تبریز فایننس

مفهوم ساده و جامع NFT در ارز دیجیتال و رابطه آن با دیفای

 • همه چیز درباره NFT(ان اف تی ها)

  نوعی دارایی غیر مثلی می باشد،غیر مثلی به عبارت ساده یعنی غیرقابل تعویض بودن . فرض کنید شما بلیط بازی فوتبال دارید اگر 3 نوع بلیط طبقه بالا ،پایین،وسط داشته باشیم تمام بلیط های طبقه پایین نسبت به یکدیگر مثلی حساب می شوند.اما نسبت به بلیط های طبقه بالا غیرمثلی به حساب می آید.

  به عنوان مثال دیگر،لپ تاپ،تلفن همراه ،خودرو اقلام غیرمثلی هستند چرا که اگر خودرو خود را اگر به کسی امانت می دهید حتما باید همان خودرو را برای شما برگرداند و شما خودروی دیگر را قبول نمی کنید .اما در حالت کلی این مثال ها نسبی هستند و بسته به دیدگاه ما افراد دارد.

  در حالت کلی توکن مثلی ،یعنی دارایی های قابل تعویض پذیری و توکن غیرمثلی یعنی دارایی های غیرقابل تعویض پذیر می باشند.

  که در تصویر زیر کامل می توانید مطلب را درک کنید:

   

   درباره NFT ها و دیفای بیشتر بدانید

   

  دیفای(سیستم مالی غیرمتمرکز):

  همانطور که می دانید بازار مالی سنتی که کنترل و تصمیمات و حل اختلاف آنها به طور متمرکز در اختیار افراد خاصی است و نیاز به وجود نهادهای متمرکز مانند بانک هستند .

  اما سیستم دیفای کدهای کامپیوتری هستند که هرگونه کنترل و نظارت بر دارایی را برای کاربران خود به ارمغان می آورند ، که این به علت کاهش هزینه ها و کامزدها به نفع کاربران می باشد.

  NFTها روز به روز طرفداران زیادی را به خود جذب می کنند و رشدش رو به افزایش است و با تمام کم و کاستی ها در مسیر ارزهای دیجیتال راه موفقیت را پیش گرفته است.

  قراردادهای هوشمند است، از دیگر علل ها می توان به بازارسازهای خودکار ،استیبل کوین های الگوNFT یکی از علل های رشد
  و استراتژی های کشت سود می توان اشاره کرد.

  تفاوت قرارداد هوشمند و قرارداد عادی:

  قرارداد هوشمند اعتماد طرفین بدون واسطه با استفاده از فناوری بلاک چین می باشد اما در قراردادهای معمولی ما نیاز به واسطه مورد اطمینان داریم که این واسطه می تواند شخص ،بانک ، دولت و … باشد مثل املاک در اجاره ملک.

  فناوری بلاک چین:

  کدی فعال روی بلاک چین می باشد.

  الگوریتم بازارسازهای خودکار:

  به حذف دفاتر سنتی و جایگزینی این الگوریتم برای ثبت سفارش خرید و فروش گفته می شود و همانطور که از اسمش پیداست از الگوریتم ریاضی (یازارساز+خودکار)استفاده شده است.

  استیبل کوین:

  وسیله ای برای مبادله و کاهش نوسانات قیمت طراحی شده است و به یک دارایی ثابت وابسته است مثل طلا یا ارز فیزیکی، که بتوان قیمت معینی تعیین کرد و به توافق رسید.

   

  رابطه سمی بین NFT و دیفای

  دیفای به حدی از اشباع از لحاظ قابلیت مثلی بودن(قابل تعویض بودن) رسیده است و مالکیت می تواند به حدی  شخصی شود که در عمل استفاده از NFT ها به جای آن منطقی باشد.

  علاوه بر نیاز دنیای دیفای به پروتکل های NFT ، NFT ها  در حال هم مسیر شدن با دیفای است.

  همکاری و ادغام NFT ها و دیفای به از بین بردن تعریف غیرمثلی منجر می شود.

  و در نهایت برگ برنده برای کسی است که پلی بین این دو ایجاد کند و محصولی از ترکیب این دو به وجود بیاورد.به عنوان مثال بازی اکسی اینفینیتی(Axie infinity)

  کاربران گرامی اگر می خواهید درباره NFT ها بیشتر بدانید می توانید در دوره ارزدیجیتال تبریز فایننس شرکت کنید و از NFTها کسب درآمد دلاری داشته باشید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  adminn

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.