تبریز فایننس

تحلیل سنتیمنتال

تحلیل سنتیمنتال
 • روش تحلیل سنتیمنتال چیست وچه ویژگی هایی دارد ؟

   

  روش‌های تحلیلی زیادی در اقتصاد و بازار های مالی وجود دارد.علاوه بر تحلیل فاندامنتال ، تحلیل تکنیکال و تابلوخوانی که به عنوان معروف‌ترین روش‌های تحلیلی برای بازار‌های مالی از جمله بازار بورس سهام میتوان نام برد اما با پیشرفت بازار های مالی روش های تجزیه و تحلیل نیز جامع تر و گسترده تر شده اند. یکی از این روش ها روش سنتیمنتال است که به تازگی توجه زیادی را به خود جلب کرده است .

   

  این روش بر اساس علم اقتصاد و روانشناسی بازار (مالی رفتاری) بنا شده است .

  روش سنتیمنتال روش‌های اقتصاد کلاسیک را منسوخ شده میداند.در این مقاله از لحاظ علمی تحلیل سنتیمنتال را بررسی خواهیم کرد .روش سنتیمنتال روشی است که چه در دوره رکود و چه در دوره پیشرفت به شما کمک میکند که همیشه یک گام جلوتر از بقیه معامله گران یا سرمایه داران باشید .

   

  در روش سنتیمنتال شما میتوانید حرکات معامله‌گران بزرگ و حرفه‌ای بازار را شناسایی کنید.
  دراین تحلیل شما میتوانید زبان قیمت و نوسانات یک سهم یا ارزرا عمیقا بفهمید و درک کنید.

   

  در آکادمی تبریز فایننس تمامی روش های تحلیل نظیر روش سنتیمنتال و دوره ارز دیجیتال و دوره های دیگر تدریس میشود.

   

  دانش اقتصاد نوین در تحلیل سنتیمنال چیست چه نقشی دارد؟

  رکن اساسی تحلیل سنتیمنتال دانش اقتصاد نوین است . بعد از سال 2000 و با رشد بازارهای مالی و نقدینگی و عمق معاملات فوق العاده بالای بازارهای مختلف، سیاست‌ها و ترفندهای جدید و راهکارهای جدیدی در دانش اقتصاد تشکیل شدند که منجر به تغییر تعاریف قدیمی اقتصاد شد.

   

   

  تحلیل سنتیمنتال

   

   

   

  مثلاً در علم اقتصاد سنتی همه به این معتقد بودند که وقتی عرضه در بازار زیاد شود موجب کاهش و ارزانتر شدن قیمت آن سهم می شود و هرگاه تقاضا زیاد شود قیمت هم بالا خواهد رفت اما در دانش اقتصاد نوین هر نوع عرضه‌ای باعث ارزان تر شدن قیمت نخواهد شد و هر تقاضایی منجر به بالا رفتن قیمت نیست.

   

  روش تحلیل سنتیمنتال روشی است که ما را از روش های تجزیه و تحلیل دیگر بی نیاز میکند و به هیچگونه ابزاری نیاز نداریم وما تنها با نگاه کردن به وضعیت چارت متوجه مواردی چون: زمان ورود به معاملات.

  زمان خروج از ان معامله.چگونه بیشترین سود را از سرمایه ببریم.چگونه کمترین خواب سرمایه را تجربه کنیم و….

   

  همین مورد باعث جذابیت روش تجزیه و تحلیل سنتیمنتال شده است که افراد میتوانند با ساده ترین چیزها موفق ترین معامله ها را انجام دهند.

  فراگیری این روش تجزیه تحلیل کمتر از 6 ماه است که پس از یادگیری میتواند سود 70 درصدی را به همراه داشته باشد.
  در روش سنتیمنتال تنها چیزی که مورد توجه قرار می‌گیرد چارت خالی قیمت است و تحلیلگر تمامی مطالب بالا را در کمتر از 5 ثانیه متوجه شود.

   

  تفاوت پرایس اکشن و تحلیل سنتیمنتال در چیست؟

  همه میدانیم که در پرایس اکشن هم ما با چارت و قیمت سر و کارداریم ولی در پرایس اکشن مواردی چون مقاومت و حمایت دینامیکی و الگوهای کندل در نظر گرفته میشود که به هیچ گونه از این ها در تحلیل سنتیمنتال وجود ندارد و تجزیه و تحلیل ها به شکل ساده انجام میگیرد.

   

   

  تحلیل سنتیمنتال

   

  نحوه عملکرد در تحلیل سنتیمنتال

  در مباحث بالا با تعاریف و ویژگی های تحلیل سنتیمنتال آشنا شدیم.در تحلیل سنتیمنتال باید در دنبال 4 موضوع اساسی باشیم:

  • چه کسانی در بازار مالی ما وجود دارند
  • این افراد چه اندازه سرمایه را وارد بازار کرده اند.
  • این سرمایه در کدام جهت است .
  • این سرمایه تا چه حد در بازار خواهد ماند.

   

  در این نوع تجزیه تحلیل چیزی به نام حد سود وجود ندارد و تریدر تا زمانیکه نشانه های ضعف را نبیند رد معامله حضور خواهد داشت.

  در آخرباید بدانیم که این نوع تجزیه تحلیل مخصوص هیچ گونه بازار مالی نیست و میتوان در تمامی بازارهای معامله گر از آن استفاده کرد.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  adminn

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.