یا مشتقات آنها هستند.

  انواع توکن و توکن های خدماتی

   

  طبق نام گذاری کمیسیون بورس و اوراق آمریکا و اداره نظارت بر بازار مالی سوئیس این نوع توکن ها به دارندگان خود اجازه دسترسی به کالا و خدمات پروژه ای که در آینده راه اندازی خواهد شد می دهد. همچنین می توان آنها را به عنوان نوعی تخفیف یا حق دسترسی به کالاها و خدمات پروژه مورد استفاده قرار داد.

   

  در برخی منابع دسته دیگری از توکن ها توسط کاربران رمز ارزها به نامهای “رمز ارزهای واقعی”، توکن های پرداخت” و “توکن های ارزی” معرفی شده اند که همان طور که می دانید آنها، به عنوان کوین معرفی شده اند که تفاوتهای اساسی با توکن ها دارند.

  علاوه بر دو دسته معرفی شده توسط کمیسیون بورس و اوراق آمریکا و اداره نظارت بر بازار مالی سوئیس، دسته هایی دیگری از توکن ها نیز توسط برخی منابع به شرح زیر معرفی شده است:

  توکن سرمایه ای

  باوجود نام گذاری مشابه با اداره نظارت بر بازار مالی سوئیس این دسته بندی، تعریفی به نسبت متفاوت ارائه داده است. در این تعریف آنها را توکن های دیجیتالی معرفی کرده که نشان دهنده سرمایه فیزیکی یا محصول هستند.

   

  بهترین مثال از این نوع “طلا توکتیزه” است که ترک های آن در پروژه استارت آپ “Goldmint” معرفی شده و به سرمایه گذاران این امکان را میدهد تا سرمایه فیزیکی مثل طلا که نگه داشتن آن سخت است را ذخیره کنند.

  توکن پاداش

  این دسته از توکن ها معمولا به کاربران یک پلتفرم داده میشود. در واقع می تواند نشانه ای از اعتبار کاربر یا پاداشی برای فعال بودن در شبکه بلاک چینی خاص باشد.

  با توجه به نوظهور بودن حوزه رمز ارزها هنوز دسته بندی مشخصی برای آن ها معرفی نشده است، لذا ما در اینجا سعی کردیم با توجه به تحقیقات و مطالعات انجام شده از منابع معتبر دسته بندی های موجود را معرفی کنیم .

  انواع توکن

  فرق بین کوین و توکن چیست؟

  در مبحث رمز ارزها دو واژه کوین و توکن بسیار مورداستفاده قرار می گیرد و حتی گاها به صورت مترادف هم استفاده می شود؛ اما این دو به مفهومی کاملا متفاوت اشاره دارند و تفاوت های اساسی بین آنها وجود دارد.

   

  تغییرات سریع در حوزه رمز ارزها و ورود اصطلاحات جدید منجر به سو تفاهم و به کار گیری اشتباه از این واژه ها شده است. بر اساس تعریفی که برای واژه “ارز” ارائه شده، ارز به وسیله ای برای مبادله یا واحدی از ارزش چیزی گفته می شود.

   

  بیت کوین همه این مشخصه ها را دارد پس در این مورد واژه رمز ارز درست و منطقی است؛ اما همه کوین ها و توکن هایی که بعد از موفقیت بیت کوین شروع به کار کردن بدون هیچ تغییری در نام آنها “رمز ارز” نام گرفته اند در حالی که تعداد زیادی از آنها همه مشخصه های ضروری را ندارد.

   

  به هر حال کوین و توکن به عنوان رمز ارز نام گرفتند؛ اما این حقیقت برای تازه کاران گمراه کننده است زیرا در مواقعی آنها قصد خرید کوین را دارند اما بعد از مدتی متوجه می شوند که در واقع صاحب توکن هستند .

  با توجه به مطالب ذکر شده می توان تفاوت های کوین و توکن را این گونه بیان کرد که کوین همانند پول های فیات تنها روشی برای پرداخت است در حالی که توکن ها ممکن است به عنوان سهمی از شرکت، دادن دسترسی به یک کالا یا خدمات یا خیلی عملیات دیگر مورداستفاده قرار گیرند؛

   

  اما کوین ها ارز هستند و می توانند برای خریدو فروش استفاده شوند، بدین معنی که شما می توانید با کوین توکن خریداری کنید اما نه بالعکس. کوین ها به طور مجزا راه اندازی می شوند اما توکن ها استفاده های مشخص در اکوسیستم پروژه دارند.

   

   

  آکادمی تبریز فایننس یکی از برترین و بهترین آموزشگاه بازار های مالی در سطح شمال غرب و تبریز است.تبریز فایننس برگزار کننده دوره ارز دیجیتال دوره فارکس دوره بورس اوراق بهادار و پرایس اکشن است.اگر می خواهید درباره تبریز فایننس بیشتر بدانید می توانید از مقالات و جزئیات دوره ها ، اخبار های وب سایت مارا دنبال کنید.

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  adminn

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.