تبریز فایننس

چگونه در بورس کسب سود کنیم ؟

چگونه در بورس کسب سود کنیم
 • چگونه در بورس کسب سود کنیم : شما زمانی که اقدام به خرید سهام می کنید، در بازار سرمایه شروع به فعالیت می کنید.به خاطر داشته باشید که در بازار بورس می توانید از دو طریق به سود مناسب دست پیدا کنید:

  اول: یک سهم را بخرید و به صورت سالیانه سود آن شرکت را نقدا دریافت کنید.

  یعنی شرکت در ابتدای سال پیش بینی می کند که مبلغ خاصی به ازای هر سهم سود نقدی می پردازد و عده ای نیز به خاطر سود سالانه اش این سهام را خریداری می کنند. نیازی نیست که سهامدار، یک سال کامل، مالک سهام باشد تا بتواند از سود سالانه استفاده کند. هر فردی که در تاریخ برگزاری مجمع عمومی عادی، سهامدار شرکت بوده باشد، سود یکساله به او تعلق می گیرد.

  دوم: یک سهم را با قیمت پایین بخرید و آنرا با قیمت بالاتر بفروشید. یعنی از رشد قیمت سهام (نوسان قیمت استفاده کنید. مثلا اگر قیمت سهمی در هنگام خرید ۲۰۰ تومان باشد و در هنگام فروش ۲۵۰ تومان بشود به ازای هر سهم، ۵۰ تومان که معادل ۲۵ درصد سرمایه تان است، سود کرده اید. اگر ۵۰۰۰ سهم به ارزش ۲۰۰ تومان بخرید در مجموع به اندازه یک میلیون تومان سهم خریده اید و در صورتیکه همه ی آن ۵۰۰۰ سهم را در قیمت ۲۵۰ تومان بفروشید سرمایه تان از یک میلیون تومان به یک میلیون و دویست و پنجاه هزار تومان می رسد.

   

  پس مشخص است که این خریداران و فروشندگان هستند که قیمت هر سهم را تعیین می کنند. هر چه اخبار و اطلاعات از یک سهم بهتر باشد، تقاضا برای خرید آن سهم بیشتر می شود و فروشندگان حاضر نیستند به قیمت های پایین، سهام خود را بفروشند.

   

  این نکته ای است که ما همیشه به شاگردانمان می گوییم که اگر سهمی را با تحلیل و بررسی کامل خرید کردید به راحتی آن را نفروشید و منتظر شوید تا به هدف قیمتی که برایش تعیین کرده اید برسد. تجربه به من ثابت کرده، دوستانی که تحت جو بازار قرار می گیرند و در قیمت های پایین سهام ارزشمند خود را می فروشند پس از پشیمان شدن حداقل ۱۰ الی ۱۵ درصد بالاتر، همان سهم را خریداری می کنند. پس نگهبان و حافظ سهامتان باشید.

   

  این مطلب که خواندید مربوط به این بود که چگونه در بورس کسب سود کنیم . شما به سادگی می توانید با ورود به بخش اخبار وبسایت آکادمی تبریز فایننس ، از مهمترین اخبار و رویدادهای دیگر انواع بازار های مالی نظیر : بازار فارکس ، بازار بورس و بازار جهانی ارز دیجیتال مطلع شوید.

   

  همچنین این مجموعه بوسیله تیم و اساتید حرفه ای خود اقدام به برگزاری دوره های مختلف مثل : دوره فارکس ، دوره پرایس اکشن نوین  و دوره بورس اوراق بهادار و دیگر دوره ها کرده است. که پس از اتمام دوره ها فرد به راحتی میتواند در این بازار ها ترید کرده و سرمایه گذاری بهینه ای داشته باشد.

   

  لازم به ذکر است که وبسایت تبریز فایننس ، آموزشهای رایگان را در اختیار شما عزیزان قرار داده است و می توان گفت این آموزشها مکمل دوره ها هستند و میتوان تضمین کرد که شما با این مطالب(دوره ها و آموزش های رایگان) به یک تریدر حرفه ای تبدیل خواهید شد

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  adminn

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.