تبریز فایننس

آموزش اندیکاتور Stochastic

اندیکاتور
 •  

  اندیکاتور استو کاستیک  (Stochastic)  توسط جورج سی لین که یک تاجر و تحلیلگر معروف در حوزه ی بورس و اوراق بهادار در شیکاگو اختراع شده و در دسترس معامله گران قرار گرفت.این اندیکاتور شامل مجموعه ای از شاخص های فنی می باشد که بوسیله بازه های زمانی مشخصی محاسبه می شود.

  این بازه های زمانی ، مومنتوم یا همان شتاب و جهت روند را در اختیارمعامله گر قرار می دهد و به او در جهت یابی روند بازار کمک می کند در این مقاله سعی شده تا تمامی موارد لازم جهت استفاده از اندیکاتور به شما گفته شود .

  جورج سی لین درمورد این اندیکاتور میگوید: «اندیکاتور استوکاستیک، مونتوم حرکت قیمت را اندازه‌گیری می‌کند. تصور کنید یک موشک به هوا پرتاب می‌شود. اگر این موشک بخواهد فرود بیاید باید خاموش شود و اگر می‌خواهد خاموش شود باید سرعت خود را کم کند. به همین ترتیب، وضعیت مومنتوم همیشه قبل از خود قیمت تغییر می‌کند.»

  از این نکته میتوان نتیجه گرفت که قیمت برای حرکت در خلاف جهت فعلی باید از مومنتوم خود بکاهد و این عمل طی فرایندی چند مرحله امکان پزیر است. این نوع رفتار بازار اغلب در تحلیل موج قیمتی قبلی هر نمودار کاملا قابل مشاهده است.

  مقادیر دراندیکاتور استوکاستیک چگونه محاسبه میشود؟

  نکته کلیدی در استفاده از شاخص تجزیه و تحلیل فنی این است که بدانید مقادیر شاخص چگونه محاسبه می شود. در مقایسه با برخی از شاخص های فنی پیچیده تر ، فرمولی که برای محاسبه Indicator استفاده می شود بسیار ساده است.

  اگر تنظیمات stochastic را روی هر نرم افزار معروف نمودار ، مانند پلت فرم MetaTrader 4 باز کنید ، می توانید ببینید که نشانگر دو خط مجزا رسم کرده است که نشان دهنده مقادیر٪ K و٪ D است که با استفاده از فرمول تصادفی زیر محاسبه می شود:

  ٪ K = (قیمت بسته شدن نوار فعلی – پایین ترین قیمت محاسبه دوره) / (بالاترین قیمت محاسبه دوره – پایین ترین قیمت محاسبه دوره) x 100

  ٪ D = میانگین متحرک ساده 3 دوره٪ K یا 100 x ((K1 + K2 + K3) / 3)

  به طور پیش فرض ، stochastic در MetaTrader 4 یک محاسبه 5 دوره ای را محاسبه می کند . با این حال ، بیشتر معامله گران stochastic را بر اساس 14 دوره محاسبه می کنند ، که می تواند 14 روز باشد به عنوان مثال یک نمودار روزانه یا 14 ساعت با یک نمودار ساعتی.

  اگر اطلاعاتی درباره بورس بازار های بین المللی ندارید میتوانید در دروه های تبریز فایننس شرکت کنید.

  برای تأیید تعداد دوره های استفاده از آن ، توصیه می شود تنظیمات stochastic را در بستر نمودار مورد علاقه خود دو بار بررسی کنید.

  به خاطر داشته باشید که نوسان جفت ارز های مختلف فارکس متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال ، GBP / AUD معمولاً بیش از EUR / GBP و GBP / JPY بیش از EUR / USD و غیره نوسان دارند و غیره. از آنجا که نوسانات شما بر اساس کدام جفت ارزی معامله می شود متفاوت است ، می توانید تنظیمات دوره را برای بهبود کارایی سیگنال تصادفی براساس عملکرد قیمت جفت ارزی تغییر دهید.

   

  اندیکاتور استو کاستیک یکی از فاکتور های تاثیر گذار در تحلیل بورس است. شما میتوانید با فرا گیری دوره های آکادمی تبریز فایننس نظیر دوره بورس اوراق بهادار و دیگر دوره ها، بتوانید تحلیل جامع در نوسانات بورس و معاملات آن داشته باشید جهت اطلاعات بیشتر از طریق واتس اپ با پشتیبانی همراه ما باشید.

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  adminn

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.