تبریز فایننس

با GameFi‌ یا Play to Earn بیشتر آشنا شوید!

 • چطور از بازی‌های کریپتویی کسب درآمد کنیم؟ با GameFi‌ یا Play to Earn آشنا شوید!

  توکن‌های غیر قابل تعویض (NFT) رمز ارزهای منحصر به فرد قابل جمع‌آوری بر روی بلاک چین هستند. این ویژگی آنها را قادر می‌سازد تا برای استفاده در بازی‌ها به عنوان نماینده کاراکترها، ابزارها و دیگر آیتم‌های قابل معامله مناسب باشند. بازی‌های NFT به دلیل قابلیت درآمدزایی، بسیار محبوب شده‌اند. شما می‌توانید این توکن‌های غیرمثلی را به دیگران بفروشید و حتی در سیستم Play to Earn می‌توانید این رمز ارزها را به دست آورید و از آنها درآمد کسب کنید. اما Play to Earn چیست؟ در این مقاله به معرفی این سیستم، تاریخچه، نحوه کارکرد، موارد مورد نیاز برای شروع این بازی‌ها، نحوه درآمدزایی و معرفی چند بازی محبوب می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

  مفهوم Gamefi یا Play to Earn چیست؟

  مفهوم Gamefi یا Play to Earn چیست؟

  از زمانی که بازی کریپتوکیتیز (CryptoKitties) غوغا به پا کرد، بازی‌های NFT زیادی توسعه یافتند و شروع به استفاده از مدل Play to Earn یا Gamefi کردند. این نوع بازی‌ها، ترکیبی از گیمینگ و امور مالی هستند و روشی برای کسب درآمد هستند.

  این بازی‌ها معمولا بر روی شبکه‌های اتریوم و بایننس اسمارت چین هستند؛ البته دیگر بلاک چین‌ها هم شروع به راه اندازی این نوع بازی‌ها کرده‌اند؛ برخی از این گیم‌ها مبارزه‌ای هستند (مانند اکسی اینفینیتی و کریپتوبلیدز) و برخی دیگر نیز از کارت‌های قابل جمع‌آوری استفاده می‌کنند (مانند Sorare).

  Gamefi یکی از ترندهای جدید است که سر و صدای زیادی در صنعت کریپتو به پا کرده است. بر خلاف بازی‌های آنلاین سنتی که شما برای برنده شدن باید پول پرداخت کنید، سیستم‌های Play to Earn مدل “بازی کنید تا به دست بیاورید” را معرفی می‌کند. این مفهوم به معنی ارائه مشوق‌های اقتصادی به بازیکنان، برای پیش بردن بازی است، که معمولا به صورت NFT پرداخت می‌شود و هر چه بیشتر بازی کنید، درآمد بیشتری خواهید داشت. برخی از گیمرها از این نوع بازی‌ها به عنوان شغل دائمی خود استفاده می‌کنند!

  بازی‌های Play to Earn‌ مخصوصا در کشورهایی که درآمد مردم آنها کم است، بسیار محبوب شده است. برخی از مردم این کشورها برای درآمد بیشتر و جبران هزینه‌های زندگی خود، به این بازی‌ها روی آورده‌اند.

  تاریخچه Gamefi

  اهمیت وجود NFT در بازی‌های آنلاین، به بازی کریپتوکیتیز بر می‌گردد. المان‌های قابل جمع‌آوری موفقیت خود را به اثبات رسانده‌اند؛ CryptoKitties در زمان اوج خود، روزانه ۱۴۹۱۴ بازیکن داشت. البته موفقیت این توکن‌های غیرمثلی، باعث شلوغ شدن شبکه اتریوم و در نتیجه، افزایش کارمزد تراکنش‌ها شد؛ این مشکل فنی شبکه اتریوم باعث شد که فاصله بین پلتفرم‌های بازی و این شبکه زیاد شود و نیاز به پروتکل‌ها و شبکه‌های مقیاس‌پذیرتر، بیشتر احساس شود. به مرور تقاضا برای بازی‌های Play to Earn افزایش یافت و شبکه اتریوم قادر به پردازش این حجم از تقاضا نبود. افزایش پلتفرم‌های دیفای از سال ۲۰۲۰ نیز باعث رشد بازی‌های Gamefi نیز شدند و روز به روز به تعداد این بازی‌ها افزوده شد.

  در سپتامبر سال ۲۰۲۰ (شهریور ۹۹) آندره کرونژ (Andre Cronje) بنیانگذار پروتکل یرن فایننس (Yearn Finance) درباره سیاست‌های پولی این بازی‌ها در فضای غیرمتمرکز، توییتی منتشر کرد. کرونژ متوجه شد که صنایع دیفای و NFTها را می‌توان در بازی‌های آنلاین استفاده کرد.

  بازی‌های NFT چگونه کار می‌کنند؟

  بازی‌های ان‌اف‌تی با نگهداری کردن المان‌های قابل جمع‌آوری در کیف پول تفاوت دارند. یک بازی Play to Earn از NFTها در قوانین، مکانیزم‌ها و تعاملات بازیکنان استفاده می‌کند. برای مثال، یک بازی می‌تواند یک کاراکتر خاص یا آواتار شما را به صورت توکن غیرمثلی نمایش دهد. آیتم‌های دیجیتالی که در بازی‌ها پیدا می‌کنید نیز از همین توکن‌ها هستند. شما می‌توانید این رمزارزها را به دیگر گیمرها بفروشید و درآمد کسب کنید. اما چگونه NFTها در محیط بازی اجرا می‌شوند؟ توسعه دهندگان بازی‌ها، قراردادهای هوشمندی ایجاد می‌کنند که قوانینی را برای ان اف تی‌های مورد استفاده تعیین می‌کند. سپس این قراردادها کدهای ذخیره شده بر روی بلاکچین را به صورت خودکار اجرا می‌کنند.

  برای مثال، کریپتوکیتیز از تعدادی قرارداد هوشمند اصلی که ساختار بازی را می‌سازند، استفاده می‌کند. معروف‌ترین این کانترکت‌ها GeneScience است که ماشین‌هایی را که به صورت تصادفی انتخاب می‌شوند تا گربه‌های جدید درون بازی را بسازند، تعیین می‌کند.

  پس تمامی بازی‌های Play to Earn‌ یا Gamefi، به عنوان بازی‌های NFT شناخته می‌شوند. هر چیزی می‌تواند ان اف تی شود؛ زمین‌ها، آواتارها، لباس‌ها، سلاح‌ها و غیره. زمانی که بازیکنان یک آیتم را در طول بازی پیدا و جمع‌آوری می‌کنند، می‌توانند آن را در مارکت‌پلیس‌های دیجیتالی مانند OpenSea ،Rarible ،SuperRare و غیره، با دیگران در ازای NFTهای دیگر مبادله کنند و یا به فروش برسانند.

  بسته به این که گیمرها کدام بازی را انجام می‌دهند، پتانسیل درآمدزایی آنها نیز متفاوت است؛ مثلا چقدر زمان برای آپگرید و ارتقاء کاراکترهای خود باید صرف کنند؟ یا ایجاد ساختمان‌های درآمدزا در زمین‌های خود چقدر زمان نیاز دارد؟

  برای دنبال کردن این که هر بازیکن چه دارایی‌هایی دارد، باید گفت که تمام NFTها و دیتاهای تراکنش‌ها بر روی بلاکچین عمومی ذخیره می‌شوند و به راحتی قابل پیگیری هستند. استفاده از این تکنولوژی در صنعت گیمیگ، مزایای زیر را دارد:

  • بازیکنان به راحتی می‌توانند مالکیت آیتم‌های درون بازی را اثبات کنند.
  • خطر از دست رفتن دارایی‌های پلیرها وجود ندارد؛ مگر این که خودِ بازیکن تراکنش اشتباه ارسال کند.
  • آیتم‌های داخل بازی‌های Gamefi را نمی‌توان جعل کرد، حذف کرد یا نابود کرد.
  • این توکن‌ها را می‌توان بدون واسطه یا حضانت، به راحتی ارسال و دریافت کرد.

  برخی بازی‌ها دارای امکاناتی چون سپرده‌گذاری (Staking) نیز هستند. کاربران می‌توانند توکن‌های خود را قفل کنند و سود سالیانه و حتی پاداش‌های دیگر نیز دریافت کنند، و سپس از آنها برای خرید آیتم‌های جدید درون بازی و قفل‌گشایی NFTهای جدید استفاده کنند.

  برای شروع بازی Play to Earn به چه چیزهایی نیاز داریم؟

  برای شروع بازی Play to Earn به چه چیزهایی نیاز داریم؟

  برای این که بتوانیم بازی‌های Play to Earn را شروع کنیم، باید موارد زیر را داشته باشیم.

  • ساخت یک کیف پول: برای ذخیره ارزهای دیجیتال و NFTهای بازی‌ها و ارسال تراکنش‌های درون بازی، به کیف پول نیاز داریم. این ولت باید متناسب با شبکه بلاک‌چینی باشد که بازی بر روی آن پیاده‌سازی شده است. مثلا متامسک از بازی‌هایی که بر روی شبکه‌های اتریوم، بایننس اسمارت چین و پالیگان هستند، پشتیبانی می‌کند.
  • خریداری آیتم‌های مورد نیاز: تمام بازی‌های Gamefi برای دانلود رایگان هستند؛ اما بسیاری از آنها از کاربران می‌خواهند که آیتم‌هایی مانند کاراکترها، توکن‌های بومی و غیره را برای شروع بازی خریداری کنند. برای همین باید یک کیف پول آماده داشته باشید؛ برای مثال، بازی CryptoBlades از بازیکنان می‌خواهد که ولت متامسک را دانلود کنند، کوین BNB خریداری کنند و با آن توکن بومی این بازی یعنی SKILL را خریداری کنند.

  چگونه NFTهای این بازی‌ها باعث کسب درآمد می‌شوند؟

  مقدار درآمدی که می‌توانید از بازی‌های Play to Earn به دست بیاورید، بستگی به تقاضای بازی و نوع بازی دارد. درآمد شما از گیمرهای دیگر کسب می‌شود؛ زیرا این بازیکنان هستند که ارزش NFTها یا رمز ارزهای به دست آمده در بازی را تعیین می‌کنند.

  مثلا صرافی باینس جعبه‌هایی به نام NFT Mystery Box ارائه می‌دهد که از نظر کمیابی متنوع‌اند. این باکس‌ها شامل کالکشن‌هایی هستند که با بازی‌های NFT همکاری می‌کنند. پس از به دست آوردن این باکس‌ها، می‌توانید آنها را به فروش برسانید.

  آیا امکان از دست رفتن پول در بازی‌های NFT وجود دارد؟

  بله این احتمال وجود دارد و مقدار آن نیز به نوع بازی‌ای که انجام می‌دهید و ارزش NFTهایی که نگهداری می‌کنید بستگی دارد. از دست دادن پول لزوما بدین معنا نیست که از شما کلاهبرداری شده است. ارزش تمام ان اف تی‌ها به قیمتی که مردم بر روی آنها می‌گذارند وابسته است. بنابراین درست مانند سرمایه گذاری در رمز ارزها، در این بازی‌ها پولی را قرار دهید، که توانایی از دست دادن آن را دارید.

  همچنین توجه کنید که توکن‌های غیرمثلی خود را حتما به کیف پولی انتقال دهید که از آن پشتیبانی می‌کند؛ در غیر این صورت ممکن است برای همیشه آنها را از دست بدهید.

  معرفی بازی‌های محبوب Play to Earn

  امروزه بازی‌های Gamefi زیادی وجود دارند و بیشتر آنها بر روی شبکه‌های اتریوم و BSC هستند. برخی از آنها تجربه بازی‌های کامپیوتری سنتی را ارائه می‌دهند و برخی دیگر نیز بیشتر بر روی جمع‌آوری NFTها تمرکز کرده‌اند. در ادامه به معرفی محبوب‌ترین بازی‌های بلاک چینی می‌پردازیم.

  Axie Infinity

  Axie Infinity

  اکسی اینفینیتی مدلی شبیه به بازی پوکمون (Pokemon) با موجودات قابل جمع‌آوری و مبارزات استفاده می‌کند. اکسی اینفینیتی بر روی شبکه اتریوم قرار دارد و گیمرها با به دست آوردن توکن‌های Smooth Love Potion یا به اختصار SLP و توکن AXS و فروش آنها به کسب درآمد می‌پردازند. هر دوی این توکن‌ها در صرافی‌هایی مانند بایننس قابل خرید و فروش هستند.

  Axie Infinity یکی از محبوب‌ترین بازی‌های Play to Earn است. البته این بازی برای شروع، نیازمند سرمایه گذاری اولیه است؛ شما باید ۳ اکسی (Axie) یا هیولا بخرید و یا از یک بازیکن دیگر، “بورسیه” دریافت کنید.

  زمانی که شما تیم اولیه خود را خریداری کردید و شروع به تکمیل وظایف و چلنج‌ها کردید، توکن SLP دریافت می‌کنید، که یا می‌توانید آنها را بفروشید و یا از آنها برای خرید اکسی‌های جدید استفاده کنید.

  این بازی در فیلیپین بسیار محبوب است و گیمرهای زیادی از این کشور این بازی را انجام می‌دهند و در ماه، بین ۲۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار و برخی نیز حتی بیشتر کسب درآمد می‌کنند! البته بخشی از این افزایش درآمد، به قیمت SLP نیز بستگی دارد.

  خرید ۳ اکسی برای شروع این بازی، هزینه نسبتا زیادی می‌طلبد؛ اکسی‌ها بین ۱۵۰ دلار تا ۲۰۰۰ دلار قیمت دارند. برای دیدن قیمت‌های این هیولاها، اینجا کلیک کنید.

  Sorare

  Sorare

  Sorare یک بازی فوتبال فانتزی است که بازیکنان دنیای واقعی فوتبال را به صورت کارت‌های قابل جمع‌آوری و قابل مبادله ایجاد کرده است.

  شما در این بازی، باید یک تیم ۵ نفره با استفاده از کارت‌های مجانی یا خریداری شده بسازید و امتیاز خود را با پیروزی در هر بازی و یا رویدادهایی که تکمیل می‌کنید، افزایش دهید.

  شروع این بازی رایگان است؛ اما بازیکنانی که به شما تعلق می‌گیرد عموما ناشناخته هستند و ارزش چندانی ندارند. می‌توانید با خرید بازیکن، دروازه‌بان و مربی، عملکرد تیم خود را بهبود ببخشید. قیمت بازیکنان نیز متنوع است.

  Gods Unchained

  Gods Unchained

  Gods Unchained یک بازی کارتی بر روی شبکه اتریوم است. گیمرها باید با قدرت‌ها و امکاناتی که در اختیار دارند، دیگر بازیکنان را شکست دهند.

  زمانی که شما برنده شدید، آیتم‌های داخل بازی را به دست می‌آورید که می‌توانید آنها را بفروشید و یا در بازی استفاده کنید. اگر در بازی‌های رتبه‌بندی شده پیروز شوید، Flux به دست می‌آورید که می‌توانید با آن کارت‌های NFT قدرتمندی بسازید. این بازی شبیه به بازی‌های محبوب Magic: The Gathering یا Heartstone است.

  در شروع بازی، به شما ۷۰ کارت به عنوان خوش‌آمد‌گویی داده می‌شود که شامل کارت‌های هر ۶ خدای این بازی می‌شود. می‌توانید این کارت‌ها را با دیگر بازیکنان مبادله کنید. برای به دست آوردن کارت‌های بیشتر (حداکثر ۱۴۰ کارت) می‌توانید با پیروزی در بازی، پک‌های کارت‌ها را باز کنید و یا آنها را خریداری کنید که قیمت‌های آنها متفاوت است و هر از گاهی به فروش می‌رسند.

  Alien Worlds

  Alien Worlds

  گیمرها در بازی Alien Worlds به جهان بیگانگان سیارات مختلف وارد می‌شوند؛ جایی که باید برای به دست آوردن منابع کمیاب و استخراج رمز ارز بومی این بازی یعنی تریلیوم (TLM)، بجنگند. پلیرها با یکدیگر نیز می‌جنگند، به ماموریت‌های مختلف می‌روند و با اجاره دادن زمین‌های خود به دیگران، درآمد اضافی به دست می‌آورند.

  این اولین بازی‌ای است که بیش از ۲.۵ میلیون بازیکن دارد و دلیل آن هم این است که این یک بازی Free to Play است؛ یعنی شما آزادانه در دنیای متاورس آن حرکت می‌کنید و هر طور که می‌خواهید بازی را به سرانجام می‌رسانید. همچنین این بازی بر روی بلاک‌چین‌های مختلف از جمله WAX، اتریوم و بایننس اسمارت چین قرار دارد.

  برای انجام این بازی، شما باید Land خریداری کنید. Landها توکن‌های NFT هستند که نماینده زمین‌های شما در بازی هستند. این توکن‌ها به صورت پک‌های متنوع به فروش می‌رسند و البته نحوه فروش آنها هم به صورت مزایده‌ای است و به بالاترین قیمت پیشنهادی به فروش می‌رسند. همچنین هر چند وقت یک بار این Landها به مزایده گذاشته می‌شوند.

  CryptoBlades

  CryptoBlades

  CryptoBlades یک بازی Roll-Play آنلاین است که شبیه به بازی‌های Skyrim و Dark Souls است. بازیکنان می‌توانند با هیولاها مبارزه کنند و یا ماموریت‌های درون بازی را تکمیل کنند تا توکن‌های SKILL را به دست بیاورند. برای افزایش شانس پیروزی، گیمرها باید سلاح‌های خود را آپگرید کنند. این آیتم‌ها در بازارهای NFT قابل فروش و معامله هستند.

  این بازی دارای ۴ مولفه است؛ آتش (Fire)، زمین (Earth)، آذرخش (Lightning) و آب (Water). این مولفه‌ها مربوط به کاراکترها، سلاح‌ها، دشمنان و ویژگی‌هاست. هر مولفه قدرت‌ها و ضعف‌های خود را دارد؛ بنابراین بازیکنان باید با استفاده از استراتژی‌های مختلف، رقیبان خود را شکست دهند.

  این بازی مبتنی بر شبکه بایننس اسمارت چین است و ماهیانه حدود ۵۰۰ هزار نفر آن را بازی می‌کنند. برای شروع بازی نیز باید مقداری سرمایه برای خرید SKILL داشته باشید. این مقدار حدود ۰.۲ BNB است.

  Splinterlands

  Splinterlands

  Splinterlands یک بازی کارتی است که بازیکنان باید کلکسیونی از توانایی‌ها (Abilities) و Stats جمع‌آوری کنند و از آنها برای مبارزه با دیگر پلیرها استفاده کنند. هر کارت نماینده یک NFT است و قابل مبادله یا فروش در بازار است. این یک بازی مبارزه تن به تن است، که شرایط هر مبارزه، به صورت تصادفی انتخاب می‌شود.

  هر دو بازیکن زمان محدودی برای ساخت کالکشن کارت‌های خود دارند و با استفاده از آنها با هم می‌جنگند. Splinterlands با بیش از ۸۰۰۰ بازیکن در روز، به یک نام بزرگ در فضای بلاک چین تبدیل شده است. با انجام چلنج‌ها و مبارزات مختلف، بازیکنان می‌توانند توکن‌های بی‌همتا برنده شوند.

  این بازی دو توکن بومی به نام‌های DEC (توکنی که داخل بازی به کار می‌رود) و SPS (توکن حاکمیتی این بازی) دارد که بر روی بلاکچین HIVE قرار دارند. ماهیانه حدود ۱۲۰۰۰۰ نفر این بازی را انجام می‌دهند و برای شروع بازی، باید ۱۰ دلار برای خرید Summonner’s Spellbook هزینه کنید، تا سیستم Play to Earn این بازی را فعال کنید و شروع به دریافت توکن‌های DEC کنید.

  Farmers World

  Farmers World

  Farmers World یک بازی Play to Earn است و نسخه بلاکچینی گیم‌های کشاورزی و کشت و زرع است که در چند سال اخیر محبوبیت زیادی پیدا کرده‌اند. پلیرها می‌توانند ابزارهای مختلف را انتخاب کنند و محصولات زراعی مختلف را بکارند و برداشت کنند.

  به علاوه، بازیکنان می‌توانند در مدتی که منتظر رشد محصولات خود هستند، به دیگر مزرعه‌داران حمله کنند و دارایی‌هایشان را سرقت کنند. این بازی دارای بخشی به نام Membership است که می‌توانید با خرید کارت‌های آن، ابزارهای مختلف استفاده کنید.قیمت این کارت‌ها از حدود ۳۰۰ دلار شروع می‌شود (خرید کارت‌ها اجباری نیست).

  اما برای شروع بازی، شما نیاز به یک ابزار دارید که باید آن را بخرید. بازی پیشنهاد می‌دهد که یک تبر و چوب ماهیگیری برای شروع مناسب است؛ برای خرید این دو آیتم، تقریبا ۱۰۰۰ دلار سرمایه نیاز دارید؛ اما می‌توانید با یک تبر معمولی هم بازی را شروع کنید، که قیمت تبرها تقریبا از ۲۵۰ دلار شروع می‌شود. قیمت‌ها را می‌توانید از اینجا ببینید.

  The Sandbox

  The Sandbox

  یکی دیگر از بهترین بازی‌های کریپتویی Sandbox است. این بازی یک دنیای مجازی (Metaverse) مبتنی بر بلاک چین است؛ جایی که کاربران می‌توانند دارایی‌های دیجیتال خود را بخرند، بفروشند یا حتی به وجود آورند.

  به لطف سازمان‌های مستقل غیر متمرکز (DAO) و توکن‌های غیرمثلی، سندباکس تجربه آنلاین کاملی را با ترکیب تمرکززدایی و بازی ایجاد کرد. ماموریت Sandbox این است که استفاده از فناوری بلاک چین را برای عموم مردم سهولت بخشد. آن‌ها نه تنها گیمرها را هدف قرار می‌دهند، بلکه پدیدآورندگان را نیز جذب می‌کنند؛ زیرا نه تنها کاربران می‌توانند برای کسب درآمد بازی کنند، بلکه آثار هنری دیجیتال می‌سازند و آن‌ها را در بازی می‌فروشند.

  در این بازی می‌توانید زمین‌هایی (Land) را خریداری کنید و در این زمین‌ها املاک خود را بسازید. در مجموع ۱۶۶,۴۶۴ لند وجود دارد که البته قیمت آنها بسیار بالاست و از حدود ۱ اتر شروع می‌شود. می‌توانید قیمت Landها را در اینجا ببینید.

  توکن این بازی SAND نام دارد. این یک توکن کاربردی ساخته شده با استاندارد ERC20 اتریوم است. این رمز ارز در اکوسیستم بازی Sandbox به کار می‌رود و برای تمامی تراکنش‌ها تعاملات داخل بازی، باید SAND خرج کنید. قیمت SAND در حال حاضر ۰.۶۶ دلار است.

  Upland

  Upland

  Upland یک بازی است که در هر دو سیستم عامل موبایل IOS و Andriod در دسترس است. این بازی را به‌عنوان نسخه‌ای از بازی مونوپولی در نظر بگیرید که در آن می‌توانید املاک دنیای واقعی را در فضای مجازی خریداری کنید و بفروشید. از نکات بامزه این بازی، این است که بازیکنان در قالب توکن‌های NFT دارای مالکیت واقعی هستند. بنابراین وقتی ملکی را در بازی خریداری می‌کنید (که دارای آدرس دنیای واقعی است)، به لطف قراردادهای هوشمند، متعلق به شما خواهد بود. این بازی مبتنی بر بلاک چین EOS ساخته شده است.

  در این بازی همه چیز بر عهده شماست و هر طور که بخواهید، می‌توانید بازی کنید؛ بخرید، بفروشید، املاک را خریداری کنید، آنها را گسترش دهید، سازه‌هایی را بسازید، کسب و کاری راه اندازی کنید که در آن محصولات و خدمات ارائه دهید و غیره! هیچ محدودیتی در این بازی وجود ندارد. در حال حاضر توکن بومی این بازی یعنی UPX را از صرافی‌ها نمی‌توانید خریداری کنید؛ اما در بازار داخل همین بازی، با قیمت ثابتی به فروش می‌رسند که می‌توانید از این صفحه آنها را خریداری کنید. همچنین با شروع بازی و پس از دیدن ویدیوی آموزشی نحوه بازی در Upland، شما ۳۰۰۰ توکن UPX جایزه می‌گیرید!

  Aavegotchi

  Aavegotchi

  این یکی از بازی‌های NFT محبوب در سال ۲۰۲۱ است. Aavegotchi یک بازی NFT در بلاک چین است که بر اساس Tamagotchi ساخته‌ شده است. آن دستگاه‌های سیاه و سفید کوچکی را که با آن بازی می‌کردیم و از یک حیوان خانگی مراقبت می‌کردیم به خاطر دارید؟ این پروژه دقیقاً همان تجربه است؛ البته به همراه توکن‌های NFT. هر توکن بی‌همتای این بازی دارای ویژگی‌های خاص خودش است. هرچه ویژگی‌های Aavegotchi کمیاب‌تر باشد، آن توکن هم کمیاب‌تر و با ارزش‌تر است.

  این بازی دارای توکن حاکمیتی GHST است که می‌توانید با استفاده از آن، توکن‌های غیرمثلی این بازی را خریداری کنید.

  F1 Delta Time

  F1 Delta Time

  F1 Delta Time یکی از بازی‌های مسابقه‌ای یا مجموعه‌های NFT مبتنی بر بلاک چین در اکوسیستم REVV Motorsport است. در این بازی مسابقه‌ای بازیکنان باید خودرو‌، راننده و قطعات خودرو را بخرند و اتومبیل خود را تقویت کنند تا بتوانند در مسابقات برنده شوند و توکن REVV را از آن خود کنند. این ارز مشابه می‌تواند برای خرید توکن‌های NFT برای سایر بازی‌های مسابقه‌ای، از جمله فرمول E و عناوین آینده نیز استفاده شود.

  برای تقویت اتومبیل و برنده شدن در مسابقات و در نتیجه، کسب درآمد بیشتر، شما نیاز به توکن REVV دارید که در حال حاضر، قیمت REVV حدود ۰.۱۴ دلار است.

  پرسش و پاسخ (FAQ)

  پرسش و پاسخ میهن بلاکچین
  • بازی Play to Earn چیست؟

  بر خلاف بازی‌های آنلاین سنتی که شما برای برنده شدن باید پول پرداخت کنید، سیستم‌های Play to Earn مدل “بازی کنید تا به دست بیاورید” را معرفی می‌کند. برای شروع اکثر این بازی‌ها، شما نیاز به سرمایه اولیه دارید؛ اما با بازی کردن و انجام ماموریت‌های مربوط به بازی، می‌توانید کسب درآمد کنید.

  • آیا برای بازی‌های Gamefi نیاز به سرمایه اولیه داریم؟

  معمولا بله. اما بازی‌هایی نیز وجود دارند که رایگان هستند؛ اما به سختی و در طولانی‌مدت درآمدزایی دارند و معمولا درآمد آنها بسیار ناچیز است.

  • با این بازی‌ها چقدر می‌توانیم درآمد کسب کنیم؟

  میزان درآمد شما بستگی به نوع بازی دارد؛ در برخی بازی‌ها، با خرید آیتم‌ها و آپگرید کردن کاراکترها می‌توانید درآمد بیشتری کسب کنید، در برخی دیگر با جمع‌آوری آیتم‌ها و فروش آنها کسب درآمد می‌کنید، در برخی بازی‌ها باید بجنگید تا درآمد خود را افزایش دهید و غیره.

  جمع‌بندی

  بازی‌های Play to Earn در یک سال اخیر توجهات بسیاری را به خود جلب کرده‌اند و ارزش بازار این بازی‌ها حدود ۱۴ میلیارد دلار است. توکن‌های NFT و کاربردهای بی‌نظیرشان می‌توانند آینده صنعت دیفای باشند و پذیرش عمومی صنعت ارزهای دیجیتال را تسریع ببخشند. شرکت‌های استارتاپ کریپتویی و کمپانی‌های بازی‌سازی، اکنون در حوزه بازی‌های Gamefi با یکدیگر رقابت می‌کنند و ما هر روز شاهد معرفی بازی‌های بلاک چینی جدید هستیم. در این مقاله به پاسخ سوال Play to Earn چیست پرداختیم و سپس به تاریخچه این بازی‌ها، نحوه کارکرد، موارد مورد نیاز برای شروع این بازی‌ها، نحوه درآمدزایی و معرفی چند بازی محبوب پرداختیم.

  شما کدام یک از این بازی‌ها را انجام داده‌اید؟ تجربیات خود را با ما در میان بگذارید.

  معرفی دوره های  تبریز فایننس

  دوره ارز دیجیتال : 

  دوره ارز دیجیتال در تبریز : محور بیشتر مکالمات روزمره این روزها در اطراف ارزهای دیجیتال می چرخد. سیل عظیمی از توجه به این ارزها نشانگر آینده درخشان و همه گیر ارزهای دیجیتال است. این امر نشانی از ضروریت یادگیری نحوه کار در این حوزه است که تبریز فایننس برای شما به ارمغان می آورد.

  آکادمی تبریز فایننس به عنوان معتبرترین و بهترین آکادمی تبریز در حوزه بازارهای مالی و ارزهای دیجیتال این امکان را برایتان ایجاد می کند تا در دروه ارز دیجیتال به صورت آنلاین و یا حضوری شرکت کنید و به آسانی صفر تا صد ارزهای دیجیتال را یاد بگیرید.

  سر فصل های این دوره عبارتند از:

  1.آموزش کار با صرافی بین الملی

  • افتتاح و شارژ و برداشت حساب
  • معاملات spot
  • معاملات futures

  2. تحلیل تکنیکال

  • آموزش تردینگ ویو
  • پرایس اکشن کلاسیک(سطوح حمایت و مقاومت ،ترند ها ، الگو های کلاسک ، الگو های کندل ستیک ، و…)
  • اندیکاتورها ونحوه ترکیب و سیگنال گیری از آن ها
  • موینگ لوریج ها
  • انواع فیبوناچی
  • ایچیموکو

  3.تحلیل فاندامنتال

  • مفاهیم بلاک چین
  • دسته بندی ارزها
  • معیارهای تحلیل فاندامنتال (بررسی وایت پیپر ، رود مپ ها ، مقایس پذیری ، توکن سوزی و…)
  •  نحوه استفاده از اخبار مربوطه در معاملات
  • منابع بررسی معیار و اخبار فاندامنتال

  4. مدیریت سرمایه

  • نحوه انتخاب پوزیشن  سایز

  5.نحوه انتقال سود برای کنترل ریسک

  • تقسیم بندی سرمایه در hold-spot-futures
  • معیار های محاسبه وکنترل سود و ضرر در معاملات

  بعد از دوره ارز دیجیتال  در آکادمی تبریز فایننس انتظار می رود شما به صورت تخصصی تحلیل تکنیکال و فاندامنتال که قواعد اصلی و زیربنای یک تریدر حرفه ای در بازار های مالی هستند را یاد بگیرید.

  دوره پرایس اکشن RTM:

  برای جبران ضرر هایی که از بازار های مالی فارکس ، بورس ، ارز دیجیتال عایدتان شده است ،  نیاز به بهترین و بروز ترین سبک ترید بین المللی بنام RTM  می باشد که برای اولین بار در تبریز دوره پرایس اکشن  RTM توسط آکادمی تبریز فایننس با بهترین اساتید این دوره برگزار می شود.

  پرایس اکشن RTM چیست؟

  RTM مخفف کلمه READ THE MARKET به معنی خوانش بازار است و توسط شخصی به نام ایف میانت (IF MYANTE) از حدود سال 2010 ابداع و کشف شده است و دارای سه رکن اساسی رفتار قیمت رالی ، دراپ و بیس   می باشد که با ترکیب این سه رکن اساسی رفتار قیمت به ساختار های دست پیدا خواهیم کرد.این روش براساس حجم معاملات کار میکند و از زیر شاخه های پرایس اکشن می باشد.

  RTM به جریان سفارشات ارتباط دارد . جریان سفارشات (Order flow) به این معنی می باشد که مسیر حرکت قیمت را ، وجود یا عدم وجود سفارش روی چارت مشخص میکند . که روی بازار کریپتو کارنسی و هر بازار دیگری کاربرد دارد . و هر نقطه ای که قیمت یک واکنش اساسی نشان داده است ، نشان دهنده نقاط پر سفارشی بودند که توانستند قیمت را برگردانند و ….در حالت کلی استراتژی RTM به بررسی جریانات سفارشات برای مشخص کردن اینکه سفارشات در چه مقیاس و تایم فریمی وجود دارد.قدم اول برای آشنایی با تکنیک پرایس اکشن RTM ، درک یک حرکت مشخص روی چارت می باشد.

  علت نیاز به آموزش دوره پرایس اکشن RTM

  • با روش تحلیل RTM با ریسک به ریوارد های مناسب ، جوابگوی  ضرر هایی می باشد که در ترید های مختلف متحمل شده اید .
  • سبک معاملاتی RTM به ما نقاط مهم خرید و فروش و بهترین نقطه برای ورود به بازار و خروج از بازار را نشان می دهد و دلیل جبران ضرر های قبلی در بازار های مختلف و ورود به معامله با این روش ، به خاطر ریسک به ریوارد بالای 1/10 می باشد.

  با گذراندن دوره پرایس اکشن RTM در چه بازار هایی از این روش می توانیم استفاده کنیم؟

  در بازار های ارز دیجیتال ، بورس ، فارکس و هر بازاری که چارت قیمتی داشته باشد قابل استفاده می باشد.

  سود شما در بازار های مالی مختلف با  روش تحلیل پرایس اکشنRTM چقدر است؟

  این بازار در عین ظاهری ساده ، پیچیدگی های خاص خود را دارد و نیاز به تمرین و تکرار بیشتر می باشد و شما هر چقدر علم و دانش و اطلاعات و مهارت خود را بیشتر کنید نتیجه دقیق تری از نقاط بدست خواهید آورد و با ریسک کمتر ، سود بیشتری عایدتان خواهد شد.

  پیش نیاز برای شرکت در دوره پرایس اکشن RTM آکادمی تبریز فایننس

  مبانی اولیه هر بازار مالی ( ارز دیجیتال ، بورس ، فارکس ) که در آن می خواهید فعالیت کنید

  سرفصل های دوره پرایس اکشن RTM

  • pivot تسویه
  • pivot اصلی
  • FTR
  • اجزای FTR
  • FTC
  • MPL
  • RTP
  • FO
  • سیگنال چرخشی
  • ایگنور
  • مقیاس
  • عادات بازار
  • نقاط تصمیم گیری ترید
  • آموزش معاملات در بازار فارکس

  شما با طی کردن این سرفصل های  RTM در آکادمی تبریز فایننس  با آنالیز پیشرفته به نقاط حساس معامله دست خواهید یافت و معامله اصولی و موفقی خواهید داشت .

  آکادمی تبریز فایننس برای اولین بار با برگزاری دوره پرایس اکشن RTM (حضوری ، آنلاین) در تبریز به صورت حضوری و در تمام شهر های ایران بدون محدودیت مکانی به صورت آنلاین دوره را برگزار می کند و این دوره می تواند کشتی نجاتی برای جبران ضرر های قبلی شما عزیزان باشد .

  دوره فارکس :

  آکادمی تبریز فایننس اقدام به برگزاری بهترین دوره فارکس در تبریز کرده است.تبریز فایننس یکی از برگزار کننده های دوره فارکس در سطح کشور میباشد. فارکس یک بازار بین المللی و جهانی میباشد که بزرگترین بازار مالی دنیا به حساب می آید.برای موفقیت در این بازار بزرگ میتوانید در دوره فارکس تبریز فایننس که ارائه کننده آموزش جامع در این زمینه میباشد شرکت کنید.با شرکت در دوره فارکس تبریز فایننس میتوانید در زمینه های مبانی خرید و فروش جفت ارزها،تحلیل فاندامنتال،استراتژی معاملاتی،پترن ها،… مهارت های لازم را کسب نمایید.

   

   

  سرفصل های آموزشی

  ۱. مفهوم پیپ لات لوریج مارجین و …(مفاهیم اولیه و کلی فارکس)
  ۲. آموزش تحلیل تکنیکال و فاندامنتال
  ۳.نصب و آموزش نرم افزار متاتریدر و نصب اندیکاتور و آموزش تریدینگ ویو و باز کردن حساب آزمایشی
  ۴. اموزش مفاهیم روند ترند لاین اسیلاتور Stochastic
  ۵. آموزش کامل اسیلاتور RSI و MACD
  ۶. انواع واگرایی
  ۷. مووینگ اوریج و استفاده های آن اسیلاتور Parabolic SAR و استراتژی مرتبط
  ۸. نحوه ی استفاده از تایم فریم های مختلف و اوردر گذاری
  ۹. ارائه اندیکاتور های مخصوص آموزشگاه جهت تحلیل و تارگت و استاپ گذاری
  ۱۰. ترکیب همه موارد آموزش داده شده ( برخلاف سایر دوره ها که مطالب بصورت جداگانه تدریس شده و در آخر از دانشجو خواسته میشود خود دانشجو ابزار ها را ترکیب و استراتژی بسازد )
  ۱۱. تدریس نکاتی مختصر از پرایس اکشن و ترکیب با استراتژی کلی
  ۱۲. معرفی سایتهای مختص اخبار فاندامنتال فارکس
  ۱۳. مدیریت سرمایه

   

   

  مهارت هایی که کسب میکنید؟

  •  کار با بروکر ها
  • تحلیل تکنیکال
  • تحلیل فاندامنتال
  • روانشناسی بازار
  • مدیریت سرمایه پیشرفته
  • بررسی زیر ساخت پروژه ها و ارز ها

   

  بازار کار دوره فارکس

  شما میتوانید بعد از گزراندن دوره آموزشی خود به صورت حرفه ای و مستقل ترید کنید . آن دسته از افرادی که میخواهند کارفرمایی نداشته باشند و به صورت مستقل کسب در آمد کنند و یا شغل دوم ای داشته باشند پیشنهاد میشود در دوره ارز دیجیتال تبریز شرکت کنند و به صورت مستقل کسب در آمد کنند.

  دوره متاورس :

  سر فصل های دوره آموزش کسب درآمد از متاورس و NFT

  • مقدمه و معرفی  دوره

  • NFT چیست و کسب درآمد از خرید و فروش  آن

  • ساخت NFT

  • زمین های  متاورس  و نحوه خرید و فروش  آن

  • بازی   Gods Uncheind

  •   بازی  Axie

  • دسنترالند

  • بلاکتوپیا

  • سند باکس

  • تتان آرنا

  • League of Kingdoms

  • معرفی  سایت   play to earn

  • معرفی ارز های  آینده دار متاورسی و تحلیل آن ها

  • آموزش تحلیل فاندامنتال

  تبریز فایننس بزرگترین مجموعه در شمال غرب برگزار کننده های دوره فارکس ، دوره ارزدیجیتال ، دوره پرایس اکشن RTM ، دوره متاورس و دوره بورس میباشد شما می توانید با مراجعه به سایت آکادمی تبریز فایننس از شرایط دوره ها مطلع شوید
  همچنین با مراجعه به صرافی تبریز فایننس از به روزترین قیمت ارز ها مطلع شوید

   

   

  تبریز فایننس را در یوتیوب سابسکرایب کنید داخل کانال تلگرام تبریز فایننس شوید و حتما اینستاگرام تبریز فایننس فالوو کنید تا از اخبار و اطلاعیه های بروز مطلع شوید همچنین جهت دریافت سیگنال های رایگان فارکس عضو کانال سیگنال فارکس شوید و برای دریافت سیگنال ارز دیجیتال  وارد کانال سیگنال ارز دیجیتال شوید.

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  admin

  یک نظر

 • An interesting discussion is definitely worth comment. I do think that you need to publish more about this subject matter, it might not be a taboo subject but usually people do not speak about such topics. To the next! Cheers!!

 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.