دوره پرایس اکشن نوین

 • پرایس اکشن نوین سبکی برای بررسی و آنالیزقیمت اوراق بهادار است . این تجزیه و تحلیل اغلب براساس تغییرات قیمت در گذشته است.اگر بخواهیم این موضوع را به زبان ساده تعریف کنیم، پرایس اکشن نوین یک تکنیک معاملاتی است که به معامله گراین امکان را می دهد که نوسانات بازار را بررسی کند و بر اساس نوسانات اخیرو واقعی قیمتها تصمیم به سرمایه گذاری کند و تنها بر شاخص های فنی اکتفا نکند.

  درپرایس اکشن نوین عامل تعیین کننده دراستراتژی معاملات تحلیل تکنیکی است .برای تعریف تحلیل تکنیکی باید ایتدا بدانیم که استراتژی های معماله در بازار های مالی به سه دسته:معامله با استفاده از پرایس اکشن ،معامله از طریق اندیکاتورها و اسیلاتورها،معامله با استفاده از روش ترکیبی دومورد ذکر شده

  معامله براساس روش پرایس اکشن نوین عمدتا ساده ترین روش ولی در عین حال سود آورترین راه در سرمایه گذاری است که میتوان در انواع بازار های مالی نظیر: ارز دیجیتال ، فارکس و بورس اوراق بهادار به کار برد.

  در روش پرایس اکشن نوین از اندیکاتور ها و اسیلاتورها استفاده نمیکنیم البته اگر معامله گر از این موارد ذکر شده میتواند استفاده کند ولی باید بهای اندکی به این نوع تحلیل ها در روند تصمیم گیری معامله اتخاذ کند.

  مبنای اصلی این روش خود قیمت است و تحلیل گر پرایس اکشن باوردارد که تمام اطلاعات برای سرمایه گذاری باید از قیمت آن سهم و یا چیزهای دیگری مثل ارزدیجیتال و… اخذ شود.

  سپس تحلیل پرایس اکشن نوین براساس نوسانات مثل روند کاهش یا افزایشی داشتن  خرید، ارزیابی می‌کند که آیا این روند افزایشی یا کاهشی ادامه خواهد داشت یا خیر.

  در روش تحلیل پرایس اکشن نوین با استفاده از نمودارهای تاریخی و اطلاعات قیمت در زمان واقعی مانند قیمت‌های عرضه و تقاضا، حجم معاملات، شتاب معاملات و بزرگی ،نقطه ورود مطلوب را پیدا خواهیم کرد و این امربه کنترل ریسک در معاملات و افزایش سود سرمایه گذاری کمک بهینه ای خواهد کرد.

  بررسی نمودارساده پرایس اکشن و نمودار شلوغ پر از اندیکاتور

  در مقایسه نمودارپرایس اکشن نوین و اندیکاتورها اولین چیزی که متوجه خواهید شد این است که: چارتی که تعداد بیشتری اندیکاتورداشته باشد، با اشغال بخشی از چارت سبب کوچک شدن قسمت نموار قیمت شده است.

  که در نتیجه تمرکزتریدر بر روی حرکت قیمت کم میشود که نتایج زیان باری برای سرمایه گذار به همراه دارد.

  استراتژی های پرایس اکشن نوین

  یکی از استراتژی های معروف و کاربردی پرایس اکشن نوین شکست یا برک‌اوت نام دارد.

  در استراتژی برک‌ اوت هنگامی که قیمت یک سرمایه درحال حرکت با گرایش خاصی است، اگر این گرایش روند کاهشی داشته باشد یا شکسته شود، این یعنی فرصت جدید معامله برای تریدری که براساس پرایس اکشن نوین معامله میکند است.

  به عنوان مثال، سهامی که در 19روز گذشته بین 700 تا 800 دلار معامله شده و سپس روند افزایشی تا 810 دلار داشته را در نظر بگیرید.

  این تغییر در روند به سرمایه گذار هشدار میدهد که حرکت نوسانی احتمالا پایان یافته و با تشکیل یک روند افزایشی جدید، نوسان قیمت به سمت 820 دلار یا بالاتر از آن آغاز شده است.

  برک اوت ها معمولا در محدوده رنج الگوی مثلث سروشانه و پرچم در یک طیف گسترده قیمت ها اتفاق می افتد.

  برک اوت به این معنی نیست که حتما روند قیمت در مسیر پیش بینی شده حرکت خواهد کرد شاید عکس آن اتفاق بیافتد.

  وقتی قیمت پس از شکست یک سطح، دوباره به سطح اولیه باز می‌گردد شکست شکست کاذب (false breakout)رخ داده است که اغلب فرصت مناسب معاملاتی را در خلاف جهت شکست نشان می‌دهد.

   

  وقتیکه  ثبات در قیمت یک سهم یا کالا است، یا قیمت در دوره‌های کوتاه و در یک محدوده خاصی نوسان می‌کند، شکست‌های این روند می‌توانند سودی عالی  را برای سرمایه گذار ایجاد کنند.

  در یکی دیگر از استراتژی‌های پرایس اکشن نوین، چگونگی شکل گرفتن میله‌های قیمت در نوع خاصی از نمودار بررسی می‌شود.

  برای درک بهتر،  به هنگام استفاده از استراتژی‌های نمودارهای شمعی یا کندل استیک ، تریدرها از استراتژی‌هایی مانند الگوی کندل یا شمع پوششی استفاده می‌کنند.

  همنچنین سرمایه گذاران ازمحدوده های حمایت و مقاومت قیمت که به آنها امکان معاملات بی نظیر را می‌دهد بهره می‌گیرند.

  محدوده‌ های حمایت و مقاومت به مناطقی گفته میشود که قیمت پیش از این میل به بازگشت داشته است. قیمت ممکن است در آینده به چنین محدوده‌ایی نزدیک شود.

  بهترین دوره پرایس اکشن نوین دوره ای است که بتواند ذهن علاقه مندان برای سرمایه گذاری در زمینه بازار های مالی به چالش بکشد و بتواند تریدر حرفه ای برای ورود و موفقیت در سرمایه گذاری تربیت کند. شما میتوانید با فرا گرفتن این سبک از طریق شرکت در دوره پرایس اکشن نوین جامع و استاندارد ، در بورس تهران،بازار ارز و طلا، ویا ارز دیجیتال و بیت کوین و فارکس و دیگر بازار های مالی سود آوری بهینه در سرمایه گذاری خود داشته باشید

  آکادمی تبریز فایننس با برگزاری دوره پرایس اکشن نوین در تبریز این بستر را برای علاقه مندان به بازار های مالی و کسانی که قصد دارند سرمایه گذاری بی نظیری داشته باشند را فراهم کرده است

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  tabrizfinance
  مجموعه تبریز فایننس یکی از برترین و بهترین آموزشگاه بازار های مالی در سطح شمالغرب و تبریز است.تبریز فایننس برگزار کننده دوره ارز دیجیتال دوره فارکس دوره بورس اوراق بهادار و پرایس اکشن است.اگر میخواهید درباره تبریز فایننس بیشتر بدانید میتوانید درباره تبریز فایننس بیشتر بخوانید.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  هفت − سه =