تبریز فایننس

اندیکاتور RSI

اندیکاتور RSI
 • اندیکاتور شاخص ساز RSI همه کاره ترین نوسان گیر قیمت است که تاکنون نوشته شده است. این به دلیل فرمول منحصر به فرد آن است که قیمت فعلی را با قیمت دوره x مقایسه می کند. عملکرد این اسیلاتور از اکثر اسیلاتورها بهتر است زیرا در بیشتر شرایط بازار می توان از آن استفاده کرد ، نه فقط در شرایط خاص بازار .

  این نوسان گیر مانند MACD در دسته اسیلاتور ها جای می گیرد زیرا دربین دو بازه  0 و100 نوسان میکند ، دو سطح 30 , 70 به طرتیب به عنوان سطوح اشباع فروش و خرید در نظر گرفته مشود.به طور کلی هرگاه مقدرار RSI کمتر از 30 شود به این معناست که در ان بازه زمانی شاهد فروش بیش از حد هستیم و اگر مقدار اسیلاتور بیشتر از 70 باشد یعنی شاهد خرید بیش از حد هستیم و در نهایت در این محدوده های بیشینه شاهد تغییر روند خواهیم بود .

  نکته ای که در مورد RSI باید به آن توجه نمود این است که ممکن است خروج RSI از مناطق اشباع، بدون افت یا صعود قیمت و فقط با نوسان قیمتی صورت بگیرد .

  ار اس ای

  یکی دیگر از کاربردهای جالب اسیلاتو RSI  که به کاربردن خود میدهد خطوط روند همراه با این اندیکاتور می باشد.

  به عبارتی به همان شکل که خطوط روند را در مورد قیمت استفاده می کنیم به طریق مشابه می توان همان خطوط را در مورد RSI نیز استفاده کرد .

  از آنجا که RSI می تواند با تنظیمات مختلف دوره تنظیم شود ، می تواند برای همه سبک های تجاری مفید باشد. با این حال ، این یک شاخص تجارت کوتاه مدت است و نه یک شاخص بلند مدت.

  ار اس ای RSI  همچنین می تواند با سایر شاخص های اصلی یا در همان صفحه یا صفحه های زیر یکدیگر برای تجزیه و تحلیل مقایسه استفاده شود. این روش های مختلفی را برای استفاده از شاخص ها برای سفارشی کردن شاخص های شما متناسب با سبک تجارت و روند تجارت شما فراهم می کند.

  نکته ی پایانی که باید به ان اشاره کرد درمورد استفاده از دو اسیلاتور به طور همزمان به منظور کاستن از خطاهای رایج در اسیلاتورها است که بجای استفاده از هر یک از اسیلاتور ها باید استفاده کرد.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  adminn

  یک نظر

 • […] ادامه اندیکاتورهای مهم و تأثیرشان در تحلیل تکنیکال، به اندیکاتور RSI می‌پردازیم. RSI از انواع اسیلاتورها می‌باشد. مناطق […]

 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.