تبریز فایننس

کلاهبرداری4,500 میلیاردتومان ارز دیجیتال جعلی کینگ مالی

ارز دیجیتال جعلی کینگ مالی
 • ارز دیجیتال جعلی کینگ مالی : طی بیانیه ای ابوالفضل ابوترابی، (عضو کمیسیون شورا‌ها و امور داخلی مجلس)، اعلام داشت که تا کنون پروژه ارز دیجیتال جعلی کینگ مالی ، بزرگترین پرونده کلاهبرداری در بازار ارزهای دیجیتال به حساب می آید که بیشتر از 4.500 میلیارد تومان ازمعامله گران و سرمایه گذاران کلاهبرداری کرده است.

   

  طبق گزارشات خبرگزاری صدا و سیما، مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت اطلاعات در هفته گذشته اعلام نمود که از طریق تلاش سربازان گمنام امام زمان (سربازان الشریف ) یکی از پیشرفته ترین شبکه‌های سازمان‌ یافته کلاهبرداری در سطح کشور شناسایی شده و تحت نظارت می باشند.

   

  ترفند این دسته از کلاهبر دارن اینگونه بود که با تشویق افراد و فریب افکار عمومی آنها را وادار به سرمایه گذاری و خرید رمزارز جعلی کینگ مانی، مبالغ زیادی را از زیرمجموعه‌های خود کسب نموده بودند همچنین این باند از طریق تشکیل نوسانات کاذب در قیمت این ارز دیجیتال جعلی، سود آوری فراوانی داشت.

   

  عضو کمیسیون شورا‌ ها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی (ابوالفضل ابوترابی)، در گفتگو خود با خبرگزاری صدا و سیما ،اظهار داشتند چون برخی افراد بدون اطلاع و دانش کافی وارد بازار ارز دیجیتال می شوند که عموماً در گیر چنین مسائل کلاهبرداری می شوند وی افزود:

   

  امروزه یکی از اولویت‌های مجلس و دولت ، موضوع حمایت و صیانت از حقوق مردم و مخصوصاً اقشار ضعیف و متوسط می باشد.

   

  وی به چگونگی انجام کلاهبرداری در حوزه رمز‌ارز‌ها اشاره داشت و گفت:

   

  افرادی با سوءاستفاده از اعتماد مردم ، درماجرای رمز ارز جعلی کینگ مالی اقدام به کلاهبرداری از آنها نموده اند که متاسفانه به دلیل جو روانی ایجاد شده ما شاهد بودیم که افراد زیادی اقدام به سرمایه گذاری در این رمز ارز ساختگی کردند ، بنابراین حجم این تخلف قابل‌ توجه می باشد

   

  این نماینده مجلس همچنین گفت : امروزه رمز ارز های جعلی مثل کینگ مالی رو به افزایش است و ادامه داد:

   

  در گذشته نیز ما چندین پرونده‌های کلاهبرداری در زمینه توکن و ارز دیجیتال داشته ایم ، ولی می توان گفت این پرونده بزرگترین پرونده مربوط به حوزه رمز ارزها می باشد که حجم این کلاهبرداری در حدود 4 هزار و 500 میلیارد تومان می باشد.

   

  ابوترابی همچنین ،به اهمیت نظارت نهاد‌های امنیتی در حوزه معاملات رمز‌ ارز‌ها اشاره کرد و گفت:

   

  بنده از سربازان گمنام امام زمان که این پرونده را در دست گرفته اند و باعث امیدواری هزاران مالباخته و مردم در این موضوع شدند، تشکر می‌کنم.

   

  همچنین وی افزود :

   

  متأسفانه در حال حاضر از رمزارز‌ها به عنوان ابزاری برای پول‌شویی و ارتکاب جرائم استفاده می‌‎شود و تسهیل و تبلیغ استفاده از این ابزار جرم و رواج آن‌ها توسط برخی رسانه‌ها و گروه‌ها محل پرسش جدی است.

   

  عضو کمیسیون شورا‌ها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی به ناآگاهی بسیاری از اشخاص در مورد مخاطرات بازار ارز دیجیتال اشاره کرد و گفت:

   

  حتی اگر رمزارز جعلی هم نباشد باز هم جزو پرریسک‌ترین سرمایه‌گذاری‌ها محسوب می‌شود و به‌طور کلی ریسک کلاهبرداری و خروج سرمایه از کشور را افزایش می‌دهد

   

  ابوترابی در پایان با انتقاد از اهمال برخی از مسئولین در رابطه با شیوع معاملات ارز دیجیتال ، افزود:

   

  متأسفانه بانک مرکزی، درگاه پرداخت قانونی را در اختیار صرافی‌های رمز‌ارز قرار داده است. در زمان دولت قبل نیز قرار شد این درگاه‌های پرداخت بسته شود، اما رئیس‌دفتر رئیس‌جمهور مانع از قطع خدمات پرداخت بانک‌ها به صرافی‌های آنلاین ارز‌های دیجیتال شد.

   

  آکادمی تبریز فایننس در نظر دارد تا با برگزاری دوره ارز دیجیتال ، دوره پرایس اکشن نوین و دیگر دوره ها ، دانش و اطلاعات کافی را جهت موفقیت در سرمایه گذاری بازار های مالی را در اختیار شما علاقه مندان بگذارد .

   

  همچنین این مجموعه با گذاشتن اخبار و مقالات مهم مربوط به ارز دیجیتال و بورس و فارکس شما را از مهمترین اتفاقات اخیر مطلع می سازد .با تبریز فایننس به یک تریدر حرفه ای تبدیل شوید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  adminn

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.