تبریز فایننس

بورس کانال 1.3 واحدی را پشت سر گذاشت

بورس کانال 1.3 واحدی را پشت سر گذاشت
 • بورس کانال 1.3 واحدی را پشت سر گذاشت:کارشناسان بازار سرمایه معتقدند: روندی مانند سال 2017 را در بازار شاهد خواهیم بود. یعنی در نیمه اول سال  که 1399در حال اتمام است نه صعود وحشتناک و نه سقوط شدید نیمه دوم را شاهد بودیم و نه خواهیم بود، اما بازار تحلیلی تری همراه با گردش نقدینگی در صنایع پیشرو بازار را شاهد خواهیم بود.

   

  امروز بورس با روندی مثبت آغاز به کار کرد. امروز بیشتر گروه های بازار تعادل خود را آغاز کرده و امید به روند مثبت بازار افزایش یافته است.

   

  ایمان رئیسی در مورد تحلیل بازار طی چند روز گذشته گفت: بورس اوراق بهادار تهران هفته گذشته معاملات را ترک کرد در حالی که عرضه در بازار افزایش یافته بود و اخبار ستاره خلیج فارس در رسیدن به سود خالص چهارده هزار میلیارد تومانی است. نماد های شستا و تاپیکو تحت این فشار آزادسازی و افزایش تقاضا در غول های بازار منجر به بهبود کل بازار شد.

   

  بورس کانال 1.3 واحدی را پشت سر گذاشت:

   

  وی توضیح داد: در حالی که موج جدید کرونا بر اقتصاد جهان تأثیر می گذارد و نفتی که توانسته است از خط روند نزولی عبور کند مقاومت فنی آن را برای رسیدن به 100 دلار نشان می دهد ، مقاومت قابل توجه و قوی 77 دلار در برابر این روند صعودی واقع شده است.

   

  بورس اوراق بهادار امروز در حالی آغاز به کار کرد که یکی از مهمترین عوامل تأثیرگذار در روند بازار، گزارش های سه ماهه بسیار خوب منتشر شده توسط شرکت ها است. اکثر شرکت ها تولید و فروش و در نتیجه سود خالص خود را نسبت به سال قبل چند برابر کرده اند.

   

  رئیسی افزود: اقدام مثبتی که در هفته های اخیر انجام شده معاملات سیمان در بورس کالا است که می تواند به تدریج منجر به آزادسازی قیمت ها در این محصول و سایر کالاها از جمله خودرو شود.

   

  اگرچه در ابتدای چنین اقداماتی کاستی هایی وجود دارد، اما امیدواریم که این محصولات همچنان با نرخ واقعی به مصرف کنندگان عرضه شوند و تاجران را از این چرخه حذف کرده و سود اصلی را به سهام دارانی که از تورم و سایر بازارها رنج برده اند، ارائه دهند.

   

  چرا بورس کانال 1.3 واحدی را پشت سر گذاشت؟

   

  رئیسی در بخشی دیگر با اشاره به عامل دیگری که بر بازار تأثیرگذار است، افزود: یکی دیگر از عوامل تأثیرگذار در حرکت بازار تورم است که افزایش آن دیگر جای تعجب ندارد. طبق گزارش بانک مرکزی، نقدینگی بیش از 3700 میلیارد دلار بوده و نسبت به دو سال قبل دو برابر شده است و میزان تورم در کشور را طی یک دهه گذشته بی سابقه کرده است.

   

  اکنون همه نگاه ها به سمت دولت است که طی هفته های آینده حکومت را به دست خواهد گرفت. در ماه آینده، چندین عامل دیگر در بازار می تواند تاثیر گذار باشد که از جمله: روند قیمت نفت، که با مقاومت قابل توجه 77 دلار و حمایت 65 دلار مواجه است.

  وی همچنین اضافه کرد: عامل دیگر روند قیمت دلار است، که به نظر می رسد در حال حاضر با سقف 26 و کف 20 و 22 هزار تومان در نوسان است.

   

  این کارشناس همچنین درباره روند شاخص کل بورس گفت: با در نظر گرفتن همه جوانب به نظر می رسد روندی مشابه سال 2017 را در بازار شاهد خواهیم بود. یعنی در نیمه اول سال 1399 نه صعود وحشتناک و نه سقوط شدید نیمه دوم را شاهد خواهیم بود، اما بازار تحلیلی تری همراه با گردش نقدینگی در صنایع پیشرو بازار را شاهد خواهیم بود.

  همانطور که مشاهده می شود؛ از نظر فنی عرضه در محدوده مقاومت 1300 تا 13200 شدت گرفته است، اما در هفته آینده گزارش های سه ماهه عالی می توانند از این سد عبور کنند. پیش بینی می شود که شاخص منفی می تواند فرصتی برای ورود به سهم ارزشمند بازار باشد، اما این در صورتی است که شاخص دامنه 1100 واحد را از دست ندهد؛ که احتمالا هم با تغییر قیمت نفت مشکلات پایین بودن بازار رفع خواهد شد که بازهم امیدواریم تورم کاهش یابد و به زودی از این بحران عبور کنیم.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  adminn

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.