تبریز فایننس

پنج نکته مهم برای یک معامله گر حرفه ای

آکادمی تبریز فایننس یکی از بهترین مجموعه ها در غرب کشور است که سعی دارد بستری مناسب برای علاقه مندان در حوزه ی ارز دیجیتال با برگزاری دوره هایی مثل دوره ارز دیجیتال و دوره پرایس اکشن نوین و دوره های دیگر ایجاد کند. شما می توانید با شرکت در این دوره ها سرمایه گذاری بی نظیری در کارنامه مالی خود ثبت کنید و به یک تریدر حرفه ای تبدیل شوید.
 • نکته اول : عاشق حرفه معامله گری باشید

  برای رسیدن به موفقیت در هر کاری اول باید عاشق کارتان باشید اگر میخواهید معامله گر حرفه ای شوید باید عاشق این شغل باشید، چه وقتی سود می کنید باید خوشحال از بالا رفتن توانایی تان برای پیش بینی دقیق تر روند سهام باشید و چه وقتی هم که ضرر می کنید باید تمام درس هایی که از معامله با ضررتان می کنید را با تمام جان و روحتان گرفته باشید و مقدار ضرری که کرده اید برایتان مهم نباشد.

   

  مهم، توانایی جبران خطا و رسیدن به بهترین پیش بینی از سهام است. برای معامله گر حرفه ای شدن باید تمرین کنید هر یکبار که مطلبی را می آموزید سه برابر آن باید تحلیل و بررسی کنید. تمرین تان هم باید مداوم باشد حتی اگر سرتان هم خیلی شلوغ است و هیچ وقتی ندارید حداقل یک ساعت تمرین و بررسی مداوم روزانه داشته باشید.

   

  تمرین مداوم یک ساعت در طول روز، بهتر از تمرین کامل هفته ای یکبار است. اگر افراد موفق و حرفه ای در هر کاری را ببینید و در راه و روش زندگی شان دقیق تر شوید می بینید که از هر فرصتی برای کار و تلاش برای رسیدن به هدفشان استفاده می کنند و عاشق فعالیتشان هستند.

   

  حتما لازم نیست خودتان را وقف کارتان کنید ولی باید تلاشی داشته باشید که بتوانید از متوسط افراد جامعه بهتر شوید و به شما قول می دهم با کمی دقت در زمان هایی که در طول روز بدون کار مفید می گذرانید، می توانید در جهت رسیدن به حرفه ای شدن تلاش کنید. فقط به خاطر داشته باشید باید تلاش درست و در مسیر درست انجام دهید نه تلاش بیهوده و بدون تفکر و بدون داشتن استراتژی و روش مشخص

   

  پنج نکته مهم برای یک معامله گر حرفه ای  و نکته دوم : کلاهتان خوش دست برای برداشتن نباشد

   

  ابتدا باید شیوه معاملات تان را تغییر دهید و از پیشنهادات اغوا کننده دوستان و کارگزاران و سیگنال خرید ده ها به دور بمانید.

   

  مجذوب شعارهای فریبنده سایت های مختلف نشوید. حتی به اطلاعات منتشر شده از شرکتها نیز نباید اعتماد کنید. همچنین از انجام پیشنهادات افراد در گروههای تلگرام و واتس آپ و فیس بوک و سایر گروههای اجتماعی دور بمانید.

   

  چون اغلب این افراد، سفته بازانی هستند که برای تبلیغ سهامشان به گروه ها و سایت ها و شبکه های اجتماعی پناه می آورند و با جوسازی هایی که صورت می دهند افراد تازه کار که بدون دانش و یا با دانش کم که به آنها اعتماد دارند را ترغیب به خرید سهام می کنند و غافل از اینکه سفته بازان محترم قصد خالی کردن سهام خودشان را دارند و از فردای آن روز سهم با سقوط مواجه می شود.

   

  چند روز پیش شاگردانمان متنی را از یکی از سایت ها برایمان فرستاده بودند با این مضمون که ” اگر می خواهید همیشه در بورس برنده باشید با سیگنال های ما به راحتی می توانید مسیر زندگی خودتان را تغییر دهید “و از این دست، در این چند سال فعالیتم بسیار دیده ایم که بدون هیچ علم و دانشی بسیار راحت با سرمایه مردم بازی می کنند.

   

  پنج نکته مهم برای یک معامله گر حرفه ای

  از این نظر، معامله گران در راه کلی در بورس را پیش می گیرند. یا در بازار روال منطقی را طی می کنند و با کسب دانش و تجربه و مشورت از افراد متخصص و تلاش مستمر تبدیل به یک حرفه ای می شوند و ذهن خودشان را فقط درگیر معاملاتشان و بهتر شدن آنها می کنند که به سرعت هم پیشرفت خواهند کرد

   

   

  و موفق می شوند و یا در بازار بدون دانش و تجربه و استراتژی صحیح اقدام به خرید و فروش کرده که در نهایت هم ضررهای هنگفتی میدهند همان طور که بسیاری از آنها در آخرین دوره نزول بورس که از دی ماه ۹۲ به مدت یکسال و نیم اتفاق افتاد حداقل هفتاد درصد سرمایه شان بر باد رفت به همین دلیل شروع به کلاهبرداری از افراد در بازار کرده و تحت عناوین مختلف، گروه های فروش سیگنال های ویژه و مانند آن تشکیل می دهند

   

  و چند کلمه قلنبه سلنبه هم بکار می برند که اگر نشنیده باشید فکر می کنید این افراد استاد افتخاری از دانشگاه أكسفورد هستند در حالیکه شیادانی بیش نیستند که ضررهایشان را با دزدی از سایر سهامداران جبران می کنند.

   

  در کلاس هایم، یک سری از افراد از صحت سیگنال هایی که خود کارگزاران در اختیارشان قرار می دهند می پرسند و اگر این مورد دغدغه شما دوستان نیز هست، باید بگویم، درست است که تعداد کمی از کارگزاران معتبر و مفید و افراد مجرب و فعال در این حوزه هستند که پیشنهادات خوبی ارائه می کنند اما روی صحبت من با اکثر آن هایی است که از اعتبار کم ولی اعتماد به نفس بالایی برخوردارند.

   

  کار اغلب آنها اشتباه است و چه بسا اطلاعاتشان در حد و اندازه شما باشد اما چون اعتماد به نفس بالایی دارند شما پیشنهاداتشان را قبول می کنید اما یکبار فکر کنید که اگر آقای X و کارگزار Y سهمی با سود عالی بشناسد، چه لزومی دارد که به شما معرفی کند. حتما می گویید که خیرخواه است و در جواب باید بگویم در این دنیایی که همه سر هم کلاه می گذارند تا ده هزار تومان درآمد بالاتری داشته باشند

   

  این گونه فکر کردن ساده لوحی است و اولین شرط بقا در این بازار، این است که ساده لوح نباشید و با پیشنهادات به ظاهر دوستانه، کاری نداشته باشید. همه ما در سایت های مختلف این تبلیغات را دیده ایم که برای اولین بار کارگزاری و گروه ما چنین پیشنهادی به شما و بقیه اعضایش می دهد و یا قبل از اینکه خیلی دیر شود این سهم را بخرید .

   

  اگر این پیشنهادات با این سودها صحت داشت خود افراد الان باید جزو ثروتمندترین افراد ایران بودند و نیازمند ماهی ۱۰۰ هزار تومان اشتراک از طرف من و شما نبودند. به قول معروف جوری رفتار نکنید که کلاهتان خوش دست برای برداشتن باشد. وقتی ۳ بار در معاملات با پیشنهادات سایرین ضرر می کنید مطمئن باشید که کلاهتان برای برداشتن خوش دست است و همه دوست دارند سرتان را کلاه بگذارند.

   

  حالا ممکن است فکر کنید ما منفی بافی می کنیم و اصلا کارگزاران چه سودی از خرید و فروش ما می برند؟

  کارگزاری ها چون واسطه معامله من و شما با سازمان بورس هستند یعنی هر خرید و فروشی که بخواهد انجام شود از طریق سامانه کارگزاری صورت می گیرد و کارگزاری به خاطر در اختیار قرار دادن این سامانه وامکانات، به ازای هر یکبار خرید و فروشی که انجام می شود ، به صورت درصدی مزد کارگزاری با سود می گیرند.

   

   

  یعنی هر چقدر حجم معاملات من و شمای مشتری بیشتر باشد طبیعتا سود بیشتری هم می گیرند به همین خاطر سیگنال های مختلفی هم ارائه می دهند. در نهایت، این شما هستید که باید برای سرمایه تان تصمیم گیری کنید و با وسواس هر چه تمام تر، خرید و فروش تان را انجام دهید و از سیگنال های سایرین فقط به عنوان یک پیشنهاد استفاده کنید و حتما آنها را از تمامی جوانبی که در ادامه ذکر می کنم بررسی کنید.

   

  پنج نکته مهم برای یک معامله گر حرفه ای  و نکته سوم : پا جای پای بزرگان بازار بگذارید

   

  سوالی که پیش روی اغلب شماست این است که بالاخره چه زمانی باید سهمی را بخریم و چه زمانی باید سهمی را بفروشیم:

   

  این موضوع را حتما در تمام معاملاتتان رعایت کنید که هیچ وقت خلاف جهت بازار معامله انجام ندهید. وقتی که تمام بزرگان بازار مشغول فروش سهام خود هستند و بازار با نزول شدید روبروست، شما دست نگه دارید و سهم نخرید. در منفی ها به خیال اینکه برد می کنید و با این دید که بالاخره ارزش سهامتان بالا می رود، سهم نخرید.

   

  در زمان مناسب خرید و فروش انجام دهید. چون هیچ وقت نمی توانید به قطعیت تشخیص دهید که کف بازار کجاست و کجا مناسب برای خرید است اما اگر به خرید و فروش ها دقت کنید و تیز حسی داشته باشید و هوشمندانه معامله انجام دهید و زمانی که تشخیص دهید که پول هوشمند که همان سرمایه بزرگان بازار است در هر زمان به سمت کدام سهام می رود و شما نیز رد پای آنها را به موقع دنبال کنید، می توانید از بسیاری از ضررها در امان باشید و به سودهای خوبی هم برسید. همیشه یادتان باشد که حفظ سرمایه و ضرر نکردن اولویت اول و اولویت دوم سود کردن است.

   

  همیشه زمان برای خرید مناسب وجود دارد اما برای فروش مناسب ممکن است این چنین فرصتی را پیدا نکنید.

   

  پنج نکته مهم برای یک معامله گر حرفه ای

   

  نمودار خرید و فروش سهام توسط افراد مختلف حقیقی و حقوقی را برایتان آورده ایم:

   

  پایین نمودار همان جایی است که خریدهای اصلی در حال انجام است و بزرگان بازار وقتی می خواهند خریدی انجام دهند مسلما این خرید را یکدفعه انجام نداده و به صورت پلهای خرید می کنند و خرید اولیه در پله اول توسط آنان صورت می گیرد. در پله دوم خرید بزرگان، کارگزاری ها و حقوقی های دیگر وارد سهم می شوند و آنها هم خرید خودشان را انجام می دهند. تا اینجا، بزرگان سعی کرده که تمام خریدشان را انجام دهند.

   

  در پله ی بعد، دیگر افراد حقیقی که معامله گران زرنگ و هوشمندی هستند و متوجه تغییرات حجم معاملات در سهام شده، آنها هم وارد سهم می شوند و کم کم تبلیغات در خصوص خرید سهام صورت می گیرد . در پلهی آخر خرید توسط سایر معامله گران صورت می گیرد و اینجاست که بزرگان بازار و پول هوشمندی که پشت سهم آمده سود خود را گرفته و اقدام به فروش سهام کرده و از بازار خارج می شوند.

   

  در این حال مقداری سهم بالا می رود و سهامدار تازه وارد که از خوشحالی بابت سودی که کرده در پوست خود نمی گنجد، ناگهان در روزهای آتی با این اتفاق مواجه می شود که سهم رو به خالی شدن است یعنی پولی که برای رشد سهم پشت سهم آمده در حال جابجایی روی سهام دیگر و خروج از سهم است و فروش سهام، روز به روز بیشتر می شود.

   

  سهامدار متعصب ما که ممکن است علاقه خاصی به سهم پیدا کرده باشد، باز هم در فروش ها و در قیمت های پایین تر سهم را می خرد و غافل از اینکه ضرر خود را بیشتر کرده و اکثر سهامداران اصلی سود خود را گرفته و وارد سهم دیگری می شوند . من روز به روز می بینم که سهامداران تازه وارد و ناآگاه زیادی این روال را در سهام خودشان پیاده می کنند و از سهمی به سهم دیگر این روند تکرار می شود و چون خیلی دیر وارد بازار می شوند عملا سودی کسب نمی کنند

   

  و همچنین سرمایه شان نیز به اندازه ای نیست که از سهم حمایت کنند و قیمت سهم را بالا بکشند، بدون سود و سرخورده از بازار، از این بازار خارج می شوند. پس همیشه سعی کنید به صورت هوشمندانه و با بررسیهای علمی در زمان مناسب وارد سهام شوید تا به کسب سود مناسب دست پیدا کنید و همه چیز را به بدشانسی ربط ندهید و هیچ وقت سماجت و غرور و تعصب بیش از اندازه به یک سهم نداشته باشید و با سهم ازدواج نکنید و عاشقش نشوید.

   

  اگر حد ضررهایتان فعال شد به راحتی سهم را بفروشید و سراغ سهام دیگر بروید. از این موضوع مطمئن باشید که هیچ وقت “نمی تواند” در بازار سهام وجود ندارد و هر سهمی هر کاری که دلش بخواهد می تواند انجام دهد و هر روالی که دوست داشته باشد را می تواند پیاده کند. مهم این است که شما به استراتژی خودتان پایبند باشید.

   

  پس تا زمانی که روند پا برجاست به نگهداری سهمتان بپردازید و وقتی دیدید که روند عوض شد و ورق برگشت تمام اسباب و وسایلتان را جمع کنید و سودتان را گرفته و مثل یک دزد فرار کنید. عقل و منطق هم همین را می گوید که وقتی سهمی پایین می آید و روند خودش را عوض می کند و بیشتر تمایل به نزول دارد تا صعود، باید زود از شرش خلاص شد.

   

  من همیشه این مثال را برای دوستانم میزنم که در هر کاری، شانس خوب برای بازیکن خوب است. اگر شما بازی بورس را خوب یاد گرفته باشید و به عنوان بازیکن خوب ظاهر شده باشید در بیشتر اوقات سودهای خوبی هم کسب خواهید کرد و شانس که همان سود بیشتر است نیز پیش شما می آید تا سراغ معامله گری برود که نه دانش و آگاهی کافی دارد و نه از معاملات خود درس مناسب می گیرد و نه مشورت درستی دریافت می کند.

   

  پنج نکته مهم برای یک معامله گر حرفه ای  و نکته چهارم :کسب دانش و تجربه مناسب و لازم

   

  کسب آموزش و دانش، مهمترین عامل موفقیت یک معامله گر منظم در بازار سهام است. به قول آنتونی رابینز: “اگر هیچ مهارتی ندارید پیش از سرمایه گذاری مدتی را صرف آموختن کنید. فقرا در خانه های خود تلویزیون های بزرگ دارند، ثروتمندان کتابخانه های بزرگ.”

   

  ولی فکر نکنید که تا چند روز مجله دنیای اقتصاد و یا سایر روزنامه ها و اخبار و مجلات را و یا چند کتاب برای ورود و معامله گری به بورس را خوانده اید و با کلمات و اصطلاحات آن آشنا شده اید، دیگر آمادهی فتح قله های بورس هستید.

   

  اینجا فقط دانش شما تا حدودی اضافه شده و به احتمال بسیار زیاد جاه طلبی و غرور شما چند برابر شده و اتفاقا اینجاست که اگر دقیق عمل نکنید و تجربه مناسب در این بازار را کسب نکنید و از آنها در جهت بهتر شدن معاملاتتان استفاده نکنید، قطعا با ضررهای هنگفت مواجه می شوید.

   

  پنج نکته مهم برای یک معامله گر حرفه ای

   

  اگر در روز دو واحد خبر می خوانید باید سه واحد فکر کنید، تحلیل کنید، بنویسید.

  پس از مدتی که آموزش دیدید، برای خودتان استراتژی مناسبی پیدا کنید.

   

  حال چه گونه استراتژی درست و مناسب مان را پیدا کنیم؟

  گفتیم که قبل از خرید هر سهمی باید آن را تحلیل کنید. باید دلیلی داشته باشید که سهمی که می خواهید بخرید، ارزنده برای خرید است و سود مناسبی را در زمانی که معین کردید نصیبتان می کند . باید حداکثر تا شب قبل از معامله، تمام تحلیل ها از جوانب مختلف معامله را انجام داده باشید و دیگر در روز خرید، تمرکزتان فقط به بررسی اوضاع و معاملات همان روز باشد و تازه ساعت نه صبح که بازار باز می شود شروع به تحلیل نکنید

   

   

  چون مطمئنا خیلی از موارد را فراموش خواهید کرد مگر اینکه سهمی باشد که چند روز پشت سر هم مداوم آن را تحت نظر گرفته اید و از معاملاتش آگاهید و کاملا بر روند سهم تسلط دارید. حالا پس از اتمام بازار، بعد از اینکه خریدتان را انجام داده اید، مثلا غروب همان روز به بررسی نحوه معاملات آن روز سهم به صورت کلی و نحوه معامله کردن سهام خودتان بپردازید و نکاتی که جهت بهبود معاملاتتان پیدا می کنید در جایی یادداشت کنید.

   

  پس از اینکه سهم تان را با سود یا ضرر فروختید یعنی زمانی که معلوم شد تحلیلتان درست از آب درآمده یا به هر دلیلی اشتباه شده است، سعی کنید یکبار دیگر به شیوه معاملاتی که انجام می دهید فکر کنید. استراتژی که بعد از چند معامله بدست آورده اید را تحلیل و بررسی کنید و ببینید کجای کارتان مشکل دارد و آنها را رفع کنید.

   

  سعی نکنید مثل ۸۰ درصد معامله گران بازار سرمایه بدون هدف و بدون دلیل و باری به هر جهت باشید. مثل ماهی در رودخانه به دنبال جریان آب نباشید سعی کنید مثل صیادی باشید که برای پیدا کردن صید ارزشمند کیلومترها از ساحل دور می شود و زحمت می کشد تا در تورش صید ارزشمند که ممکن است حقوق چند سالش باشد را پیدا کند

   

  نه مثل صیادی که نزدیک به ساحل هر جا که شد تورش را پهن می کند و به امید صیدی که به دام بیفتد می نشیند. شما هم تلاش کنید تا متفاوت باشید، متفاوت معامله کنید و در نتیجه بسیار متفاوت سود از بازار کسب خواهید کرد. سعی کنید بر روی دلایل هر کار تمرکز کنید اینکه چرا سهمی که انتخاب کرده اید و خریدید بر خلاف نظر شما پایین آمد و یا چرا باید بالا برود. مثلا در یک برهه زمانی چرا صنعتی سود ده است و صنعت دیگر سود ده نیست.

   

  پس اول، چرایی هر موضوع را پیدا کنید یعنی دید کلی را کسب کنید بعد از آن وارد جزئیات شوید و به چگونگی آن بپردازید که انجام بررسیها و تحلیل ها با ابزارها و به شیوه های مختلف است.

   

  من از همان اولین معامله ای که انجام دادم دفترچه ای دارم که تمام موارد مربوط به خرید و فروش هایم را در آن وارد کرده ام. از تحلیل سهام قبل از خرید و دلیل اینکه چرا سهم الف در یک زمان مناسب برای خرید است و بررسی معاملات سهم در روزی که خرید انجام داده ام و تمامی اهداف قیمتی و حد سود و ضرری که برای خودم مشخص کرده ام را در آن آورده ام

   

  و اینکه چه نقاط ضعفی در هنگام معامله کردن داشته و همچنین این موضوع که در معاملات بعدی چه مواردی را باید مدنظر قرار دهم . هر چقدر که زمان می گذرد و می بینم که درصد تحلیل های درستم نسبت به تحلیل هایی که اشتباه از آب در آمدند روز به روز بیشتر می شود، بیشتر به ارزش دفترچه ام پی می برم و خوشحالم که با تقویت نقاط ضعف خودم در معاملات، روند رو به رشدی را طی می کنم.

   

  همیشه به یاد داشته باشید که خودتان را مستحق سودهایی که کسب می کنید بدانید و یادتان باشد برای زحمت و تلاشی که متحمل میشوید، سود کسب خواهید کرد. مثلا ممکن است شما سه هفته سهام مختلف را بررسی کنید و تازه بعد از ۲۰ روز ، سهم مناسب را انتخاب و آن را خریداری کنید و به عنوان مثال در هفته آینده آن ، سود ۲۰ درصدی را نصیب شما کند.

   

  پنج نکته مهم برای یک معامله گر حرفه ای

   

  پس تلاش سه هفته ی شما نتیجه سود ۲۰ درصدی در ماه داشته است. به دوستانی که کارمند هستند و گاهی اوقات دچار این تضاد روانی می شوند که در عرض
  ۵ روز کاری سرمایه ما ۲۰ درصد اضافه شد و برایشان جای ابهام است، همیشه این را یادآوری می کنم که در بازار بورس این تصور را نداشته باشید که مثل روال کار اداری و اغلب شغل های خصوصی که یک ماه کار می کنید و بعد حقوق دریافت می کنید، در این بازار هم باید یک ماه سهمی را خریده باشید و سود کنید.

   

  ممکن است روزهای متوالی را جهت بررسی سهم و زیر نظر گرفتن آن برای خرید صرف کنید و پس از خرید آن در ۵ روز آینده اش مثلا سود ۲۰ درصدی داشته باشید. پس خودتان را کاملا مستحق این سود بدانید در غیر این صورت چون سیستم ذهنیتان عادت به روال حقوق کارمندی دارد یعنی دریافت پاداش پس از یک ماه کار، به صورت ناخودآگاه فکر می کنید که سود کسب شده متعلق به شما نیست و اغلب هم بعد از کسب سود دوست دارید هر چقدر سرمایه دارید وارد بازار کنید

   

  و در عوض دقت کارتان را بالاتر نمی برید و کاری می کنید که در معاملات آتی با ضرر و زیان مواجه شوید . در بهترین حالت پس از مدتی اگر اصل سرمایه تان کم نشود اضافه هم نخواهد شد و یا سودی کمتر از حتی سود بانکی در طول سال کسب خواهید کرد. پس از کسب سود از بازار، خودتان را کاملا لایق این سود بدانید و دقت خودتان را برای معامله بعدی بالا ببرید تا مبادا سود کسب شده را از دست بدهید.

   

  قبل از شروع به انجام معامله، دفترچه ای را تهیه کرده و آن را تنها مختص به تحلیل سهامتان در نظر بگیرید و نتیجه تحلیل ها و بررسی ها و درس هایی که گرفته اید را در آن یادداشت کنید و سعی کنید به صورت منظم ایرادات کارتان را مشخص نموده و بر رفع آنها تلاش کنید. مطمئنم بعد از چند سال که شروع به خواندن دوباره نوشته هایتان کنید از اینکه چقدر تحلیل هایتان رشد و پیشرفت کرده به هیجان خواهید آمد. پس همه موارد مهم را مکتوب نمایید وگرنه مثل دود سیگار ناپدید خواهند شد.

   

  در کنار کسب دانش، کسب تجربه نیز در بازار بسیار مهم است که از طریق هیچ استاد و مشاور و کتابی نمی توانید دست پیدا کنید مثل اینکه وقتی در آموزشگاه رانندگی ثبت نام می کنید پس از طی چند جلسه که اصول و قوانین و روش رانندگی و تمام موارد لازم را یاد گرفته اید چند جلسه هم به تمرین عملی و تمرین رانندگی می پردازید . بدون تمرین رانندگی و فقط با یادگیری تئوری ها، مطمئنا در امتحان رانندگی رد شده و گواهینامه را دریافت نمی کنید.

   

   

  شما هم اگر می خواهید تبدیل به معامله گر موفق شوید حتما باید علاوه بر افزایش دانش خود، مهارت های خود در معاملات را نیز افزایش دهید. به همین خاطر است که من به همه تازه واردان در بازار بورس سفارش می کنم تا با سرمایه کم که نیازی به آن ندارند و در صورت صفر شدن بابت آن زیاد ناراحت نمی شوند وارد شوند تا به کسب تجربه و مهارت در معامله گری بپردازند.

   

  چون اگر با سرمایه های کم خود این مهارت ها را کسب نکنید مطمئنا وقتی سرمایه کلان نصیبتان می شود در دامهای گوناگون گرفتار می شوید و منجر به سوخت شدن و از بین رفتن سرمایه تان خواهد شد.

   

  نکته ی دیگر این است که به استراتژی خودتان پایبند باشید و در زمان و قیمتی که تعیین می کنید اقدام به خرید و فروش کرده و سعی کنید که در کف قیمتی خرید و در قیمتی که تعیین کردید اقدام به فروش سهم میلیون تومان سرمایه دارید از ۳ تا ۱۵ سهم مناسب با توجه به تحلیل هایتان از جمله در نظر گرفتن قیمت و روند معاملاتی می توانید انتخاب کنید.

   

  اگر هر سهمی به شما معرفی می شود را خریداری کنید و یا با افزایش دانش تان تحلیل های مختلف سهام را انجام دهید . با سرمایه اندکی که در دست دارید مسلما نمی توانید همه سهام بازار که امید به رشدشان را دارید بخرید و از طرف دیگر خیلی سخت است که بر طمع تان برای کسب سودهای بیشتر غلبه کنید. اما کاری که باید انجام دهید دقیقا همین است و باید بر خرید و فروش زیاد خودتان غلبه کنید و از یک سهم به سهم دیگر نروید. چون در این صورت فقط جیب کارگزار خودتان را پر می کنید و چه چیزی بهتر از این برایشان می تواند باشد.

   

  آنها هم که می بینند شما در طول ماه ۱۰ تا معامله دارید، سهام پر بازده دیگری را معرفی کرده تا متمایل به خرید آنها شوید و این گونه است که خودتان باعث می شوید که در معاملات سود نکنید و مانع رسیدن سود به خودتان می شوید. این را به خاطر داشته باشید که کارمزدهایی که بابت معاملات به کار گزارتان می پردازید، مانند موش ذره ذره سرمایه شما را می جود.

   

  پنج نکته مهم برای یک معامله گر حرفه ای  و نکته پنجم : وسوسه فروش سهام مناسب به جانتان نیفتد

   

  وقتی که سهم خوب و با روال مناسب و در روند صعودی پیدا کردید در برابر وسوسه فروش زودهنگام ناشی از نوسان قیمت آن قرار نگیرید. نگهداری سهمی که در حال رشد است برای دوره طولانی بهتر از درگیری با چند سهم کوتاه مدت است. همان طور که گفتم این نکته را نیز به خاطر داشته باشید که به ازای هر خرید و فروش مبلغی نیز باید به کارگزار بدهید پس جیب کار گزارتان را پر نکنید. سعی کنید این تمرین را داشته باشید که از موفقیت زودهنگام خود چشم پوشی کنید تا به موفقیتهای بلندمدت و سودهای بیشتر برسید.

   

  بعد از بررسی های مختلف وقتی سهم خوبی با رشد پایدار پیدا می کنید به یاد داشته باشید که سهم ممکن است نزولهای مقطعی هم داشته باشد و قطعا عده ای از سهامداران از سهم خارج می شوند و سهامداران تازه نفس وارد سهم شده و قیمت سهم را بالا می برند.

   

  پنج نکته مهم برای یک معامله گر حرفه ای

   

  این رفتار سهم مثل جمع کردن انرژی برای باله کاران است که اندامشان را خم می کنند تا راحت تر در فضا اوج بگیرند و برقصند. به اصطلاح دیگر از خوردن مارشمالو در حال حاضر چشم پوشی کنید تا مارشمالوهای بزرگتر و بیشتری را داشته باشید. اگر کلیپ مارشمالو را ندیدید در لینک زیر می توانید آن را ببینید.

   

  پس در فروش سهام تا به سود کمی دست پیدا کردید مثل انسان ترسو رفتار نکنید و به سرعت سهم را نفروشید. تمرین کنید تا نظم و تعهد کافی برای نگهداری سهمی که قیمت آن در حال افزایش است، داشته باشید.

   

  حتی ممکن است بدانید که کار درست چیست و در چه زمانی باید سهم را بفروشید اما وقتی در عمل وارد معامله می شوید وسوسه فروش مثل خوره به جانتان می افتد و سهام تان را می فروشید.

   

   

  آکادمی تبریز فایننس یکی از بهترین مجموعه ها در غرب کشور است که سعی دارد بستری مناسب برای علاقه مندان در حوزه ی ارز دیجیتال با برگزاری دوره هایی مثل دوره ارز دیجیتال و دوره پرایس اکشن نوین و دوره های دیگر ایجاد کند.

   

  شما می توانید با شرکت در این دوره ها سرمایه گذاری بی نظیری در کارنامه مالی خود ثبت کنید و به یک تریدر حرفه ای تبدیل شوید.

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  adminn

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.