تبریز فایننس

معرفی و تحلیل سه سهم (خساپا ، خبهمن ، بوعلی)

معرفی و تحلیل سه سهم (خساپا ، خبهمن ، بوعلی)
 • معرفی سهم خساپا

  شرکت اتومبیل سازی سایپا در سال 1344 با ساخت اتومبیل های بیابانی و خیابانی ، با ظرفیت ساخت 4500 دستگاه اتومبیل ،شروع به کار کرد.

  این گروه اتومبیل سازی با 6شرکت وابسته ، حدودا یک میلیون اتومبیل تولید میکند که 4 شرکت آن شامل (سایپا سیتروئن و بن رو، سایپا ، پارس خودرو)، که در حوزه اتومبیل سواری و شرکت های  (سایپا دیزل و زامیاد) در حوزه تولید خودرو های تجاری سبک و سنگین مشغول به کار است.

  و 15 شرکت دیگر که 50 درصد نیاز، لوازم یدکی این کارخانه را تامین می کند شامل شرکتهای (کمک فنر ایندامین، سایپا شیشه، فنرسازی زر، رینگ سایپا،ایران کاوه و ایدکو پرس،سازه گستر، مگاموتور، مالیبل سایپا،قالبهای بزرگ صنعتی سایپا، رادیاتور ایران، طیف سایپا،پلاسکو کار سایپا، سایپا آذین، سایپا پرس)می باشد.

  این شرکت خودرو سازی در سال 1374توسط بورس اوراق بهادار تهران پذیرفته شد که با نماد خساپا در بورس شروع به فروش سهام خود نمود.

  که در سال 1387 نیز حدود 51 درصد از سهام این شرکت به سازمان بورس اوراق بهادار واگذار شد.

  سهم خساپا

   آنالیز و تحلیل سهم خساپا :

  سهم خساپا  بعد از خروج موفق از ابر کوموی نزولی و پولبک به کف ابر میتواند در کانال کوتاه مدت خود نوسان مثبتی داشته باشد که اولین تارگت سهم قیمت 2300می باشد که در صورت رد کردن از این مقاومت سنگین در صورت قدرت خرید بالا میتواند اهداف بالایی را در نظر گرفت.

  همچنین از اهداف سهم خساپا می توان به قله های 2600 و 4400 و 5400 اشاره نمود.

  مقاومت های سهم خساپا : 2000 و 2600

  حمایت های سهم خساپا :  1790 و 1530

  معرفی سهم خبهمن

  شرکت خودرو سازی بهمن در سال 1331 تاسیس شده که فعالیت خود را در حوزه تجهیزات مرتبط با حمل و نقل دریایی آغاز کرد ولی این شرکت بعد از 7 سال یعنی در سال 1338 توانست اولین محصول خود (وانت مزدا) را مونتاژ و عرضه کند.

  نماد خبهمن که توانسته بوده در سال 1363 وانت مزدا 1600 را تولید کند  که پس از تولید این خودرو نام شرکت به ایران وانت تغییر نام پیدا کرد.

  ودر سال 1377 نام این شرکت به گروه خودرو سازی بهمن نیز تغییر نام پیدا کرد.شرکت خودرو سازی بهمن هم اکنون نیزبا سهم خبهمن در بورس اوراق بهادار به سهامداران عرضه می شود .

  سهم خبهمن

  تحلیل وآنالیز سهم خبهمن :

  سهم خبهمن هم اکنون در مدار صعودی  قرار گرفته است  که در صورت شکست محدوده مقاومتی 2000ریالی می تواند به پر کردن گپ افزایش سرمایه سهم خبهمن در آینده خوش بین باشیم. اهداف سهم خبهمن نیز هم اکنون رسیدن به 2500 و4000 می باشد.

  مقاومتهای سهم خبهمن : 2000 و 2500

  حمایتهای سهم خبهمن:  1650و 1400

   

  معرفی سهم بوعلی

  شرکت پتروشیمی بوعلی با زمین 36 هکتاری واقع در بندر خمینی ، خلیج فارس ، استان خوزستان ، در سال 1377 تاسیس گردید.این شرکت، سومین طرح آروماتیکی صنایع پتروشیمی در ایران است که عملیات اجرایی اش در فروردین سال  1380شروع کرده است . که سپس نیز واحدهای تولیدی آن در سال ۱۳۸۳ تاسیس گردیده است.

  در حال حاضر واحدهای فرآیندی پتروشیمی بوعلی ۷ واحد است که لیسانس واحدهای آن ازشرکتهای AXENS از فرانسه، KRUPP UHDEاز آلمان، SINOPECاز چین دریافت نموده که هم اکنون نیز در حال بهره برداری است . شرکت KRUPP UHDE آلمان پیمانکار مهندسی اصولی شرکت پتروشیمی بوعلی است.

  هم اکنون سرمایه و دارایی این شرکت چیزی حدود 1370 میلیارد و 300 میلیون است که سرمایه گذاری های ارزی این شرکت از طریق شرکتهای  فاینانس فرانسه و بلژیک و سرمایه گذاری های ریالی آن نیز توسط شرکت ملی صنایع پتروشیمی و بانک ملت انجام گرفته شده است.

   

  سهم بوعلی

   

  تحلیل و آنالیز سهم بوعلی 

  سهم بوعلی بعد از شکست سقف قیمتی و تشکیل الگوی کاپ میتواند به هدف 93000 تومانی برسد . اهداف سهم بوعلی نیز فتح قله های  93000 و108000می باشد.

  مقاومتهای فیبویی سهم بوعلی : 83000

  حمایتهای سهم بوعلی : 63000  و 58000

  یک دوره جامع و نوین برای بورس اوراق بهادار می تواند برای علاقه مندان بازار بورس اوراق بهادار  تاثیر فوق العاده ای داشته باشد.

  آکادمی تبریز فایننس در تلاش است تا با برگزاری دوره هایی چون دوره بورس اوراق بهادار ، دوره پرایس اکشن نوین و دیگر دوره ها اطلاعات و دانش کافی جهت ورود به بازار های مالی جهان را در اختیار شما قراردهید .

  با شرکت در دوره های تبریز فایننس می توانید سرمایه خود را گسترش داده و به یک آنالیز گر حرفه ای انواع بازارهای مالی مثل بازار بورس و دیگر بازار های مالی تبدیل شوید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  adminn

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.