تبریز فایننس

چگونه تعطیلات بر بازارهای مالی تأثیر می گذارد ؟

چگونه تعطیلات بر بازارهای مالی تأثیر می گذارد
 • بازارهای سهام، نهادهایی می باشند که به طور متناوب تغییرات فصلی و تغییرات تقویمی یا همان تعطیلات را تجربه می کنند.اما سرمایه‌گذاران باتجربه ممکن است با خرید یا فروش سهام در زمان‌های خاصی از سال، با فصلی بودن بازارهای سهام بازی کنند و به نوسانات بازارهای مالی کمک کنند.

   

  در این مقاله، ما به برخی از مناسبت ها و تعطیلات کلیدی نگاه خواهیم کرد و توضیح خواهیم داد که چگونه این تعطیلات می توانند بر بازار های مالی تأثیر داشته باشند.

   

  تاثیر کریسمس و ماه ژانویه در بازار های مالی

   

  سال نو چه حسی به شما دست می دهد؟ در مورد اجرای برخی از قطعنامه های خود هیجان زده اید؟ در مورد اجرای برخی معاملات جدید چطور؟ قیمت سهام در بازار های مالی تمایل به پیروی از مناسبت های فصلی دارد که سال معاملاتی جدید (کریسمس) قطعا یکی از این موارد است.

   

   

  بازارها تمایل دارند در ابتدای سال عملکرد خوبی داشته باشند زیرا ژانویه سرمایه‌های بیشتری یا جدید را به روی سرمایه‌گذاران خاصی باز می‌کند که می‌خواهند نسبت به سه ماهه قبل حرکت کنند.

   

   

  ژانویه نیز زمان پرنوسانی برای بازارها است، زیرا احتمالاً شاهد حرکت های بزرگ معامله گران تهاجمی در تلاش برای بالا بردن قیمت سهام برای شروع فصل خواهید بود. به همین دلیل، ژانویه به دلیل تغییرات قیمتی بزرگ و افزایش فعالیت بازار شهرت دارد.

   

   

  معامله گران دوست دارند باور کنند که عملکرد ماه ژانویه یک سهم، موفقیت آن را برای بقیه سال تعیین می کند.

   

   

  در حوالی ماه می، ممکن است شاهد خنک شدن بازارها باشید. نزدیک شدن به ماه های تابستان زمانی است که مدیران اجرایی، مدیران صندوق ها و معامله گران بزرگ تمایل دارند برای تعطیلات تابستانی،فعالیت های کمتری نسبت به ماه های دیگر داشته باشند.

   

   

  از آنجایی که این معامله گران توجه معمول خود را به بازار و سهام خود نمی کنند، معمولاً برخی از سهام یا دارایی های جایگزین خود را قبل از تعطیلات می فروشند تا ریسک خود را کاهش دهند.

   

  حجم معاملات، فعالیت بازار و نقدینگی بازار همگی در تابستان قابل کاهش هستند. هر معامله بزرگ در این مدت می تواند تأثیر جدی داشته باشد و تابستان را به دوره پرنوسان دیگری مانند ژانویه تبدیل کند.

   

  چگونه تعطیلات بر بازارهای مالی تأثیر می گذارد و آخر هفته های طولانی در تعطیلات ملی

   

  هر زمان که تعطیلات آخر هفته یا تعطیلات ملی نزدیک می شود، قیمت سهام قبل از تعطیلات افزایش می یابد.به عنوان مثال، هفته منتهی به تعطیلات ایالات متحده مانند روز شکرگزاری یا روز استقلال، ممکن است شاهد خریدهای بزرگ یا فروش بزرگ باشیم. تحلیلگران گاهی اوقات افزایش فعالیت بازار را به خوش بینی محض و روحیه بالا مرتبط با تعطیلات آتی نسبت می دهند.

   

  مصرف کنندگان نیز تمایل دارند در طول تعطیلات پول بیشتری خرج کنند – فقط به زمان کریسمس نگاه کنید – که می تواند بر قیمت سهام خرده فروشی تأثیر بگذارد.

   

  به غیر از کریسمس و سال نو، در اینجا چند تعطیلات دیگر در ایالات متحده وجود دارد که باید از آنها آگاه باشید:

   

  • روز رئیس جمهور (اواسط / اواخر فوریه)
  • جمعه خوب (مارس-آوریل)
  • روز یادبود (اواخر اردیبهشت)
  • روز استقلال (4 ژوئیه)
  • روز کارگر (اوایل سپتامبر)
  • روز انتخابات (نوامبر)
  • روز شکرگزاری (اواخر نوامبر)

   

   

  چگونه تعطیلات بر بازارهای مالی تأثیر می گذارد و استراتژی معاملاتی در تعطیلات

   

  یک استراتژی رایج معاملاتی در بین معامله گران خرید سهام یک یا دو روز قبل از تعطیلات است. معامله‌گران کوتاه‌مدت معمولاً ممکن است پس از تعطیلات به دنبال فروش باشند، در حالی که سرمایه‌گذاران بلندمدت می‌خواهند تا پایان سال صبر کنند.

   

  از آنجایی که برخی معامله‌گران سهام خود را قبل از تعطیلات می‌فروشند (برای کاهش ریسک یا اجتناب از اخبار بد)، ممکن است در روزهای منتهی به تعطیلات شاهد کاهش قیمت سهام باشیم. این می تواند قبل از تعطیلات را به زمان مناسبی برای خرید با قیمت کمتر تبدیل کند.

   

  همیشه به یاد داشته باشید که فصلی بودن (تعطیلات و مناسبتها) تنها یکی از عناصر موثر بر روند سهام است. این فاکتور لزوماً باید سهم کمی در کل استراتژی معاملاتی شما داشته باشد.

   

   

   

  آکادمی تبریز فایننس یکی از بهترین مجموعه ها در غرب کشور است که سعی دارد بستری مناسب برای علاقه مندان در حوزه ی ارز دیجیتال با برگزاری دوره هایی مثل دوره ارز دیجیتال و دوره پرایس اکشن نوین و دوره های دیگر ایجاد کند.

   

  شما می توانید با شرکت در این دوره ها سرمایه گذاری بی نظیری در کارنامه مالی خود ثبت کنید و به یک تریدر حرفه ای تبدیل شوید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  adminn

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.