تبریز فایننس

صدور مجوز ماینینگ توسط وزارت صمت

 • مجوز ماینینگ توسط وزارت صنعت : وزارت صنعت، معدن و تجارت مجوز 30 پروانه استخراج رمزنگاری را صادر کرد که در این بین سهم پایتخت فقط یک عدد بود.
  چهارشنبه گذشته، در گزارشی که از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت ایران بیان شد، مجوز فعالیت 30 مرکز استخراج رمزنگاری در کشور را صادر کرد.

  صدور مجوز ماینینگ برای کدام استان ها صورت گرفته است؟

  با استناد به داده های وب سایت وزارت، این گزارش می گوید که استان سمنان ایران بیشترین مجوز را دریافت کرده است و اکنون شش مزرعه استخراج معادن رمزنگاری مجاز به فعالیت در منطقه هستند.

  استان البرز چهار مجوز از این دست را بدست آورد و پس از آن مازندران، آذربایجان شرقی و زنجان قرار گرفتند. گزارش شده است که استان تهران که پایتخت کشور است، تنها یک مجوز برای فعالیت در یک مرکز استخراج رمزنگاری دریافت کرده است.

  این وزارتخانه همچنین 2579 مجوز تأسیس برای واحدهای استخراج رمزگذاری صنعتی جدید در سراسر کشور صادر کرد که 305 مورد از آنها توسط استان زنجان ارائه شده است. استان فارس و آذربایجان غربی به ترتیب 262 و  247 مجوز توانستند به دست آورند.

  براساس این گزارش، مجوز شرکت های ایرانی برای شروع تجارت قانونی استخراج رمزنگاری الزامی است و  متقاضیان واجد شرایط میبایست پروانه تأسیس را اخذ کرده  و واحد صنعتی خود را ظرف 12 ماه راه اندازی کنند و سپس بعد از درخواست جواز  استخراج می توانند شروع به بهره برداری كنند.

  گزارش درباره مجوز ماینینگ در ایران:

  این گزارش خاطر نشان می کند که استخراج ارزهای رمزپایه در ایران قانونی است، زیرا استخراج کنندگان طبق قوانینی که در حدود 2 سال قبل توسط دولت تصویب شده مجاز به فعالیت هستند.

  علی رغم وضعیت حقوقی استخراج ارزهای رمزپایه در ایران، دولت همچنین شرایط خاصی را به استخراج کنندگان ارز های رمز پایه یا همان بیت کوین تحمیل کرده است که بر اساس آن افراد یا شرکت هایی که جنبه حقیقی یا حقوقی دارند موظف هستند در قبال استخراجشان بابت افزایش فشاری که بر شبکه برق کشور یا استان محل استخراجشان وارد می شود باید نسبت به بقیه واحد های تولیدی و صنعتی مبالغی اضافی را به شرکت برق پرداخت کنند.

  پیش بینی ها درباره مجوز ماینینگ و ماینینگ غیر قانونی:

  پیش بینی ها حاکی از آن است که سالانه در کشورمان حدودا یک میلیون دلار رمز ارز غیر دولتی استخراج می شود که با این روند به احتمال زیاد شاهد افزایش این روند نیز باشیم.


  این خبر خصوصا از زمانی بر سر زبان ها افتاد که حسن روحانی رئیس جمهور ایران اعلام کرد که برای کاهش فشار بر شبکه ملی برق باید خیلی زود استخراج کنندگان غیرقانونی رمز ارز شناسایی شده و جلوی فعالیت این افراد گرفته شود. همین طور ایشان با تاکید بر کمبود انرژی برق تاکید کردند تا اگر نتوانیم انرژی برق تامین کنیم مجبور به تعدیل حتی استخراج کنندگان قانونی رمز ارز بین 3 تا 6 ماه را هستیم.
   متعاقباً، سه شنبه هفته گذشته، پلیس پایتخت بیش از 7000 مرکز استخراج رمز ارز را در مزرعه های و کارخانجات متروکه فعال در اطراف تهران را کشف و این دستگاه ها را ضبط کرد.


   از مزرعه استخراج رمز ارز به عنوان بزرگترین و قابل توجه ترین تخلیه مصرف انرژی در کشور یاد می شود. اما در این بین رقم عجیبی که به دست ما رسید واقعا نشان از قدرت استخراج در کشورمان را می دهد. به گفته شرکت تولید و توزیع انتقال نیروی برق ایران، طی 12 ماه گذشته بیش از 188000 واحد تجهیزات استخراج ارز رمزنگاری که به صورت پنهانی و بدون داشتن مجوز در حال استخراج بودند کشف و ضبط شده اند. بر اساس گزارش ها، این دستگاه ها 180 تریلیون ریال معادل 4.2 میلیارد دلار خسارت به شبکه ملی و تجهیزات توزیع برق وارد کرده است که به معنای واقعی جبران این همه خسارت باالواقع کاری سخت و دشواری است.


  در هر صورت کمبود برق مشکل تازه ای نیست و سال هاست که کشور ما با این مشکل بالقوه روبه رو است و هنوزم به طور کامل مسئولان نتوانستند این مشکل را حل و فصل کنند که از این به بعد هم با ورود بیشتر دستگاه های استخراج کننده بعید به نظر می رسد این مشکل بتواند حل شود مگر اینکه چاره ای اساسی برای آن اندیشیده شود و قانون سفت و محکمی برای خطاکاران اعمال شود تا از این پس شاهد همچین خطاهایی نباشیم.

  منبع : کوین تلگراف

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  adminn

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.