تبریز فایننس

نحوه کار با دفتر سفارشات (Order Book)

نحوه کار با دفتر سفارشات (Order Book)
 • در این مقاله قصد داریم با هم نحوه کار با دفتر سفارشات (Order Book) ، را به شما آموزش دهیم ، دفتر سفارش چیست ؟ دفتر سفارش همان چیزی است که در سمت چپ تصویر زیر مشاهده می کنید.

   

  نحوه کار با دفتر سفارشات (Order Book)

   

  همه ی این ارقام که دائم در حال تغییر هستند. هدف ما این است که درک کنیم در این فهرستها چه می گذرد. معامله گری به این صورت است که شما سفارش خرید یا سفارش فروش را وارد می کنید و هر زمان که این کار را بکنید، سفارش شما وارد این فهرست میشود. اعداد سبز نشان دهنده ی سفارشات خرید کسانی است که در حال حاضر آنها را ثبت کرده اند و اعداد قرمز نیز سفارشات فروش هستند.

   

  باید اینطور تصور کنید که اعداد قرمز به سمت پایین فشار می آورند و اعداد سبز به سمت بالا، تا زمانی که آنها در نقطه ی وسط به یکدیگر می رسند. نکته اینجاست که اعداد در نقطه ی وسط، با یک قیمت توافق شده به هم می رسند. برای اینکه کسی بتواند بیت کوین بخرد، قیمت خرید باید از قیمت فروش بیشتر باشد. زمانی که این اتفاق می افتد، قیمتی جدید برای بیت کوین مشخص می شود.

   

  هربار که قیمتی توافقی به وجود می آید، معاملهای انجام می شود و بعد قیمت به روز رسانی می شود. شما می توانید این قیمت را سمت راست پلتفرم معاملاتی، در بخش تاریخچهی معاملات مشاهده کنید؛ در این قسمت می توانید آخرین قیمت معامله را مشاهده کنید؛ که همان قیمتی است که در سمت چپ بین این دو بخش نیز می بینید. همچنین این قیمت در بالای صفحه در بخش «Last price »نیز قابل مشاهده است.

   

  اگر می خواهید سفارش خود را در بالای فهرست مشاهده کنید، میزان قیمتی که قصد دارید برای هر بیت کوین بپردازید را یادداشت کنید. ولی در این بخش باید دو رقم را وارد کنید. اولی پایین ترین قیمت پیشنهادی شما و دومی بالاترین قیمت پیشنهادی شما است؛ و بعد روی گزینه ی «Buy کلیک کنید. زمانی که این کار را کردید، اعلانی را مشاهده خواهید کرد که نوشته است «Limit buy order created».

   

  همچنین خواهید دید که این سفارش زیر بخش «Open orders»درج خواهد شد. هرچقدر به دفتر سفارش نگاه کنید، نمی توانید بفهمید که سفارش شما به اندازه ی کافی به قیمت فعلی نزدیک است یا خیر. پس برای مثال اگر قیمت۲۵.۰۰۰دلار باشد و محدوده ی سفارش شما ۱۸۰۰۰۰ دلار، زمانی که سفارش خرید شما ایجاد می شود، سفارش شما به قیمت فعلی نزدیک نیست، در نتیجه در دفتر سفارش نمایش داده نخواهد شد.

   

   

  پس شما باید این سفارش را لغو کنید و سعی کنید سفارشی نزدیک به قیمت فعلی را درج کنید، تا اگر یکی از سفارشات فروش پذیرای این قیمت باشد، سفارش شما تأیید شود. زمانی که سفارش پذیرفته می شود، شما می توانید آن را در بخش سفارش های باز مشاهده کنید و در تاریخچهی معاملات نیز نمایان می شود.

   

  بعد میتوانید همین کار را برای فروش بیت کوین نیز انجام دهید، فقط به جای کلیک روی گزینه ی « Buy»، گزینه ی «Sell» را انتخاب کنید، این کار سفارش فروش نامیده می شود. معلوم است که دوست دارید قیمت بالاتری را نسبت به چیزی که خریده اید پیشنهاد دهید تا سود کنید.

   

  شما مجبور نیستید فقط بخرید و بعد بفروشید، چون میتوانید هر دو کار را به طور همزمان انجام دهید، تا زمانی که حاضر باشید بهای آن را بپردازید شما میتوانید یک سفارش خرید را درج کنید و این سفارش در فهرست سفارشات باز شما درج خواهد شد، تا زمانی که قیمت دارایی پایین بیاید. به این شکل می توانید با گزینه ی محدوده ی قیمت کار کنید، و حالا در فصل بعد حد ضرر را بررسی خواهیم کرد.

   

   

  آکادمی تبریز فایننس یکی از برترین و بهترین آموزشگاه بازار های مالی در سطح شمال غرب و تبریز است.تبریز فایننس برگزار کننده دوره ارز دیجیتال دوره فارکس دوره بورس اوراق بهادار و پرایس اکشن است.اگر می خواهید درباره تبریز فایننس بیشتر بدانید می توانید از مقالات و جزئیات دوره ها ، اخبار های وب سایت مارا دنبال کنید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  adminn

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.