تبریز فایننس

آیا واقعا بیت کوین پول به حساب می آید ؟

بهترین راه برای خرید و ذخیره بیت کوین چیست
 • آیا واقعا بیت کوین پول به حساب می آید : بیت کوین شکل جدیدی از پول دیجیتال است که سال ۲۰۰۹ توسط ساتوشی ناکاموتو اختراع شد. مردم بیت کوین را یک حباب، یک طرح کلاهبردارانه و یا ترفند پانزی لقب می دادند. اکنون در سال ۲۰۲۱ قرار داریم و با وجود تمام حرف و حدیثها بیت کوین هنوز زنده است. شگفت آورتر اینکه، بیت کوین بار دیگر رکوردشکنی کرده است.

  آیا واقعا بیت کوین پول به حساب می آید | کدام حباب بوده که ریزش کند و چند سال بعد دوباره برخیزد؟

   

  در مورد حباب اقتصادی گل لاله یا حباب دریای جنوبی که این طور نبود.

  اما برای آمازون این اتفاق افتاد. شرکت (یا همان سایت) آمازون اوایل هزاره سوم سقوط ۹۰ درصدی را تجربه کرد ولی اوایل دهه دوم قرن حاضر، بالاترین ارزش سهام خود را به ثبت رساند. ثابت شد که آمازون حباب نیست، پابرجا و ماندنی است.

   

  یا حتی اگر اواخر دهه ۹۰ میلادی آمازون حباب بود، حباب خاصی به حساب می آمد. آمازون نمونه ای بود از تلاش در یک واقعیت جدید – این واقعیت که یک سایت کتاب فروشی حکم فرمایی در دنیای تجارت را هدف خود قرار داده است.

   

  بیت کوین هم حبابی مشابه است. بازاری که در تلاش است تا ارزش منصفانه ای را از شکل جدید پول ترسیم کند. از این رو، برای درک بیت کوین باید ابتدا آگاه شویم که پول دقیقا چیست و کارکردش چطور است.

   

  خیلی از آدمها تصور می کنند تنها دولت می تواند پول خلق کند. اما این تصور کاملا اشتباه است. فلز زردرنگ و درخشانی را می شناسیم که در همه جای دنیا به عنوان پول شناخته می شود؛ از نیویورک و پاریس گرفته تا دهلی نو و کینشاسا و ریودوژانیرو .

   

  طلا آن قدر پول خوبی است که در عمل از گردش مالی خارج شده و بخش اعظمی از آن در خزانه های بانک مرکزی و استخرهای پول آدم های خسیس و حریص جا خوش کرده است.

   

  وقتی اولین گروه از مهاجران آمریکایی متوجه شدند که برخی از بومیان آمریکا و امپوم را به عنوان پول پذیرفته اند، انبوهی از این صدف ها را انباشته و آنها را با زمین معامله کردند. منهتن در سال ۱۶۲۶ به ارزش ۲۴دلار وامپوم و ترینکت فروخته شد.

   

  وقتی پول سخت در مقابل پول نرم قرار می گیرد، این پول نرم است که در این مواجهه میدان را میبازد. اگر پس انداز خود را روی سیب سرمایه گذاری کنید، طولی نخواهد کشید که همه چیزتان از دست برود. سیب کالایی است فسادپذیر و البته که اصلا هم کمیاب نیست. صدفها قدری بهتر هستند – به این راحتی ها مثل سیب تجزیه نمی شوند ولی متأسفانه خیلی هم کمیاب نیستند.

   

   

  آیا واقعا بیت کوین پول به حساب می آید

   

  آیا واقعا بیت کوین پول به حساب می آید | نقره کمیاب تر از صدف است و طلا کمیاب تراز نقره

  در طی چند صد سال گذشته و طی مواجهه و معامله فرهنگ های مختلف با هم، طلا در قامت قوی ترین نوع پول خودنمایی کرده است. طلا بوده که ارزهای بومی مانند وامپوم، نمک و حتی نقره را پس زده و یا ناپدید ساخته است.

   

  طلا بادوام است (فاسد نمی شود و زنگ نمیزند)، تقسیم پذیر، قابل حمل و قابل تشخیص است – همه ویژگی های یک پول خوب را دارد. اما آنچه طلا را واقعا بدل به یک پول خوب و قوی می سازد، کمیاب بودن آن است. استخراج طلا دشوار و هزینه بر است. حتی اگر قیمت طلا خیلی بالا رود، افزایش عرضه طلای جدید تا حد زیادی غیرممکن است. اگر بخواهیم با زبان اقتصاددانان صحبت کنیم، باید بگوییم عرضه طلا ناکشسان است.

   

  افزایش قیمت طلا منجر به عرضه گسترده طلای جدید در بازار نمی شود. با نگاه به گذشته متوجه می شویم که عرضه طلا ساليانه فقط رشد ۱۸ درصدی داشته است. ممکن است این رقم را به عنوان نرخ رشد عرضه پول یا تورم پولی طلا تصور کنیم.

   

  این را با مس مقایسه کنید، هر زمان قیمت مس خیلی بالا می رود، استخراج گران مس پا را روی گاز گذاشته، به اندازه کفایت مس تولید می کنند و در بازار می ریزند و قیمت مس را کاهش می دهند. در مورد نفت خام نیز داستان همین است. به همین خاطر در بازار کالا نقل است: «بهترین علاج برای قیمت بالا، قیمت بالاست.»

   

  طلا متفاوت است. کالایی عادی نیست. بخش قابل توجه ارزش طلا از وجهه «کالای پولی» بودن آن نشئت می گیرد تا اینکه صرفا یک کالای صنعتی باشد. طلا نسبت به ارزش صنعتی خود با ارزش بالاتری معامله می شود، چراکه در سرتاسر جهان به عنوان پول شناخته می شود و برای هزاران سال است که به عنوان پول مورد استفاده قرار می گیرد.

   

  طلا یک نمونه بارز از چیزی است که به مانند پول کارکرد دارد، ولی توسط هیچ دولتی کنترل یا خلق نمی شود. در برخی نقاط جهان می توانید به طور مستقیم با طلا جنس خریداری کنید (طلا به عنوان ابزار معامله)، اما امروز طلا بیشتر در قامت «ذخیره ارزش» عمل می کند.

  همه می دانیم یکی از کارکردهای پول در قالب واسطه مبادله است. برای خرید یک صندلی چوبی خیلی راحت تر است که دویست دلار پرداخت کنید تا اینکه بخواهید حساب کنید چند تا از هلوهای باغ میوه تان معادل ارزش صندلی چوبی است. ضمن اینکه سازنده صندلی ممکن است اصلا هلو نخواهد. پول مسئله «تطابق خواسته ها» را حل می کند. پول فرصت توسعه اقتصادهای بسیار پیچیده را فراهم می سازد، اتفاقی که در سیستم دادوستد هرگز امکان پذیر نبود.

   

  پول هم به عنوان ذخیره ارزش کارکرد دارد. اگر سی سال سخت کار کنم و پس اندازم را در بانک بگذارم، دوست دارم وقتی بازنشسته شدم پولم را تمام و کمال در بانک داشته باشم. اما بانک هم باید امن باشد؛ چه از دست سارقان و چه از دست دولت که ممکن است بخواهد پولم را به تصرف خود در آورد. امروز در بسیاری از کشورهای دنیا، دولت ها به شیوه ای ظریف تر از مصادره کامل، پول شهروندانشان را تصرف می کنند. اسم این روش «تورم» است.

   

   

   

  آکادمی تبریز فایننس در تلاش است تا با برگزاری دوره هایی چون  دوره ارز دیجیتال ، دوره پرایس اکشن نوین و دیگر دوره ها اطلاعات و دانش کافی جهت ورود به بازار های مالی جهان را در اختیار شما قرار دهید.با شرکت در دوره های تبریز فایننس می توانید مثل آب خوردن بازار های مالی را تحلیل کرده و سرمایه خود را گسترش دهید.

   

  همچنین اگر شما علاقه مند به سرمایه گذاری در بازار جهانی فارکس هستید ، می توانید با استفاده از آموزش ها و مقالات رایگان ارز دیجیتال در وب سایت تبریز فایننس ، تمامی اصطلاحات و دانش اولیه جهت ورود به این بازار را فرا بگیرید و سپس با شرکت در  دوره ارز دیجیتال تبریز فایننس ، سرمایه گذاری بی نظیری را در بازار فارکس ثبت کنید. تبریز فایننس شما را به یک تریدر حرفه ای تبدیل می کند !

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  adminn

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.