تبریز فایننس

معاملات پین بار در بازارهای رنج !

 • معاملات پین بار در بازارهای رنج : می توانیم بگوییم، زمانی که قیمتها ، سقفها و کفه های بالاتر درست نمی کنند و شروع معامله به صورت افقی بین سطح حمایت و مقاومت تعريف پذیر است. بازار رنج می باشد.

   

  معاملات پین بار در بازارهای رنج

  زمانی که متوجه شدیم بازار رفتار خود را تغییر می دهد باید تاکتیک های خود را تغییر داده و یک استراتژی معاملاتی اتخاذ کنیم که متناسب با شرایط جدید بازار باشند.

   

  برای تایید یک بازار رنج، باید حداقل دو برخورد از سطح حمایت یا مقاومت را جستجو کنیم و زمانی که دامنه رنج را شناسایی کردیم، زمانی که قیمتها به سطح حمایت می رسند و زمانی که قیمتها به سطح مقاومت نزدیک شوند، معامله آنها بسیار ساده میشود.

   

  در مثال زیر به یک نمونه از بازار رنج توجه کنید:

   

   

  معاملات پین بار در بازارهای رنج

   

   

   

  همانطور که می بینید، مادامی که قیمت ها به سطح حمایت یا مقاومت کلیدی نزدیک می شوند، یک فرصت برای خرید یا فروش بازار داریم، فقط باید منتظر یک تنظیمات معاملاتی رفتار قیمتی واضح مانند یک کندل استیک پین بار بمانیم.

  به تصویر زیر نگاه کنید:

   

  معاملات پین بار در بازارهای رنج

   

  تصویر بالا به ما سه فرصت معاملاتی را نشان می دهد، اجازه دهید تا توضیح دهیم که چگونه می توانید با موفقیت آن ها را معامله کنيد:

   

  ١- اولی یک پین بار است که از سطح حمایت طرد می شود. شما میتوانید پس از بسته شدن پین بار، سفارش خرید را اعمال کنید یا صبر کنید تا بازار ۵۰٪ محدوده بازگشت پین بار را لمس کند حد ضرر شما باید بالاتر از سطح حمایت و حد سود شما باید در نزدیکی سطح مقاومت قرار داده شود. ریسک به پاداش این معامله بسیار جذاب است.

   

  ۲ – دومین فرصت معاملاتی نزدیک سطح حمایت رخ می دهد شما یک سفارش خرید را بعد از بسته شدن پین بار قرار می دهید و حد ضرر شما باید پایین تر از سطح حمایت باشد. حد سود شما سطح مقاومت بعدی است.

  ٣ – تنظیمات سوم یک فرصت خرید واضح است؛ همانطور که می توانید ببینید بازار از سطح حمایت طرد شده است و یک پین بار برای اطلاع ما از اینکه خریداران هنوز وجود دارند و بازار به احتمال زیاد از سطح حمایت بالا میرود، شکل می گیرد.

   

  معامله گری با سطح حمایت و مقاومت مهم کلیدی، آسان ترین راه برای کسب درامد از بازارهای رنج است، اگر به شدت از این مناطق دور نشده باشد، هرگز سعی نکنید هر گونه تنظیمات معاملاتی اجرا کنید.

  استراتژی دوم در مورد معامله در جهت شکست سطوح مهم کلیدی یا انتظار برای بازگشت قیمت به نقطه شکست است و سپس شما به صورت کوتاه مدت یا بلند مدت وارد بازار می شوید
  مثال زیر را ببينيد:

   

   

  معاملات پین بار در بازارهای رنج

   

  شکل بالا یک بازار رنج را نشان می دهد، قیمت سطح حمایت را شکست و به نقطه شکست بازگشت، و تشکیل یک پین بار واضح نشان دهنده یک سیگنال با احتمال موفقیت بالا برای سیگنال فروش در بازار است. این چگونگی معامله گری معامله گران حرفه ای بر اساس این سیگنال رفتار قیمتی است.

   

  معاملات پین بار در بازارهای رنج و نحوه تایید سیگنال های پین بار با استفاده از اندیکاتورهای تکنیکال

   

  استفاده از اندیکاتورهای تکنیکال برای تایید ورودی های خود، احتمال سودآوری معاملاتتان را افزایش می دهد، به شما نمی گویم که باید بر روی اندیکاتورها برای تولید سیگنال تمرکز کنید، زیرا این کار هرگز کارساز نخواهد بود، اما اگر بتوانید استراتژی های رفتار قیمتی خود را با اندیکاتورهای مناسب ترکیب کنید، قادر خواهید بود که سیگنالها و بهترین تنظیمات را فیلتر کنید.

   

  یکی از بهترین اندیکاتورهایی که برای تابد ورودی ها در بازار رتج استفاده می کنم، اندیکاتور Bollinger Band است .این ابزار معاملاتی تکنیکال توسط john Bollinger توسعه یافت تا نوسانات بازار را اندازه گیری کند.

   

  این استراتژی بسیار ساده است، ما حمایت و مقاومت افقی را با شکست های کاذب Bollinger band بالا و پایین ادغام خواهیم کرد، اگر قیمت از سطوح گلبدی اصلی و باند طرد شود، یک تابید است که بازار از این سطوح بازگشت خواهد داشت.

  به یک مثال در زیر مراجعه کنید:

   

  معاملات پین بار در بازارهای رنج

   

  اگر به نمودار بالا نگاه کنید، متوجه خواهید شد که چگونه Bollinger band به عنوان یک حمایت و مقاومت پویا عمل می کند وقتی که بازار به باندهای بالا و پایین نزدیک می شود قیمت ها به شدت برمی گردند.

   

  بنابراین اگر می بینیم که یک پین بار از یک سطح کلید افقی و از باند طرد شده است، این یک تابید واضح برای خرید یا فروش بازار است.

  این استراتژی تابید، بسیار ساده است، و به شما کمک می کند تصمیم بگیرید که آیا باید یک معامله را انجام دهید و با آن را نادیده بگیرید، زیرا معامله گری تماما در مورد احساسات است، و گاهی شما یک سیگنال پین بار خوب را در محدوده رنج بازار پیدا می کنید، اما تصمیم گیری درباره آن را مشکل خواهید یافت.

  کاری که شما باید در این مورد انجام دهید ساده است، فقط Bollinger band را در نمودار خود قرار دهید و اگر دیدید که سیگنال از سطوح افقی و از باند طرد شده است به کاری که باید انجام دهید فکر نکنید.

   

  فقط معامله را اجرا کنید، حد ضرر و حدصود خود را قرار دهید و بعد از آن دور بمانید و اجازه دهید که بازار بقیه کار را انجام دهند.

  تصویر دیگری در زیر ببينيد:

   

   

  نمودار روزانه در بالا نشان میدهد که چگونه این اندیکاتور می تواند به ما کمک کند معاملات خود را با اطمینان انجام دهیم؟ شکست کاذب سطح مقاومت که توسط پین بار ساخته شد سیگنال قدرتمندی برای فروش در بازار است. این معامله با شکست کاذب گروه بالایی تایید شد.

   

  به یاد داشته باشید که این اندیکاتور تکنیکال به عنوان ابزار تایید در بازارهای رنج به کار میرود. از آن برای تولید سیگنال استفاده نکنید، همیشه در ترکیب با سطوح کلیدی افقی استفاده کنید و خواهید دید که این استراتژی چگونه بر روی حساب معاملاتی شما تاثیر خواهد گذاشت.

   

  در آخر، به شما توصیه می کنیم که این استراتژی ها را تا زمانی که می توانید پیش از باز کردن و تامین مالی در یک حساب معاملاتی ازمایشی تمرین کنید.

   

  آکادمی تبریز فایننس در تلاش است تا با برگزاری دوره هایی چون دوره فارکس ، دوره پرایس اکشن نوین و دیگر دوره ها اطلاعات و دانش کافی جهت ورود به بازار های مالی جهان را در اختیار شما قرار دهید.با شرکت در دوره های تبریز فایننس می توانید مثل آب خوردن بازار های مالی را تحلیل کرده و سرمایه خود را گسترش دهید.

   

  همچنین اگر شما علاقه مند به سرمایه گذاری در بازار جهانی فارکس هستید ، می توانید با استفاده از آموزش ها و مقالات رایگان فارکس در وب سایت تبریز فایننس ، تمامی اصطلاحات و دانش اولیه جهت ورود به این بازار را فرا بگیرید و سپس با شرکت در دوره فارکس تبریز فایننس ، سرمایه گذاری بی نظیری را در بازار فارکس ثبت کنید. تبریز فایننس شما را به یک تریدر حرفه ای تبدیل می کند !

   

   

   

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  adminn

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.