تبریز فایننس

سهم شستا و معرفی آن

سهم شستا
 •  سهم شستا، شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی

  معرفی سهم شستا : شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی یا همان شستا ، متعلق به سازمان تأمین اجتماعی می باشد، که تا کنون در زمینه های : تجارت و بازرگانی، مدیریت سرمایه‌گذاری، مبادلات سهام شرکت‌ها ومدیریت دارایی فعالیت داشته است.

  شرکت سرمایه‌ گذاری تأمین اجتماعی در سال 65 تاسیس شد که در ابتدا در طرح یک شرکت سهامی خاص و با سرمایه اولیه ۲ میلیارد تومان شروع به کار کرد.

  هم اکنون به طور میانگین 10 درصد از ارزش کل بورس متعلق به شرکتهای فرعی شستا می باشد که 10 درصد از سهام این شرکت در تاریخ فروردین ۹۹ در بورس اوراق بهادار تهران برای سهامداران عرضه شد.

  شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی تعداد زیادی شرکت در زیر مجموعه خود دارد.که می توان به شرکت های زیر اشاره کرد : داروسازی اکسیر، شرکت کارخانجات داروپخش، شرکت کشت و دامداری فکا، داروسازی فارابی ، شرکت داروسازی زهراوی، داروسازی کاسپین تأمین، داروسازی ابوریحان،پارس دارو، شرکت ژلاتین کپسول و لابراتوارهای رازک .

   

  سهم شستا

  هم اکنون شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی (شستا) در قالب 9 هلدینگ در طیف گسترده ای از حوزه ها فعالیت دارد:

  1. هلدینگ سیمان تامین
  2. هلدینگ نفت، گاز و پتروشیمی تامین
  3. هلدینگ صدر تامین
  4. هلدینگ دارویی تامین
  5. هلدینگ صنایع عمومی تامین
  6. هلدینگ کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران
  7. هلدینگ صبا تامین
  8. خدمات ارتباطی رایتل
  9. هلدینگ مدیریت توسعه انرژی تامین

  از 9 هلدینگ  که پیرو شستا هستند که 6 هلدینگ آن: ، تیپیکو، تاپیکو،صبا تأمین، سیمان تأمین ، کشتیرانی بورسی می باشد.  طبق گزارشات اخیر، مراحل ورود به بورس 3 هلدینگ دیگر نیز شامل: صنایع عمومی تأمین، سیمان تأمین ،خدمات ارتباطی رایتل و مدیریت توسعه انرژی تأمین نیز در حال انجام است.

  سهام شستا نیز جزو آن دسته از سهم ها ست که حتی اگرکسی وارد بازار بورس هم نشده باشد، نام این سهام را،از زبان  دیگر سرمایه گذاران بورسی  در اطراف خود ویا ازطریق  شبکه های مجازی شنیده اید!

   

  تحلیل سهم شستا در مورخه 6/27 /1400

  یکی از شاخص سازهای مهم بازار است که افزایش سرمایه جذاب 1170درصدی آن میتواند کام احالی بازار و سهامدارانش را شیرین کند در ضمن در اواخر مهرماه در مجمع عمومی احتمال تقسیم سود بالایی را متصور هستیم. در کل سهم شستا یکی از سهم های بسیار خوب و بنیادی بازار بورس اوراق بهادار است. هدف این سهم رسیدن به قله 17880می باشد.

  مقاومت سهم شستا: 14640

  حمایت های سهم شستا: 12000و12500

  سهم شستا

  اگر شما هم می خواهید این سهام نام آشنا و پر سود را خریداری کنید، بهتر است در مرحله اول ، تحلیل بنیادی وتحلیل تکنیکال را آموزش فرا بگیرید تا بتوانید راحت تر بهترین تحلیل را روی این سهم و سهم های مشهور دیگری داشته باشید.شما میتوانید با شرکت در دوره بورس اوراق بهادار آکادمی تبریز فایننس و یا خواندن مقاله ها در رابطه با تحلیل تکنیکال وبسایت این مجموعه که به صورت رایگان در اختیار شما علاقه مندان بازار بورس قرار داده شده را فرا بگیرید.

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  adminn

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.