تبریز فایننس

تلاش ایران برای استفاده از ارز های دیجیتال در واردات

استفاده ارز ارز های دیجیتال در واردات ایران
 • استفاده ایران از ارز های دیجیتال در واردات :ایران در تلاش است تا از ارزهای دیجیتال برای واردات استفاده کند .

  در تلاش گسترده تر برای دور زدن اثرات تحریم ها ، ایران ممکن است یکی از اولین حمایت کنندگان از ارز دیجیتال را دنبال کند.
  براساس یک توییت از رسانه خبری ایران اینترنشنال ، بانک مرکزی ایران روز چهارشنبه با صدور حکمی از سوی هیئت وزیران مبنی بر این که ارزهای دیجیتال استخراج شده برای واردات و از طریق صرافی های منتخب باید خرید و فروش شود .

  استفاده ایران از ارز های دیجیتال در واردات : در حالی که بسیاری از ناظران اشاره کرده اند که اجرای آن تقریباً غیرممکن است ، وکیل و مشاور بلاکچین فاطمه فنی زاده خاطرنشان کرد که این ممنوعیت ممکن است در درجه اول متوجه بانک ها و نهادهای ارزی باشد که از رمزنگاری برای پرداخت واردات استفاده می کنند:
  اگه اطلاعاتی درمورد ارز های دیجیتال ندارید میتوانید در دوره های آموزشی تبریز فایننس شرکت کنید .


  من فکر نمی کنم در سطح فردی اجرا شود. سیستم عامل های مبادله اساساً نمی توانند کار کنند. اما به جای ممنوعیت ، به بانکها اجازه می دهد! و دفاتر فارکس برای استفاده از رمزنگاری ایران برای نقل و انتقالات بین المللی. ایران به شبکه SWIFT متصل نیست …

  در اواخر آوریل ، بانک مرکزی ایران مقرراتی را تصویب کرد که به بانکها و سایر مؤسسات مالی اجازه می دهد تا برای واردات از ارز های دیجیتال استفاده کنند . تحت این چارچوب ، موسسات می توانند از عملیات استخراج دارای مجوز دولتی برای خرید استفاده کنند . به نظر می رسد این آیین نامه جدید اطمینان از این دارد که فقط رمزنگاری استخراج شده از مزارع مورد تأیید برای واردات مورد استفاده قرار می گیرد.

  از سال 2019 ، نهادهای نظارتی بیش از هزار مجوز برای تاسیسات استخراج رمزنگاری ، از جمله مزرعه 6000 دکل تحت کنترل ترکیه صادر کرده اند .

  استفاده ایران از ارز های دیجیتال در واردات : قوانین جدید ممکن است بخشی از استراتژی تحریم های گسترده تری باشد که سالها در دست ساخت است. انستیتوی تحقیقات ایرانی مرکز تحقیقات مجلس از این کشور خواستار استفاده از ارز رمزنگاری شده برای دور زدن تحریم های فلج کننده اقتصادی از سال 2018 است ، جایی که آنها در یک گزارش نوشتند که دارایی های دیجیتال می توانند برای تجارت بین الملل استفاده کنند:


  “به گفته کارشناسان ، یکی از راه های جلوگیری از اثرات مخرب تحریم های ناعادلانه ، استفاده از ارزهای رمزپایه برای تجارت خارجی است.”
  با وجود این تلاش های جدید در ایجاد روش های پرداخت واردات رمزنگاری شده توسط دولت ، روابط ایران با دارایی های دیجیتال در طی چند ماه گذشته گاهی سنگین بوده است. در ماه ژانویه ، مقامات وقوع گسترده برق در تأسیسات غیرقانونی استخراج رمزنگاری را مقصر دانستند ، هرچند کارشناسان اظهار داشتند که زیرساخت های فرسوده و نادیده گرفته شده به احتمال زیاد مقصر آن هستند.

  آخرین اخبار حوزه ارز دیجیتال را از دسته اخبار ارز دیجیتال وب سایت تبریز فایننس دنبال کنید .

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  adminn

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.