تبریز فایننس

نظر کارشناس بورس نسبت به روند اصلاحی شاخص

کارشناس بازار سرمایه
 • یکی از کارشناس بازار سرمایه با در نظر گرفتن عوامل تاثیرگذار در اصلاح اخیر شاخص کل بورس اظهار داشت :طبق گزارشات و پیش بینی ها و همچنین با در نظر گرفتن تورم های اخیر بازار ، بازار بورس اوراق بهادار ظرفیتی برای کاهش بیش از اندازه را ندارد.

  طبق اخبار اخیر بورس اوراق بهادار ، احسان عسگری اظهار داشت که سهام داران  از اصلاح اخیر شاخص کل بورس واهمه دارند وگفت: بعد از نوسان شدید بازار بورس اوراق بهادار  در سال ٩٩ ، این بازار از خرداد سال جاری وارد فاز صعودی شده است که در نهایت ، این بازار ارز دیجیتال از ابتدای شهریور ماه بازده حدود ۴۰ درصدی را تجربه کرده است.

  وی افزود : شاخص کل بورس بعد از بازده چهل درصدی خود وارد کانال نزولی شده است که این امر دلیل اصلی نگرانی بسیاری از سهامداران شده است،ولی چنین اتفاقاتی در یک بازار مالی چیز عادی است و سهامداران نباید از این موضوع ها ترسی داشته باشند.

  عسگری همچنین تاکید داشت که از نظر تکنیکالی در هر بازاری  اصلاح خواهیم داشت و بارها شاهد چنین اتفاقاتی در طیف گسترده ای از بازارهای مالی بوده ایم، وی همچنین گفت: .

  این کارشناس بازار سرمایه گفت: این روند اصلاحی شاخص کل بورس در صورتی رخ داده است که مسئولان کشوری خواستار تعیین قیمت سیمان در خارج از بورس کالا شده اند.

  بنابراین با توجه به این مسئله ، دوباره موضوع قیمت گذاری دستوری به میان آمد و باعث نگرانی سهامداران گروه سیمان  شد چون این مسئله باعث خروج احتمالی این محصول از بازار بورس خواهد شد .

  همچنان ایشان به تاثیرات برجام بر روند معاملات بورس اوراق بهادار اشاره داشت و در این موضوع گفت: در کنار موضوعات بیان شده ، موضوع برجام را نیز باید درنظر گرفت ، طبق گفته ها ،  احتمال اینکه ایران دوباره به مذاکرات خود دراین زمینه ادامه دهد خیلی زیاد است.

  عسگری نیز اشاره داشت که این خبر باعث شد که قیمت دلار ، بازار ارز دچار نوساتی شوند و در نتیجه سهام شاخص ساز و دلاری دچار روند اصلاحی شدند، واین مسئله باعث شد که  سهامداران برای اینکه بتوانند از ضرر و زیان های احتمالی جلوگیری کنند مجبور شدند به رفتارهای هیجانی روی بیاورند و تلاش به شناسایی سود بازار کنند .

  این کارشناس بازار سرمایه ،عامل  دیگری که باعث شدند این روند اصلاحی کنونی در معاملات بورس ایجاد شود اشاره داشت و بیان داشت: علاوه بر موضوعات گفته شده ، قیمت مواد پایه و معدنی در صنعت (کامودیتی ها) یکی از عوامل تشکیل دهنده این روند اصلاحی است ، چون این موضوع وابسته به قیمت های جهانی هست بنابراین بر معاملات بورسی تاثیر خواهد گذاشت و باعث ایجاد نوسان هایی در سهام شاخص ساز خواهد شد.

  وی اظهار داشت: اگر در بازار تحلیل منطقی نداشته باشیم . شاهد هیجان در بخش خرید و فروش شاهد خواهیم بود که این موضوع در بلند مدت اثر و نتیجه خود را ازدست می دهد،زیرا سهام داران در آینده نزدیک شاهد تعیین تکلیف بسیاری از این ریسک ها در بازار بورس اوراق بهادار خواهیم بود .

  هم چنین عسگری به سوال اینکه آیا این روند اصلاحی تا کی ادامه خواهد داشت پاسخ داد و گفت : با در نظر گرفتن انتظارات تورمی کشور، بازار بورس دیگر جایی برای کاهش بیش از حد نخواهد داشت.

  این کارشناس بازار سرمایه در این باره افزود  : علاوه بر موضوع تورم، ارزش دلار آزاد و نیمایی کاهش زیادی نداشته اند و قیمت های جهانی نیز به جز سنگ آهن تغییرات خاصی نداشته اند، بنابراین پیش بینی می شود که شرکت ها سودهای بی نظیری در بازار سرمایه داشته باشند.

  وی خاطرنشان شد که با نزدیک شدن به روزهای پایانی شهریور، انتظار می رود که شرکتها عملکرد خرید و فروش  خود را اعلام وانتشار کنند که پیش بینی می شود با منتشر شدن این گزارشها ، روند بازار به سمت تعادل و کمی رو به صعود حرکت کند.

  عسگری توصیه های به سهام داران کرده بودند و گفتند : سرمایه گذاران بورسی باید ارزش سهام های خود را بدانند و با تحلیل درست شروع به معاملات سهام در بازار بورس کنند، همچنین آنان نباید به هیچ عنوان تشکیل صف های خرید و فروش طولانی را ملاکی برای سهامداری بدانند.

  به گفته وی ، سهامداران باید با در نظر گرفتن سود سهام شرکت ها و آینده این سهام، نسبت به سرمایه گذاری در بازار و یا خرید این سهام اقدام کنند.

  وی افزود: پیشنهاد می شود ، سرمایه گذاران و سهامدارانی که دانش لازم را برای سرمایه گذاری و انتخاب سهام درست در این بازار ندارند، نباید اقدام به سرمایه گذاری مستقیم در این بازار کنند بلکه بهتر است با کمک سرمایه گذاری غیرمستقیم از معاملات هیجانی دور باشند.

  عسگری همچنین گفت: توصیه داریم که سران اقتصادی کشور، موضوعات و صحبتهای خود را در این زمینه به صورت علمی و کارشناسانه مطرح کنند  چون هم اکنون در بازار شاهد مسائلی در خصوص قیمت گذاری دستوری و خروج برخی از محصولات از بورس کالا هستیم که بهتر بود این موضوعات در ابتدا کارشناسی و در نهایت اعلام می شد، زیرا برخی از این اخبار می توانند میلیاردها تومان ضرر و زیان را به سهامداران وارد کنند.

  وی گفت : شرکت های سهام عام که اکنون در حال عرضه سهام خود در بورس اوراق بهادار به سهامداران می باشند، تصمیمات باید به شکلی باشد که زمینه ای برای این شرکتها ایجاد شود تا بتوانند منافع حداکثری را کسب کنند.

  آکادمی تبریز فایننس سعی دارد از طریق بخش اخبار وبسایت خود ، شما را از تازه ترین اخبار بورس ، ارز دیجیتال و بازار فارکس مطلع می سازد .

  همچنین این مجموعه با برگزاری دوره بورس اوراق و دوره های مربوط به دیگر بازار های مالی گامی بزرگ در روند توسعه سرمایه و دارایی شما برداشته است .

  شما می توانید با شرکت در این دوره ها سرمایه گذاری خیلی خوبی را در انواع بازار های مالی تجربه کنید.

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  adminn

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.