تبریز فایننس

قانون ایران برای رمز ارزها و دلایل عدم وجود این قانون

قانون ایران برای رمز ارزها :
 • قانون ایران برای رمز ارزها : همانطور که میدانید طی چند سال اخیر بازار رمز ارز ها رونق بی نظیری دربین سرمایه گذاران داشته است .

  تاجاییکه برخی از افراد توانسته اند رشد سرمایه خوبی از این طریق بازار ارز دیجیتال  داشته باشند .

  قانون ایران برای رمز ارزها: چرا هیچ قانون درباره رمز ارز ها در ایران تصویب نشده است؟

  مسئله ای که امروزه مسئولان و کارشناسان اقتصادی ایران را نگران میکند این است که این کشور تا کنون قانونی در رابطه با رمز ارز ها ننوشته است.

  چون کشور جمهوری اسلامی ایران میتواند از طریق این رمز ارز ها تحریم ها را دور بزند، پس این مسئله برای مسئولین کشوری حائز اهمیت است.

  یکی از بازار هایی که توانست درمیان بازار های قدیمی چند ساله قد علم کند بازار ارز دیجیتال مخصوصا بیت کوین بود

  بیت کوین که شبیه پول اینترنتی است با ورود بی سابقه سرمایه گذاران در یکی دو سال اخیر مواجه شد که باعث افزایش ارزش بیت کوین تا حدود95 میلیارد دلار شده است.

   

  از زمان پیدایش این بازار تا کنون قانونی مبنی بر اینکه چگونه تریدر ها در این بازار اقدام به سرمایه گذاری و یا خرید و فروش کنند تصویب نشده است.

   

  ونقطه جالبتر این است که همیشه کارشناسان اقتصادی به سرمایه داران گوش زد میکردند که این بازار پشتیبانی استاندارد برای کاربرانش ارائه نمی دهد.

   

  قانون ایران برای رمز ارزها و ضرورت وجود این قانون

   

  در طی دو سال اخیر ، طرح های زیادی در رابطه با بازار رمز ارز ها برای مجلس پیشنهاد شده است .

  مهم ترین این طرح ها طرح ایجاد رمز ارز ملی بود که انتقادات زیادی داشت. ولی همانگونه که گفته شد هنوز قانون درباره رمز ارزها تصویب نشده است.

  ارزش این خبر به تازگی به مسئله مهمی تبدیل شده تا جاییکه:

  طهماسب مظاهری رئیس سابق بانک مرکزی،در نشست سالانه بانکداری اسلامی گفت:” رمزارزها مقدمه ای برای تاسیس واحد پولی جهانی واحد است . بنابراین نظام بانکی ایران نیز باید بستری برای استفاده صحیح از این بازار رمز ارز ها ایجاد کند تا ما فقط مصرف کننده رمز ارز در کشور نداشته باشیم.”

   

  امیر بیات (عضو حیات بلاکچین کشور) در این باره گفت :” سابقه نشان داده که بی نصیب ماندن از پیشرفت های جهان امروزی ، نتایج زیانباری برای مردم به همراه دارد.با اینکه بازار ارز دیجیتال پشتیبان مطمئنی ندارد ولی با ایجاد ساختار های مناسب برای سرمایه گذاران توانسته سرمایه گذاران زیادی را از سراسر جهان جذب کند.”

  قانون ایران برای رمز ارزها :

   

  همچنین وی افزود : قانون های برای سرمایه گذاری دربازار رمز ارزها توسط وزارت صمت تحت چهارجوبهای قانون اساسی صادر شده است ولی تا کنون هیچ قانونی در رابطه با استخراج و تولید این رمز ارزها صادر نشده .

  در کناراین ها؛ وزارت نیرو،ستاد مبارزه باقاچاق کالا و ارز،محیط زیست فشار هایی رابرای استخراج بیت کوین و دیگر ارزها اعمال میکنند که بانک مرکزی نیز به جای حل این موضوع ،موانع زیادی را برای تولید ارز دیجیتال ایجاد میکند.

   

  همچنین وی اشاره کرد که میتوان با ارزهای دیجیتال تحریم ها را دور زد و سود آوری خوبی از این راه برای دولت ایجاد کرد.

   

  برای اینکه دولت بتواند قانون جدیدی در رابطه با این موضوع صادر کند باید تمام دستگاه ها در این موضوع اتفاق نظر داشته باشند و هر دستگاه فقط اهداف خود را در نظر نگیرد.

  کلام اخر:

  جدا از مسئله قانون دولت برای سرمایه گذاری در بازار ارزدیجیتال، کسانیکه میخواهند دربازار رمز ارزها شرکت کنند.

  ابتدا باید دانش کافی جهت ورود به این بازار را کسب کنند و بدانند که بیت کوین چیست وویژگی های اصلی این ارز دیجیتال چیست؟

  بیت کوین رتبه یک را در بازاررمز ارزها دارد وحدود 39.98 درصد این بازار را در دست دارد.

  هر واحد از این ارز در این لحظه با قیمت 50.440 دلار، معامله میشودکه با لحاظ نرخ تتر معادل 1,380,711,560 تومان در بازار ارز دیجیتال، معامله می شود.

  این ارز دیجیتال که رشد 2.15 درصدی طی 24 ساعت اخیرداشته است که حجم مبادلات روزانه آن حدودا 41.58 میلیارد دلار است.

  آکادمی تبریز فایننس روزانه اخبار مهم فارکس و ارز دیجیتال،بورس اوراق بهادار را در اختیار شما کاربران عزیز قرار میدهد تا شما بتواند بهترین تصمیم را در این حوضه ها اتخاذ کنید.

  همچنین آکادمی تبریز فایننس با برگزاری دوره ارز دیجیتال و دوره پرایس اکشن نوین و دیگر دوره ها با بهترین اساتید سعی دارد تا شما سرمایه گذاری بی نظیری در بازار های مالی داشته باشید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  adminn

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.