تبریز فایننس

تاریخچه ایجاد پول

تاریخچخ پول | تهیه شده در تبریز فایننس
 • مقدمه :

  آشنایی با تاریخچه پول : امروزه کلمه پول برای همه ما آشنا هست و برای اکثر مردم کلمه خوشایندی به حساب می آید اما تاریخچه ایجاد پول چیست ؟
  انسان ها برای رفع نیاز های خود به کالا هایی نیاز دارند که تولید تمامی کالا ها به تنهایی ممکن نیست اما ارزش هریک از کالا ها یکسان نیست و برای تعیین ارزش این کالا ها انسان نیازمند تفکر بیشتر بود ، دلیل پیشرفت بشر از ابتدای خلقت همکاری و ارتباط با یکدیگر بوده است .

  تارخچه پول (مبادله کالا با کالا) :

  انسان های اولیه برای اینکه بتوانند تمامی نیاز های خود را برطرف کنند کالا های مازاد خود را در ازای کالای مورد نیاز مبادله میکردند اما در این امر ارزش کالا ها برابر نبود و اکثرا یکی از طرفین دچار مشکل میشد .

  تاریخچه (پول طلا) :

  طلا به علت داشتن مزایای بسیار(جلای زیبا، مقاومت بالا در مقابل اكسیداسیون و دیگر عوامل شیمیایی، شكل‌پذیری خوب و كمیابی) مورد توجه مردم قرار گرفت واز آن به عنوان یک دارایی با ارزش استفاده کردند اما همان طور که گفته شد این فلز کمیاب بود و باعث شد که ارزش آن بالا برود ، یکی از دیگر مشکات طلا اندازه گیری آن بود و مشکلاتی در مبادلات پیش آمد.

  تاریخچه (سکه های فلزی) :

  دولت ها برای اینکه بتوانند مشکلات مبادلات را حل کنند شروع به تولید سکه های فلزی کردند که ارزش مشخصی داشت و از جنس طلا،نقره و طلا بودند که با عیار مشخص و همراه با مهر ضرب کننده سکه ها بود .
  اولین سکه هایی كه در دنیا ساخته شد هفت قرن قبل از میلاد مسیح بود كه توسط لیدی ها ساخته شد و هزاران سال پول رایج مردم و کشور ها سکه ها بودند ،اما سکه ها مشکلاتی هم داشتند مانند : حمل نقل سخت ، وزن سنگین و فضای زیادی را اشغال میکردند.

  دوره های آموزشی تبریز فایننس در سه حوزه ( بورس ایران ، بورس بین الملل و ارز های دیجیتال ) برگزار میشود برای شرکت در دوره ها به منو دوره های آموزشی تبریز فایننس مراجعه کنید .

  تاریخچه پول(ارز های فیات) :

  ارز های فیات بعد از سکه ها آمدند ،دولت ها عرضه و مدیریت ارز ملی را بر عهده گرفتند و برای نیازهای خود اسکناس چاپ می‌کردند.
  اما ارز ملی، تنها یک تکه کاغذ هستند که در میان مردم مبادله می‌شود و دولت‌ها با استفاده از سیاست‌های مالی، سعی بر کنترل ارزش آن دارند. به همین دلیل بعد از کنار گذاشتن طلا، به شکل جدیدی از پول رسیدیم که پول بدون پشتوانه یا پول فیات نامیده میشود .
  پول فیات پول رایج قانونی‌ است که ارزش آن به جای اینکه بر پایه یک کالا و یا محصول فیزیکی باشد، صرفا براساس اعتماد به دولت و قوانین دولتی است.

  تاریخچه پول(کارت های اعتباری) :

  پس از مدتی با پیشرفت علم در زمینه بانکداری ،بانکداری الکترونیک به کمک دولت ها آمد و دولت ها بجای چاپ پول، کارت های اعتباری را جایگزین کردند و امروزه بیشتر خرید ها و مبادلات ما از این طریق انجام میشود .
  به ویژه در حال حاضر با شیوع ویروس کرونا مردم و دولت ها از استفاده پول های کاغذی پرهیز میکنند ، در این میان از کارت های اعتباری بیشتر استفاده میشود .

  تاریخچه پول (ارز های دیجیتال

  رمز ارز ها یا همان ارزهای دیجیتال که در سال 2009 با بیت کوین به عنوان اولین رمز ارز استارت خورد و تا کنون به تعداد رمز ارز ها افزوده شده است و در حال حاضر بالای 8000 رمز ارز وجود دارد .
  ارز های دیجیتال به عنوان آینده پول شناخته میشود ،رمزارز به پولی اطلاق می‌شود که به کمک رایانه‌هایی با قدرت پردازش بسیار بالا و از طریق یک الگوریتم خاص و به کمک شبکه بلاک‌چین، محاسبات بسیار پیچیده ریاضی، به همراه صرف مقدار زیادی انرژی، کدگذاری و تولید می‌شوند.

  خواندن تاریخچه پول و چگونگی ایجاد و سیر تکاملی این دارایی ارزشمند ، در ایجاد انگیزه برای علاقه مندان بازار مالی تاثیر گذار است . مجموعه تبریز فایننس در تلاش است تا با اجرا و برگذاری دوره های متعدد مثل : دوره ی فارکس و دوره پرایس اکشن نوین بستری گسترده برای تعلیم و تربیت یک تریدر حرفه ای را فراهم کند.

  متقاضیان ثبت نام در دوره های آنلاین شهر گرگان می توانند از لینک دوره ارز دیجیتال در گرگان اقدام کنند.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  adminn

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.