تبریز فایننس

فروش و برداشت ارز دیجیتال در Coinbase pro

فروش و برداشت ارز دیجیتال در Coinbase pro

در این مقاله قرار است به این موضوع بپردازیم که چطور می توانید فروش و برداشت ارز دیجیتال در Coinbase pro را در حساب کاربری Coinbase خود انجام دهید و سرمایه ی خود را به حساب بانکی یا حساب PayPal خود منتقل کنید. اگر شما طرفدار هلدکردن ارزهای دیجیتال برای مدت طولانی نیستید و می خواهید آنها را زودتر به پول تبدیل کنید، این راهنمای مقدماتی به درد شما می خورد.

 

 

اولین روشی که قرار است آن را توضیح دهیم فروش بیت کوین از طریق Coinbase است. وارد پورتفوی خود می شوید و می بینید که مقداری بیت کوین وجود دارد که می خواهید آن را از حساب خود خارج و به پول تبدیل کنید. قبل از اینکه بتوانید حساب خود را خالی کنید، اول باید بیت کوین خود را بفروشید و آن را به ارز انتخابی خود تبدیل کنید. اگر به قسمت بالای صفحه برگردید و روی گزینه «trade» کلیک کنید و بعد گزینه «sell» را انتخاب کنید، اول از همه از شما می پرسد که می خواهید چه نوع ارز دیجیتالی را بفروشید.

 

فروش و برداشت ارز دیجیتال در Coinbase pro

 

 

اگر می خواهید نوع دیگری از ارزهای دیجیتال را بفروشید، باید روی فلش کلیک کنید تا گزینه های دیگر را ببینید، ولی واضح است که برای این کار باید حساب فعالی داشته باشید. میتوانید بیت کوین را بفروشید و بعد از شما سؤال می شود که می خواهید دارایی شما به چه ارزی تبدیل یا به چه کیف پولی منتقل شود؟ شما فرصت انتخاب کیف پول یورو، پوند انگلیس، دلار آمریکا و گزینه های دیگر با توجه به محل زندگی خود را دارید.

 

 

 

پس اگر مقداری بیت کوین داشته باشید و بخواهید آن را به کیف پول دلاری خود منتقل کنید، از شما پرسیده می شود که دوست دارید آن را به چه قیمتی بفروشید. در قسمت پایین صفحه، شما می توانید میزان بیت کوین موجود خود را مشاهده کنید و مشخص کنید که همه یا بخشی از آن را که به صورت دستی وارد می کنید قصد دارید بفروشید. بعدا میتوانید دوباره این میزان پول حاصل از فروش بیت کوین را مجددا به بیت کوین تبدیل کنید.

 

 

هر وقت آماده بودید می توانید روی گزینه  «preview sel» کلیک کنید. در این قسمت به شما نشان داده میشود که در حال چه کاری هستید؛ میزان بیت کوینی که می خواهید بفروشید نمایش داده میشود. نشان داده می شود که دارایی خود را به کجا منتقل می کنید و ارز انتخابی شما چیست و در آخر قیمت نیز نمایش داده می شود. زمانی که شما در Coinbase هستید، در واقع دارید یک قیمت گذاری یا ثبت سفارش انجام می دهید.

 

 

این به آن معناست که شما می خواهید به نرخ فعلی بازار ارز خود را بفروشید و در واقع نرخ فعلی بازار را تأیید می کنید. و ممکن است شما پول کمتری به ازای بیت کوین خود دریافت کنید. این به خاطر منفعت آنهاست. اگر روی «Coinbase fee question mark» کلیک کنید، خواهید دید که باید میزان قابل توجهی کارمزد برای فروش خود بپردازید. بسته به میزان تراکنش شما، مقدار کارمزد نیز تغییر می کند، پس ممکن است افزایش آن شیب زیادی داشته باشد.

 

به طور خلاصه توضیح می دهم که چگونه با استفاده از روشی دیگر می توانید این میزان کارمزد را کاهش دهید. اگر از سفارش فروش فعلی خود راضی هستید می توانید در همین مرحله گزینه «sell now» را انتخاب کنید. زمانی که پرداخت کامل شود، میزان دارایی موردنظر به کیف پول دلاری شما منتقل می شود و شما از آنجا می توانید کیف پول خود را خالی کنید. برای برداشت از کیف پول باید حساب بانکی خود را به کیف پول لینک کنید.

 

 

برای این کار باید گزینه «settings» و بعد «payment methods» را انتخاب کنید تا حساب بانکی جدیدی را به کیف پول خود پیوند دهید. اگر شما ساکن انگلستان هستید، می توانید پول را به حساب PayPal، حساب بانکی یورو یا حساب هر بانک انگلیسی دیگری منتقل کنید. همچنین می توانید کارت اعتباری یا حساب Swift تعریف کنید. فقط توجه داشته باشید که کشورهای دیگر شرایط متفاوتی دارند و همگی از PayPal پشتیبانی نمی کنند.

 

زمانی که می خواهید حسابهای بانکی جدیدی را لینک کنید، ممکن است از شما خواسته شود که مقدار کمی را به حساب منتقل کنید تا هویت شما مشخص شود. حتما از کدی که روی صفحه نمایش داده میشود به درستی استفاده کنید تا حساب بانکی شما به حساب Coinbase منتقل شود.

 

پس فروش از طریق Coinbase کار راحتی است، ولی همان طور که گفتم نرخ کارمزد کمی بالاست. اگر بخواهید بیت کوین خود را به قیمت بالاتری بفروشید و هیچ عجله ای برای فروش آن نداشته باشید چه؟ راه دیگری هم وجود دارد و آن استفاده از Coinbase Pro است. تنها برتری Coinbase Pro کارمزد کمتر آن نیست، بلکه این است که شما می توانید سرمایه خود را به صورت کاملا رایگان از Coinbase به Coinbase Pro منتقل کنید.

 

 

برعکس Blockchain.info که در آن برای انتقال پول به صرافی باید هزینه بپردازید. پس اگر قصد استفاده از Coinbase pro را دارید و از قبل هم یک حساب کاربری در Coinbase دارید، با استفاده از همان مدارک Coinbase میتوانید وارد Coinbase Pro نیز بشوید. در Coinbase Pro اولین کاری که باید انجام دهید، واریز و سپرده گذاری بیت کوین های خودتان است تا بتوانید آنها را بفروشید.

 

 

شما می توانید با کلیک روی گزینه deposit در سمت چپ پلتفرم این کار را انجام دهید. بعد از آن از شما پرسیده می شود که می خواهید چه نوع رمزارز یا دارایی ای را در Coinbase Pro سپرده کنید.

 

فروش و برداشت ارز دیجیتال در Coinbase pro

 

در این مثال من قرار است بیت کوین سپرده کنم ولی می توان این کار را با اتریوم، ریپل یا بیت کوین گش نیز انجام داد. بعد باید انتخاب کنید که می خواهید بیت کوین خود را از کجا برداشت کنید. می توانید این کار را از طریق یک آدرس رمزارز خارجی یا از خود Coinbase انجام دهید.

 

فروش و برداشت ارز دیجیتال در Coinbase pro

 

Depealt ETO این کار بدون معطلی و کاملا رایگان انجام می شود. پس اگر این کار را انجام دهید، ارز از Coinbase حذف می شود و به صورت خودکار به پور تفوی شما در اینجا منتقل می شود. بعد باید میزان بیت کوینی که می خواهید منتقل کنید را وارد و یا روی گزینه Max کلیک کنید. بعد مقدار موجود برای سپرده گذاری نیز نشان داده می شود. میزان کارمزد که صفر است و محدوده در نظر گرفته شده برای شما که نامحدود است نیز نمایش داده می شود.

 

 

زمان موردنیاز که آنی است نیز درج شده است. پس بیایید با هم این سرمایه را سپرده گذاری کنیم. حالا به نظر می آید که فرایند کامل شده است و اگر من روی گزینه ی «done» کلیک کنم و به پورتفوی خود مراجعه کنم، می بینم که این میزان به بخش سپرده های من اضافه شده است.

 

فروش و برداشت ارز دیجیتال در Coinbase pro

 

حال که سرمایه خود را سپرده کرده ایم، آماده خرید و فروش هستیم، ولی اول باید بازار موردنظر خود را انتخاب کنیم. باید روی دکمه زیر در بخش «Select Market» کلیک کنید. بازاری که ما در حال حاضر با آن کار می کنیم بازار بیت کوین است و می توانیم بیت کوین را با دلار مبادله کنیم، ولی همان طور که می بینید می توانید بسیاری از بازارهای دیگر را نیز انتخاب کنید. من می خواهم بیت کوین های خود را به ازای دلار آمریکا بفروشم.

 

وقتی که این بازار را انتخاب کنید، بعد می توانید به سراغ مرحله فروش بروید و روی گزینه ی «sell» کلیک کنید و بعد نوع سفارش خود را مشخص کنید. شما می توانید سفارش بازار، محدود و یا حد ضرر را انتخاب کنید. من برای این آموزش گزینه ساده تر یعنی سفارش بازار را انتخاب می کنم. ولی شما میتوانید با انتخاب سفارش محدود و تعیین قیمت مدنظر خود پول بیشتری ذخیره کنید.

 

اگر سفارش بازار را انتخاب کنید، بهترین قیمت موجود در بازار برای شما انتخاب می شود. شما میتوانید میزان ارزی که میخواهید بفروشید را وارد کنید و یا با انتخاب گزینهی max تمام بیت کوین حساب شما انتخاب می شود. در حال حاضر کارمزد برای سفارشات زیر ۱۰۰۰۰۰ دلار ۰.۵٪ است.

 

فروش و برداشت ارز دیجیتال در Coinbase pro

 

 

این جدول نرخ کارمزدها با توجه به میزان خرید و فروش بیشتر از ۵۰۰۰۰۰ دلار و انواع مختلف سفارش است. همان طور که مشاهده می کنید، با استفاده از Coinbase Pro می توانید پول خوبی ذخیره کنید. وقتی از سفارش خود مطمئن شدید می توانید کلیک کنید تا سفارش فروش را ثبت کنید. سفارش خرید اگر از نوع سفارش بازار باشد، بلافاصله انجام می شود. بعد باید مقدار موجودی دلاری خود را در بخش balance مشاهده کنید. وقتی موجودی دلاری شما افزایش یافت می توانید پول خود را برداشت کنید.

 

وقتی گزینه Withdraw را انتخاب کنید، لینکی به حساب بانکی شما نمایش داده می شود. اگر انتقال پول از طریق بانک آمریکا را انتخاب کنید، باید میزان پول موردنظر خود را وارد کرده و بعد مشاهده می کنید که نرخ کارمزد صفر است. فرایند انتقال پول احتمالا یک روز کاری طول می کشد. در این قسمت نیز درج شده است که انتقال پول از پور تفوی شما به حساب بانکی تان تا یک روز دیگر انجام میشود.

 

بعد ایمیلی دریافت می کنید که نوشته است فرایند انتقال پول شما آغاز شده است. اگر از قبل حساب بانکی تان را لینک نکرده بودید، توضیح می دهم که چگونه این کار را از طریق Coinbase Pro انجام دهید.

 

فروش و برداشت ارز دیجیتال در Coinbase pro

 

اگر به قسمت profile information و بعد banking بروید، در اینجا می توانید حساب جدید خود را لینک کنید. شما می توانید حساب بانکی سوئیس، آمریکا و یورو را اضافه کنید. ولی اگر بخواهید پول خود را به PayPal بفرستید چطور؟ قرار است توضیح دهم که چطور می توانید این کار را انجام دهید. اگر دوباره به بخش برداشت پول بروید و دلار آمریکا را انتخاب کنید، این بار مجبورید سرمایه خود را به Coinbase انتقال دهید.

 

 

همان طور که میدانید، این نوع انتقالها آنی و به صورت رایگان انجام می پذیرند. وقتی این گزینه را انتخاب کنید خودتان می بینید که این فرایند در لحظه انجام می پذیرد و کارمزد نیز ندارد. گزینه ی Withdraw را انتخاب کنید، بعد done را بزنید و بلافاصله به حساب Coinbase خود بروید و ببینید که موجودی دلاری به حساب کاربری شما منتقل شده است. حال می توانید پول خود را برداشت کنید و در بخش انواع حساب بانکی می بینید که گزینه PayPal نیز وجود دارد.

 

 

بعد می توانید میزان پولی که می خواهید برداشت کنید را وارد کنید و برای ادامه کلیک کنید. سپس روی گزینه Confirm بزنید و تمام! درخواست شما انجام می شود. حال دوباره باید ایمیلی دریافت کنید که به شما می گوید فرایند برداشت شما از Coinbase آغاز شده است و این تراکنش در عرض کمتر از یک دقیقه انجام می شود. پس همانطور که مشاهده کردید، دو روش ساده برای فروش بیت کوین و برداشت پول از طریق درگاه Coinbase وجود دارد.

 

 

کلام آخر

در این مقاله سعی داشتیم تا کاملا به صورت مختصر و مفید ،نحوه فروش و برداشت ارز دیجیتال در Coinbase pro را با هم آنالیز و تحلیل کنیم . آموختن این مطلب می تواند ، سرعت خرید و فروش و انجام معاملات شما را زیاد تر کند.

 

آکادمی تبریز فایننس در تلاش است تا با برگزاری دوره هایی چون دوره ارز دیجیتال ، دوره پرایس اکشن نوین و دیگر دوره ها اطلاعات و دانش کافی جهت ورود به بازار های مالی جهان را در اختیار شما قرار دهید.با شرکت در دوره های تبریز فایننس می توانید مثل آب خوردن بازار های مالی را تحلیل کرده و سرمایه خود را گسترش دهید.

 

همچنین اگر شما علاقه مند به سرمایه گذاری در بازار جهانی فارکس هستید ، می توانید با استفاده از آموزش ها و مقالات رایگان ارز دیجیتال در وب سایت تبریز فایننس ، تمامی اصطلاحات و دانش اولیه جهت ورود به این بازار را فرا بگیرید و سپس با شرکت در دوره ارز دیجیتال تبریز فایننس ، سرمایه گذاری بی نظیری را در بازار کریپتو ثبت کنید. تبریز فایننس شما را به یک تریدر حرفه ای تبدیل می کند !

 

 

 

 

adminn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *