تبریز فایننس

تلاش ایلان ماسک برای پمپاژ دوج با شکست مواجه شد

 • آخرین تلاش ایلان ماسک برای پمپاژ دوج کوین با شکست ناگواری روبرو شد.
  ایلان ماسک بزرگترین سرمایه دار دنیا که همواره یکی از عاملین بر هم زدن بازار بود عملا دیگر به هیچ وجه کاری از دستش بر نمیاد و کنترل افت و خیز های ارزهای دیجیتالی به کل از زیر دست مدیر عامل شرکت تسلا دررفته است.

  ایلان ماسک اولین نفری بود که حاضر شد خودرو های شرکتش یعنی تسلا را در ازای بیت کوین به فروش برساند و همین هم باعث به وجود آمدن افت بالای قیمت بیت کویین شد؛ تا جاییی که همه دنیا ایلان ماسک را ساتوشی ناکاماتو همان فردی که خالق ارزهای دیجیتال است می دانستند.

  دلایلی که تلاش ایلان ماسک برای پمپاژ دوج با شکست مواجه شد :

  اما در چند ماه گذشته ارزهای دیجیتالی به طور فاحشی شروع به افت کردند و تقریبا می شود اذعان داشت که این افت هم کار کسی جز ایلان ماسک نبوده است. ایلان ماسک چند ماه پیش در توییتی اعلام کرد که دیگر حاضر به فروش خودروهای خود در ازای دریافت بیت کوین نیست و تنها در این چند ماه درباره ارز کوچکی به نام دوج کوین صحبت می کرد.

  دوج کوین هر بار با توییت ایلان ماسک پمپاژ می کرد و آنطور که از شواهد و قرائن پیداست این فرد هم سود خوبی از این کار داشت. اما رفته رفته توییت ها هم بی اثری شد تا جایی که شب گذشته ایلان ماسک آخرین تلاش های خود را برای پمپ دوج کویین انجام داد و اتفاقا قیمت‌های دوج کوین (doge) پس از توییت دیگری از ایلان ماسک، مدیر عامل تسلا در روز یکم ژوئیه، به طرز عجیبی افزایش یافت.

  در حدود ساعت 8:43 صبح به وقت گرینویچ چند ثانیه پس از ارسال این توییت، نرخ ارز DOGE / USD از 0.24 دلار به 0.261 دلار افزایش یافت که تقریبا 8.42 درصد بود. سپس فروش کلی جفت ارز را با قیمت 0.247 دلار را دنبال کرد. بعد از این ساعت 9:24 صبح، ماسک پیام محرمانه دیگری نوشت.
  که بدین شرح بود:

  “Baby Doge, doo, doo, doo, doo, doo, Baby Doge, doo, doo, doo, doo, doo, Baby Doge, doo, doo, doo, doo, doo, Baby Doge”

  DOGE / USD بعد از توییت دوم با 5.22٪ افزایش به 0.260 دلار رسید.

  دوج کوین تقریباً 0.5 درصد در ساعت 12:00 بعد از ظهر نزولی بود و این قضیه اشاره داشت که تأثیر ماسک در بازار ارزهای رمزنگاری در حال کاهش است.

  نرخ

  در اوایل سال جاری، حمایت کل تسلا از دوج کوین باعث افزایش شدید قیمت خرده‌فروشی شد، به طوری که بازار ارز دیجیتال در اوایل ماه مه در حدود ۱۰۰ میلیارد دلار به اوج خود رسید.

  در آن زمان ، نرخ ارز DOGE / USD به بالاترین رکورد خود یعنی 0.76 دلار رسید.

  این جفت ارز دو ماه پیش به نیمی از ارزش خود رسیده است، دلیل اصلی آن اصلاح عمده بازار رمزنگاری است که تقریباً تمام دارایی ارز دیجیتال از جمله بیت کوین (BTC) ،اتریوم (ETH) و ریپل(Xrp) و… بیش از 50٪ سقوط می کند. همچنین آلت کوین ها مانند دوج کوین از این قاعده مستثنی نبودند.

  پیش از اولین توییت ایلان ماسک درباره دوج کویین حدود 0.00000001 دلار ارزش داشت اما بعداً بیش از 35٪ به یکباره رشد کرد.

  با این وجود، ارزش میم کوین ها برای محاسبه حتی در کوین مارکت کپ بسیار پایین بود. سقف بازار آن نیز تا زمان انتشار تقریبا نزدیک صفر بود.اما بازار همان طور که بیان کردیم عوض شد و به هیچ وجه طبق تحلیل ها پیش نرفت و بسیاری از افراد هم سر این قضایا  تمام دارایی های خود را از دست دادند.


  در کل خبر خوب برای افرادی که در بازار رمز ارزها فعالیت می کنند این است که دیگر توییت ایلان ماسک تاثیری در بازار نخواهد گذاشت و به احتمال زیاد از این پس اگر این چنین پیغام ها و توییت ها نباشد سرمایه داران این بازار می توانند با تحلیل های درست به درامد خوبی برسند و به احتمال زیاد هم از این پس این اتفاق خواهد افتاد.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای
  adminn

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.