تبریز فایننس

سرمایه گذاری در بازار بورس اوراق بهادار !

سرمایه گذاری در بازار بورس اوراق بهادار
 • سرمایه گذاری در بازار بورس اوراق بهادار ؛ سرمایه گذاری به زبان ساده یعنی از ارزش هر چیز در زمان حال، چشم پوشی کنیم به امید آنکه ارزش آن در آینده به صورت مشخص بالا رود. وقتی می گوییم روی خودتان سرمایه گذاری کنید یعنی از خواسته های کوتاه مدت و لذتهای آنیتان صرف نظر کرده و به عنوان نمونه در دوره ای شرکت کرده و چیزی بیاموزید تا در آینده زندگی مرفه تر و شادتری داشته باشید. سرمایه گذاری در اوراق بهادار یعنی سرمایه ای را برای خرید سهام به امید به دست آوردن سود مشخص از آن در آینده پرداخت کنیم.

  سرمایه گذاری در هر کاری احتیاج به روحیه خوب، موجودی، تحلیل و صرف زمان و وقت کافی دارد خصوصا اگر بخواهیم به سرمایه گذاری مالی و خرید سهام بپردازیم احتیاج به تحلیل و مطالعه و زمان کافی است، در غیر این صورت ریسک کار بالا رفته و توقعی که از میزان سود در مدت زمان مشخصی داشتیم، برآورده نمیشود.

  بازار سرمایه، جایی است که با وجود اینکه می توانید سود بالایی از آن کسب کنید و جیب پر پول داشته باشید اما، بدون تحلیل و بررسی به راحتی از عرش به فرش سقوط خواهید کرد و تمام دارایی تان از بین خواهد رفت. خیلی ها را می شناسم که بدون آموزش و مطالعه و فقط با وجود اینکه یکی دو معامله سود ده انجام داده اند دوباره به خرید سهام پرداخته و تمام سودی را که از بازار کسب کرده بودند، به باد داده و حتی اصل داراییشان هم به نصف رسید. پس باید هوشمندانه عمل کنید.

   

  حال که با مفهوم سرمایه گذاری آشنا شدید، اگر وقت و دانش کافی در مورد بازار ندارید، خرید سهام دیگر اسمش سرمایه گذاری نیست، بلکه قماربازی است. اگر قبل از خرید هر سهم در مورد آن تحلیل نکنید و صرف اینکه همه می خرند شما هم خرید کنید، حتی اگر با سود همراه باشد آن هم اسمش سرمایه گذاری نیست. شما مسئول سود و زیان خودتان هستید پس باید هشیارانه عمل کنید.

   

  هشیارانه عمل کردن یعنی اگر شرایط بالا را ندارید سرمایه خودتان را دست کسانی بدهید که برای این کار وقت، دانش، تخصص لازم را دارند. پولتان را به صندوق هایی که رتبه خوبی دارند یا به سبد گردان های معتبر بدهید

   

  البته این را هم بگویم که واگذاری کار سرمایه گذاری به دیگران، مانع افزایش دانش مالی خودتان می شود. به عبارت دیگر اگر شخص دیگری سرمایه تان را مدیریت کند نمی توانید هوش مالی خود را افزایش دهید و در اصل، شما با پول خودتان به جای خود، به دیگران پاداش میدهید؟

  اصل، شما با پول خودتان به جای خود، به دیگران پاداش می دهید؟ اگر هم، شرایط بالا را دارید، ورودتان را به بورس اوراق بهادار خوش آمد می گویم.

   

  سرمایه گذاری در بازار بورس اوراق بهادار

  سرمایه گذاری در بازار بورس اوراق بهادار و شغلی که بعد از ۵ سال می توانید بازنشسته شوید روبرویتان قرار دارد !

  باید خدمتتان بگویم که معامله گری در این بازار، با وجود سختیها و تنش هایش، بسیار جذاب و شیرین و دوست داشتنی است، معامله گری سهام، جزو شغل هایی است که می توانید پول زیادی توسط آن کسب کنید و نیازی به مدرک تحصیلی ندارد. همان طور که وارن بافت از طریق سرمایه گذاری در بورس جزو ثروتمندترین افراد جهان است ولی افتخار می کند که هیچ یک از مدارک بورسی را ندارد. شغلی است که خوشبختانه منافع اش در جهت منافع ملی است.

   

  یعنی هر سرمایه گذار بورس دوست دارد که کشور در امنیت کامل و در رونق و رشد اقتصادی باشه و هرج و مرج و خدای نکرده جنگ نداشته باشیم پس بر خلاف شغل هایی که منافع شان در جهت کاهش هر کدام از موارد بالاست، سرمایه گذاران بورسی، صلح و آرامش و امنیت را برای همه خواستار هستند و جای بسی خوشحالی و مسرت است.

   

  سخن پایانی

   

  این مطلب که خواندید مربوط به ماهیت سرمایه گذاری در بازار بورس اوراق بهادار بود. شما به سادگی می توانید با ورود به بخش اخبار وبسایت آکادمی تبریز فایننس ، از مهمترین اخبار و رویدادهای دیگر انواع بازار های مالی نظیر : بازار فارکس ، بازار بورس و بازار جهانی ارز دیجیتال مطلع شوید.

   

  همچنین این مجموعه بوسیله تیم و اساتید حرفه ای خود اقدام به برگزاری دوره های مختلف مثل : دوره فارکس ، دوره پرایس اکشن نوین  و دوره بورس اوراق بهادار و دیگر دوره ها کرده است. که پس از اتمام دوره ها فرد به راحتی میتواند در این بازار ها ترید کرده و سرمایه گذاری بهینه ای داشته باشد.

   

  لازم به ذکر است که وبسایت تبریز فایننس ، آموزشهای رایگان را در اختیار شما عزیزان قرار داده است و می توان گفت این آموزشها مکمل دوره ها هستند و میتوان تضمین کرد که شما با این مطالب(دوره ها و آموزش های رایگان) به یک تریدر حرفه ای تبدیل خواهید شد

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  adminn

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.