تبریز فایننس

وضعیت بورس در نیمه دوم شهریور چگونه خواهد بود؟

وضعیت بورس در نیمه دوم شهریور
 •  

  وضعیت بورس در نیمه دوم شهریور : توسط گزارشی از ایرنا، «علیرضا تاج بر» به افت سه روز اخیر شاخص بورس و ترس سهامدران بورس اوراق بهادار از روند فعلی بازار سهام اشاره کرد . طبق گفته وی: اینکه سهمداران بورس از روند اصلاحی واهمه دارند امری طبیعی است و سهامداران نمیتوانند دید خوشبینانه ای دراین دوره کوتاه مدت برای سرمایه گذاری در این بازار داشته باشند.

  وی افزود با اینکه بازار بورس رشد ۴۰ درصدی در دوماه اخیر داشته است و احتمال دارد که شاخص بورس برای مدتی وارد مدار اصلاحی شود.پس چیزی که سهامداران باید در نظر داشته باشند این است که با توجه به وضعیت بنیادی اقتصاد کشور و شرایط بازار های موازی و هم چنین وضعیت فعلی بازار سهام خطر چندانی نمیتواند این روند صعودی و معاملات سهامداران را تهدیدو یا مختل کند.

   

  وضعیت بورس در نیمه دوم شهریور تاج افزود:

  نباید سهامداران انتظار داشته باشند که روند صعودی بازار باشتاب زیادی به صورت ممتد ادامه پیدا کند زیرا اگر بازار در روند صعودی باشد حتما در بلند مدت نیازمند روند اصلاحی خواهد بود.

  بهترین زمان برای جابجایی سهام سهامداران،اصلاح شاخص بورس خواهد بود
  این تحلیل گر بورس گفت:معمولا سهامداران در زمان اصلاح بازار بورس اقدام به جابجایی سهام و معاملات میکنند.
  اگر روند صعودی ادامه پیدا کند سهامداران بورس فرصتی برای خرید نخواهند داشت؛بنابراین فقط در زمان اصلاح بازار است که سهامداران تمایل به خرید سهم دارند زیرا در آن زمان میتوانند سهام ارزنده بازار را با قیمت پایین بخرند.

  وی اشاره داشت که روند اصلاحی فعلی بازارموقتی است وادامه دار نخواهد بود.طبق گفته ها بازار به مرورو انتشار گزارش ۶ ماهه شرکت های صادرات محور و ثبت نرخ دلار ،به روند تعادلی برسد که احتمال روند صعودی سهام سهامداران بازاربورس خواهیم بود.
  بنابراین از نیمه دوم شهریور سهامداران شاهد تبدیل روند تعادلی به روند صعودی خواهند بود.دوباره از ان زمان سود آوری خوبی را از سهام های خود خواهند داشت.

  تاج باور دارد که شرکت هایی در بورس وجود دارد که در حال صادرات هستند و درامد دلاری دارند.سهامداران این شرکت ها شاهد رشد بی نظیر سهام این شرکت خواهند بود.

  تاج بر به تصمیمات اتخاذ شده دولت سیزدهم و تیم اقتصادی آن به بازار بورس اشاره کرد تیم اقتصادی دولت سیزدهم بارها در مورد بورس صحبت کرده است که میتواند تاثیر بسزایی در بازارداشته باشد و باید این اتفاق مهم را به فال نیک گرفت .

  ایشان افزودند: تیم اقتصادی دولت سیزدهم برای اجرایی کردن اقداماتش باید ابتدا توجه بیشتری نسبت به اعتماد سهامداران و بورس به اقتصاد ملی داشته باشد و حساسیت ها در خصوص بهبود وضعیت فعلی بازار بیشتر شود .

  سهامداران نباید از ارزش سهام برتر غافل شوند

  تاج بر افزود سهام برتر مثل شرکت های فلزات اساسی،پتروشیمی و معدنی که درآمدشان بر اساس دلار است به دلیل موضوعات برجام،نرخ فعلی دلارو قیمت های جهانی مقاصد مهمی برای سرمایه گزاری سهامداران تلقی میشوند .

  اما در صورت گشایش برجام شرکت های بانکی و خودرو سازی که رشد سهام خوبی نداشته اند میتوانند بهترین مسیر برای سرمایه گزاری سهامداران در بازار بورس باشند .

  ‌‌‌‌ اخباربه روز بورس میتواند روند تاثیر گذاری برای علاقه مندان یا سهامدارانی که قصد سرمایه گذاری خوب در بازار بورس را دارند داشته باشد .
  آکادمی تبریز فایننس با قردادن بخشی از وبسایت خود به عنوان اخبار ، اخبارتازه و داغ انواع بازار های مالی که میتواند در روند تصمیم گیری شما تاثیر داشته باشد را در اختیار شما کاربران و علاقه مندان قرار می دهد.

   

  اگر میخواهید در بازار بورس اوراق بهادار فعالیت کنید می توانید به صورت تخصصی بازار بورس را یاد بگیرید و در بورس اوراق بهادار معامله کنید. تبریز فایننس برگزار کننده بهترین دوره بورس اوراق بهادار در تبریز است که توسط اساتید کار کشته بازار سرمایه به برگزاری کلاس ها می پردازد

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  adminn

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.