تبریز فایننس

ارز دیجیتال سولانا و معرفی ویژگی های برجسته آن

ارزدیجتال سولانا
 • ارز دیجیتال سولانا چیست؟

  ارز دیجیتال سولانا یک پروژه اوپن سورس بسیار کاربردی است که از فناوری بلاک چین برای ارائه راه حل های مالی غیر متمرکز (DeFi) پشتیبانی می کند.این پروژه همیشه سعی داشته با حفظ امنیت و تمرکز زدایی و همچنین افزایش سرعت تراکنشها مشکل مقایس پذیری شبکه بلاکچین را حل کند.

  ارز دیجیتال سولانا و تاریخچه آن

  کارکنان پیشین شرکت­ های اینتل ، دراپ باکس و کوالکام در سال 2017 اقدام به تاسیس شبکه غیر متمرکز و تحت وب سولانا کردند.همانطور که گفته شد این شبکه بلاکچین برای اینکه مشکل مقیاس پذیری حل شود شروع به عرضه ارز دیجیتال سولانا کرد و بعد ها با نماد (SOL)در بازار ارز دیجیتال خرید و فروش شد.

  ارز دیجیتال سولانا برای اینکه بتواند با دیگر ارز های بازار ارز دیجیتال رقابت کند از تکنولوژی و الگوریتم های بروز دنیا استفاده میکند . دراین بخش از مقاله قصد داریم تا درباره فناوری های برجسته این ارز دیجیتال را باهم بررسی کنیم.

  ارز دیجیتال سولانا و اثبات تاریخچه (Proof of History)

  تکنولژی اثبات تاریخچه(POH) برای حل مسئله زمان ، برای بلاکچین ها طراحی شده است که در ارز دیجیتال سولانا این تکنولوژی هسته مرکزی برای حل مشکل مقیاس پذیری مورد استفاده قرار می گیرد.

  برای پایان دادن به اجماع در شبکه و تولید بلاک و عرضه ارز دیجیتال سولانا و همچنین برای حل توابع تاخیر قابل تایید (VDF) از اعتبارسنج های شبکه سولانا استفاده میکنند .

  اعتبارسنج های شبکه سولانا ، با کمک گیری از  یک هسته در سی پی یو این توابع را با پشت سر گذاشتن مراحلی ، توابع تاخیر قابل تایید (VDF) را حل میکنند.

  ارز دیجیتال سولانا و الگوریتم اجماع این ارز دیجیتال

  در شبکه­ های پایه بلاکچین­، اجماع شبکه از طریق  ارتباط گره ها با یکدیگر و انتقال داده ­ها اتفاق می افتد. بنابراین اگر شبکه دارای مشکلات باشد این اجماع به درستی صورت نمیگرد.این ارز دیجیتال برای حل این مشکل از راه حل تحمل خطای بیزانس استفاده می کند .

  البته برای این موضوع در ارز های دیگر از روشهای متنوع دیگری استفاده می شود.نحوه عملکرد تحمل خطای بیزانس اینگونه است کهگره های اصلی و رهبر از طریق امضاهای کلید دریافتی تایید میکنند که اطلاعات و داده ها از گره همتا دریافت شده است.و از این طریق تایید تراکنش ها رادر ظاهر اعمال می شود.

  ارزدیجیتال سولانا

  ارز دیجیتال سولانا و سی لول(SEALEVEL)

  سولانا برای تایید تراکنش ها از روش موازی استفاده میکند که یک روش نوین برای تایید تراکنشهاست.چون دیگر بلاکچینها معمولا از روش تک محوری برای این کار استفاده می کنند.الگوریتم موازی با این گونه عمل میکند که : با دریافت تمامی تراکنشهای غیر مرتبط در بلاکچین را پیدا میکند و در مرحله بعدی آنها را باروش موازی بررسی میکند.

  ارز دیجیتال سولانا و گلف استریم

  امروزه تاخیر در تایید تراکنش ها به مشکلی اساسی برای ارزها، مخصوصا اتریوم و بیت کوین تبدیل شده است طوریکه اتریوم 15 تراکنش و بیت کوین نیز فقط 7 تراکنش را میتواند در یک ثانیه ثبت کند .

  اما سولانا میتواند با استفاده از الگوریتم گلف استریم در هر ثانیه 50 هزار تراکنش را ثبت کند این یعنی در هر 400میلی ثانیه یک تراکنش ثبت شود که این یک رقم بی نظیر است . الگوریتم گلف با استفاده از استراتژی، تایید اعتبار سنجی تراکنش ، تراکنش کننده بعدی قبل از پایان تراکنش قبلی می تواند سرعتی فوق العاده برای تایید تراکنشها داشته باشد.

  ارز دیجیتال سولانا و بایگانی داده ها

  در شبکه بلاکچین سولانا از تکنولوژی اثبات تاریخچه برای بایگانی اطلاعات استفاده نمی شود بلکه این اطلاعات از طریق آرکایورها اطلاعات وداده های رمز نگاری شده را ذخیره و بایگانی میکنند.

  ارز دیجیتال سولانا و عرضه و تزریق آن به بازار

  این ارز که با سوزاندن کارمزدهای پرداختی، امنیت شبکه خود را تامین می کند.از طریق تکنولوژی اثبات سهام رمز ارز های خود را به بازار تزریق میکند.البته این سوزاندن کارمزدهای پرداختی ، تورم زدایی را از بین می برد و افراد بیشتر در اجماع رمز ارزها شرکت می کنند.

  ارز دیجیتال سولانا و کیف پولهایش

  اگر می خواهید امنیت بیشتری در ذخیره ارز دیجیتال داشته باشید می توانید از کیف پولهای سخت افزاری استفاده کنید .از کیف پولهای سخت افزار سولانا می توان به کیف پول ترزور و کیف پول لجر نانو اشاره نمود.

  ولی مشهورترین کیف پول برای این ارز دیجیتال، کیف پول تراست است .این کیف پول علاوه بر اینکه از ارز دیجیتال های دیگری نیز پشتیبانی می کند . یکی از کیف پولهایی است که به هنگام جابه جایی رمز ارزها کارمزد کمتری از کاربران می گیرد.

  ولی با اینکه کیف پولهای آنلاین سرعت خوبی در انجام معاملات و دسترسی راحت تر کاربر به رمز ارز را فراهم می کند ولی چون کلید خصوصی کاربر را در یک سیستم دیگر ذخیره می کند در بین سرمایه گذاران رایج نیست.

  صرافی های که ارز دیجیتال سولانا را پشتیبانی می کنند

  صرافیftx، صرافی okex، صرافی bilaxy وصرافی binance، از جمله صرافی هایی هستند که بستری علاوه بر  خرید و فروش ارز دیجیتال سولانا ، امکان ذخیره ارز دیجیتال در این صرافی ها ایجاد شده است.

  نوسانات قیمت ارز دیجیتال سولانا

  با در نظر گرفتن امکانات و تکنولوژی های  پیشرفته بلاک چین سولانا ، طی 5 ماه اخیر این ارز دیجیتال محبوبیت فوق العاده ای پیدا کرده طوریکه قیمت این ارز از 1.4 دلار به 57 دلار رسیده است که میتواند به عنوان یک افزایش قیمت عالی در تاریخچه این ارز دیجیتال ثبت شود

  امروز در 6 سپتامبر 2021 قیمت هر واحد از این ارز نزدیک 28 دلار معامله می شود.با توجه به اهداف و نوآوری های سولانا می توان پیش بینی کرد که این ارز دیجیتال از جایگاه کنونی خود نیز فراتر رود.

   

  یک دوره جامع و نوین برای ارز دیجیتال میتواند برای علاقه مندان بازار ارز دیجیتال تاثیر فوق العاده ای داشته باشد. آکادمی تبریز فایننسدر تلاش است تا با برگزاری دوره هایی چون دوره ارز دیجیتال ، دوره پرایس اکشن نوین و دیگر دوره ها اطلاعات و دانش کافی جهت ورود به بازار های مالی جهان را در اختیار شما قراردهید .

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  adminn

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.