تبریز فایننس

اختلال در شبکه اتریوم و سولانا / حمله به شبکه اتریوم

اختلال در شبکه اتریوم و سولانا
 • اختلال در شبکه اتریوم و سولانا : طبق گزارشات اخیر در چند ساعت گذشته بلاکچین سولانا ، مشکل داشته و روند تولید بلاک در این شبکه دچار وقفه شده است.اما از طرفی دیگر نیزشبکه آربیتروم راهکار لایه دوم اتریوم مشکل قطعی شبکه دارد

  طبق گزارش بلاک کریپتو، داده های سول‌اسکن و سولانا بیچ نشانگر آن است که آخرین بلاک این شبکه دوساعت پیش تولید شده است .

  مجموعه سولانا براساس یک توییت این موضوع را با کاربرانش به اشتراک گذاشت:

  مشکل بی‌ثباتی متناوب (intermittent instability) ، در شبکه ی سولانا بوجود آمده است . سولانا دیروز حوالی ساعت 7 عصر این موضوع را بیان کرد و گفت حدودا 45 دقیقه قبل این مشکل بوجود آمده است که مهندسان مجموعه ما درصدد رفع آن هستند.

  اختلال در شبکه اتریوم و سولانا

  کیف پول فانتوم نیز که براساس سولانا تشکیل شده است.طی توییتی اعلام کرد که این کیف پول نیز در اتصال با این شبکه دچار اختلال شده و نمیتواند با این شبکه ارتباط برقرار کند.

  مدیر عامل آزمایشگاه سولانا(آنتونی یاکو ونکو)،ولیدیتورهای شبکه سولانا را به گروه تشکیل شده در دیسکورد دعوت کرد که با هم به بررسی این موضوع بپردازند.

  همچنین مجموعه سولانا با توییتی دیگر نسبت به این موضوع نوشت:

  یکی از عوامل عدم سرویس دهی این شبکه ، ازدحام در شبکه است،مهندسان ما نیز سعی دارند تا این مشکل را حل کنند ، همچنین ولیدیتورهای شبکه ما برای یک ریستارت احتمالی آماده هستند.

  ازدحام در شبکه سولانا به خاطر ارائه یک عرضه اولیه صرافی IDO بود که طبق پیش بینی ها، تقاضا برای مشارکت در این عرضه اولیه علت اصلی این مشکل است.

  طبق گفته ها: یکی دیگر از دلایل احتمالی این مشکل ، عدم وجود حافظه RAM کافی ولیدیتورها مخصوصاً  ولیدیتورهایی که رم 128 g دارند.

  اختلال در شبکه اتریوم و سولانا و حمله نافرجام به شبکه اتریوم

  اختلال در شبکه اتریوم و سولانا :چند ساعت قبل ،چند نود شبکه اتریوم مشکل داشت که عامل اصلی آن یک حمله ناموفق به شبکه اتریوم بود اما این حمله آسیب جدی به دیگر شبکه ها نزده است.

  یکی از توسعه‌دهندگان نام آشنا اتریوم (ماریوس ون در ویجن) در توییتی نسبت به این موضوع گفت : حمله‌کننده یک زنجیره با اثبات کار نا مشخص،بلاکی به طول  حدوداً ۵۵۰ بلاک منتشر کرده است. به این معنی است که به جای اینکه بلاک‌ها بر اساس قوانین ثبت شده، زنجیره بلوکی اتریوم استخراج شوند،به جای آن این بلاک ها ایجاد شده اند و به شبکه ارسال شدند.

  و نودهای شبکه اتریوم نیز  با توجه به اینکه اثبات کار این بلاکها را نمی شناختند این بلاک‌ها را نپذیرفته اند.

  ولی با تمام این وجود برخی از نودهای شبکه که از کلاینت Nethermind بهره می برند، این نسخه جعلی زنجیره را قبول کرده اند.

  بنابراین شبکه اصلی اتریوم نیز، اکنون مغلوب شبکه ساختگی شده اند و این به آن معناست که طول بلاک‌های ایجاد شده آن خیلی زیاد است و در نتیجه نودها تحت تاثیر این حمله به بلاکچین اصلی بازگشت داشته اند.

  ماریوس ون در ویجن افزود:

  یک دلیل دیگر نشان دهنده این موضوع است که تنوع کلاینت‌ها عاملی بر قوی ترشدن اتریوم خواهد بود.پس هیچ نیازی به اقدام فوری از طرف نودها نخواهیم داشت.

  این اخبار که خواندید در رابطه با اختلال در شبکه اتریوم و سولانا بود شما همچنین میتوانید، از مهمترین اخبار بازار ارز دیجیتال ، فارکس و بورس اوراق بهادار به صورت روزانه مطلع شوید فقط با یک کلیلک می توانید بروزترین اخبار را از بخش اخبار وب سایت تبریز فایننس دریافت کنیداین مجموعه در تلاش است تا سرمایه گذاران و معامله گران طبق این اخبار از مهمترین حوادث بازار های مالی باخبر کند تا معاملگران و سرمایه گذاران دائما در این زمینه به روز باشند.

  علاوه براین موضوع ، آکادمی تبریز فایننس ، با برگزاری دوره ارز دیجیتال ، دوره پرایس اکشن نوین و …. با بروزترین شیوه تدریس گامی بزرگ در روند تدریس بازار های مالی برداشته است . تا شما بعد از شرکت در این دوره ها بتوانید بازار های مالی را به راحتی تجزیه و تحلیل کنید و بتوانید سرمایه خود را به بهترین روش گسترش دهید.

   

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  adminn

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.