تبریز فایننس

معاملات مارجین (Margin Trading) در ارزهای دیجیتال !

 • معاملات مارجین (Margin Trading) در ارزهای دیجیتال : اولین و مهم ترین نکته پیرامون معاملات مارجین ، بازی کردن با اهرم مالی (قرض گرفتن پول) بسیار ریسکی بوده که مستلزم تجربه ی بسیار زیادی است. این کار به افرادی که به تازگی شروع به مبادله کرده اند توصیه نمی شود، مخصوصا اگر هیچ پیش زمینهای در حوزه ی تحلیل تکنیکال نداشته باشند.

   

  معامله ی مارجین بسیار وسوسه کننده است چون به مبادله کننده این امکان را میدهد تا سودهایی بسیار زیاد پورتفولیو را کسب کند ولی افراد بسیار کمی در آن موفق هستند.

   

  در این معامله ها با قرض گرفتن پول از شخص ثالث، می توانید فروش یا خرید استقراضی داشته باشید. شما یک مقدار خاص از قراردادها را می خرید (که در آن یک قرارداد معادل با یک دلار است)، و بسته به اینکه چه گزینه ای را انتخاب می کنید، قیمت را افزایش یا کاهش میدهید. خرید استقراضی نیز همین طور است چون شما سعی خواهید کرد یک معامله ی معمولی را دچار نوسان کنید، تا حد امکان با قیمت پایین خرید کرده و با بیشترین قیمت ممکن می فروشید.

   

  فروش استقراضی معنای برعکس دارد – سعی می کنید در بالاترین قیمت بخرید و هنگامی که احساس کردید ممکن است قیمت مجددا شروع به بالارفتن کند، از آن خارج می شوید.

   

  قرض گرفتن پول که همه را برای معامله ی مارجین وسوسه می کند، فرصت های بسیار بیشتری را روی میز قرار می دهد. بسته به پلتفرم، حتی ممکن است از اهرم مالی ۲۰۰ برابری استفاده کنید که تفاوتی با قمار کردن ندارد (اساسأ هر چیزی که بالای ۲۵ برابر است باید به جای مبادله، بخت آزمایی نامیده شود مگر اینکه با تجربه باشید). معامله کردن به این شکل به شما این امکان را میدهد تا بیشتر از ارز نقدی که در اختیار دارید وارد یک معامله شوید. یک مثال:

   

  بیایید فرض کنیم شما ۱۰۰۰ دلار ارز دارید. دوست دارید با تمام آن یک موقعیت خرید (سفارش long) باز کنید، بنابراین یعنی ۱۰۰۰ قرارداد با قیمت مشخص می خرید تا وارد شوید. اگر بخواهید با اهرم مالی قرض گرفتن پول بازی کنید، می توانید تعداد قراردادهای بیشتری بخرید.

   

  قرض گرفتن پول ۵ برابر به شما این امکان را میدهد تا با ۵۰۰۰ قرارداد مبادله کنید و سرمایه تان را ۱۰۰ برابر کرده و ۱۰۰۰۰۰ دلار در حسابتان داشته باشید (باوجود اینکه در واقعیت هنوز هم ۱۰۰۰ دلار دارید). هر چیزی که ببرید، با تعداد قراردادهایی که خریده اید، شمرده می شود؛ بنابراین در صورتی که بدون قرض
  گرفتن ۱۰ درصد خریده باشید، ۱۰۰ دلار برنده می شوید و اگر از قرض گرفتن ۱۰۰ برابر استفاده شده باشد، ۱۰۰۰۰۰ دلار خواهید برد.)

   

  به همین دلیل است که معاملات مارجین این قدر محبوب و در عین حال اعتیادآور است. با این حال، این فرصت رایگان به دست نمی آید، برای قرض دهنده بسیار ساده است که مبالغ قرض داده شده را پس بگیرد که معادل از دست دادن کل موقعیتتان خواهد بود.

   

  پس هر معامله کننده باید انتظار خروجی های بزرگی را از معاملات خود داشته باشد تا بتواند اصل مبلغ وام گرفته شده، به همراه کارمزدهایش را به راحتی تسویه کند.

   

  تسویه کردن سطحی است که در آن، پلتفرم كل موقعیت شما را از معامله برمی دارد ،هر چیزی را که وارد معامله کرده بودید از دست می دهید. اگر بخواهید خرید استقراضی کنید، آن سطح از سرمایه ی ورودی شما کمتر است و اگر بخواهید فروش استقراضی انجام دهید، آن سطح از سرمایهی ورودی شما بالاتر است. اینجا وام دهنده میزان تسویه را بسیار نزدیک تر به سرمایهی ورودی شما می کند تا از دست دادن ارزتان ساده ترشود.

   

  وارد شدن به یک مبادله با تزریق پول نقد بیشتر به تناسب، ضررهای شما را نیز افزایش میدهد. یک افت ارزش ۱۰ درصدی سکه در یک معامله بدون اهرم مالی، برای شما ۱۰۰ دلار هزینه در پی خواهد داشت (اگر با ۱۰۰۰ دلار وارد شده بودید). با این حال، اگر با اهرم مالی ده برابری وارد همان مبادله می شدید، همان ۱۰ درصد افت ارزش به معنی از بین رفتن کل موقعیت شما می بود چون معادل ۱۰۰ درصد مقدار دارایی اولیه تان است.

   

  معامله ى استقراضی برای افرادی که تجربه ی زیادی ندارند نیز با ریسک همراه است. این کار بسیار خطرناک است چون بازار اغلب دستکاری می شود و گاهی اوقات نمودارهای حرکت قیمت ها به شکلی هدایت می شود که به یکی از این ها منجر می شوند: (خرید استقراضی یا فروش استقراضی)

   

   

  معاملات مارجین (Margin Trading) در ارزهای دیجیتال

   

  (این یک شمع 5دقیقه ای است که یک ناحیه ی 750 دلاری را در یک جابه جایی بیت کوین پوشش داده است و در عین حال بسیاری از موقعیتها با اهرم مالی زیاد را از بین می برد. این نمای نادری نیست چون این نوع تحركات اغلب رخ می دهند، مخصوصا در طول فازهای تثبیت.)

   

  روشهای یکسان که در مبادله ی معمولی به کار میبردیم، اینجا نیز به کار می روند؛ توقف ضررها، برآورد کردن مناسب موقعیت، سود بردن. ما معامله کردن با اهرم مالی بیشتر از ۵ برابر را تا زمانی که با تجربه نشوید و به شکل باورنکردنی در تحلیل تکنیکال ماهر نشوید، توصیه نمی کنیم. در غیر این صورت، تفاوتی با قمارکردن ندارد و یک فرصت از دست رفته به شمار می رود چون بازار پر از فرصتهای دیگر است که از آنها سود ببرید.

   

  به شدت توصیه می کنیم ، هنگامی که شروع به مبادله با اهرم مالی کردید، بسیار مراقب باشید؛ بنا به تجربه می توانیم تأیید کنیم که این نوع مبادله به شدت اعتیاد آور است و خروج از نمودارها تقریبا غیرممکن است.

   

  اگر زمانی دیدید که به صورت فعال در حال مبادله نیستید و در حال فکر کردن به موقعیتی هستید که برایتان ایجاد شده است، یعنی بهتر است وارد چنین ریسک هایی نشوید و اگر دلایلی برای نگران بودن دارید، مدیریت معاملات شما به قدر کافی خوب نیست.

   

  سخن آخر

  در این مقاله قصد داشتیم به صورت کامل معاملات مارجین (Margin Trading) در ارزهای دیجیتال را با هم بررسی کنیم ، موضوعاتی که تا به اینجا پرداختیم باید به اندازه ای برای شما کافی باشد تا این مقاله را کنار بگذارید و شروع به برداشتن اولین گام های خود در دنیای رمزنگاری کنید. همچنین شما می توانید با شرکت در یک دوره استاندارد ، معاملات مارجین را تحت نظارت یک مربی حرفه ای و فعال در حوزه بازار های مالی ، به صورت تخصصی تر بیاموزید.

   

   

  آکادمی تبریز فایننس یکی از برترین و بهترین آموزشگاه بازار های مالی در سطح شمال غرب و تبریز است.تبریز فایننس برگزار کننده دوره ارز دیجیتال دوره فارکس دوره بورس اوراق بهادار و پرایس اکشن است.اگر می خواهید درباره تبریز فایننس بیشتر بدانید می توانید از مقالات و جزئیات دوره ها ، اخبار های وب سایت مارا دنبال کنید.

   

   

   

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  adminn

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.